PDA

View Full Version : daune

Eddy007
24.08.2012, 12:43
aseara la ora 7 dadeam 2800 daune critice iar acum la ora 2 dup-amiaza dau abia 1700. de unde ati reusit sa luati diferenta asta???:mad:

michiuco
24.08.2012, 13:08
asa am patit si eu. de la 2500 am scazut la 1500.. si am si o punte in plus fata de ieri..

Eddy007
24.08.2012, 13:41
normala sau de elita??:)))

ANDR3YY_JUP2NU94
24.08.2012, 14:14
La fel si la mine , m-i s-a dus tot dmg-ul , ce se intampla?

Eddy007
24.08.2012, 14:28
faza e k am pierdut o multime de ghiulele si timp

ANDR3YY_JUP2NU94
24.08.2012, 14:59
Salut,

Conform infomatiilor pe care le avem in prezent, damage-ul pe care il aveti acum este cel corect.
In urma patch-ului s-a corectat o eroare la calcularea procentajului dat de tunurile admiral. Astfel daca ati avut cel putin un tun admiral, procentajul luat in considerare in damage-ul total era de 50%, ceea ce nu corespundea realitatii.
asta e ce-a ce mi-a raspuns suportul , m-a astept sa-mi fie sters post-ul , dar macar sa citeasca si decadent , pentru ca el a spus ca a fost dat mai departe problema .. iar suportul imi zice ca e din patchday-ul de azi , logic decadent ne-ar fi raspuns la fel ca suportul dar el a raspuns altceva , deci sunt 100% ca cineva minte.

Eddy007
24.08.2012, 15:05
nu e deloc corect...cu 3 tunuri elita si restul de 30 si 7 punti u ai pretentia sa dau 1300 daune=??? aveam 3 punti si dadeam mai bine si nu aveam tunuri de elita

=Decadent=
24.08.2012, 15:10
Aşa cum vi s-a menţionat deja din partea suportului, informaţiile primite menţionează faptul ca noul damage este cel corect.

Cum unii dintre voi au putut observa, în urma patchday-ului, valoarea daunelor provocate de voi s-a modificat, mai mult sau mai putin, în funcţie de echipamentul pe care fiecare dintre voi il deţine în depozit. Acest lucru se datorează corectării unei erori descoperite în metoda de calcul a daunelor - aceasta este aplicată corect în prezent.

Ne cerem scuze pe această cale pentru faptul că anterior am comunicat eronat unele informații și sperăm să înțelegeți faptul că încercăm în permanență să vă ținem la curent cu cele mai noi detalii și aspecte referitoare la joc, motiv pentru care pot apărea și unele contradicții în funcție de cele ce ne sunt aduse la cunoștință și de momentul în care acest lucru se întâmplă. Având în vedere dorința de a vă informa așadar cât mai rapid, vă mulțumim pentru înțelegerea acordată situațiilor de acest tip.

=Decadent=
24.08.2012, 15:24
dar macar sa citeasca si decadent , pentru ca el a spus ca a fost dat mai departe problema .. iar suportul imi zice ca e din patchday-ul de azi , logic decadent ne-ar fi raspuns la fel ca suportul dar el a raspuns altceva , deci sunt 100% ca cineva minte.

Stimate jucator,

Pentru a avea un raspuns la o situatie / problema aparuta este necesar sa sesizezi acea problema. Informatiile transmise in forum precum si cele primite din partea suportului nu apar de nicaieri. Apar in urma verificarii unor sesizari facute de voi, noi sau suport.

michiuco
24.08.2012, 15:46
si totusi care ar fi acea metoda de calcul? ca nu prea inteleg.. aveam daune mai mari decat acum chiar inainte sa am tunuri amiral.. la mine nu a fost mare diferenta de damage dupa ce le-am luat..

Eddy007
24.08.2012, 15:52
Aşa cum vi s-a menţionat deja din partea suportului, informaţiile primite menţionează faptul ca noul damage este cel corect.

Cum unii dintre voi au putut observa, în urma patchday-ului, valoarea daunelor provocate de voi s-a modificat, mai mult sau mai putin, în funcţie de echipamentul pe care fiecare dintre voi il deţine în depozit. Acest lucru se datorează corectării unei erori descoperite în metoda de calcul a daunelor - aceasta este aplicată corect în prezent.

Ne cerem scuze pe această cale pentru faptul că anterior am comunicat eronat unele informații și sperăm să înțelegeți faptul că încercăm în permanență să vă ținem la curent cu cele mai noi detalii și aspecte referitoare la joc, motiv pentru care pot apărea și unele contradicții în funcție de cele ce ne sunt aduse la cunoștință și de momentul în care acest lucru se întâmplă. Având în vedere dorința de a vă informa așadar cât mai rapid, vă mulțumim pentru înțelegerea acordată situațiilor de acest tip.

pai pe voi va intereseaza sa aveti numai voi de castigat...

bsebax
24.08.2012, 16:05

eu nu va mai acord nici macar putina intelegere, acum cateva saptamani ne-ati bagat o gogonata cu nustiu ce greseala de calcul la dmg critical, l-ati corectat, acum veniti cu chestia asta, ce mai urmeaza sa ne taiati tnurile in juma`te sa le faceti flinte?
de ce nu ii REZOLVATI pe aia ce stau 24/7 cu booturi

Eddy007
24.08.2012, 16:11
sa faceti nava sa mearga normal nu vreti...sa faceti un server moca nu vreti...sa dati bonusuri nu vreti...noi de ce sa vrem sa mai jucam seafight???

=Decadent=
24.08.2012, 16:16
si totusi care ar fi acea metoda de calcul? ca nu prea inteleg.. aveam daune mai mari decat acum chiar inainte sa am tunuri amiral.. la mine nu a fost mare diferenta de damage dupa ce le-am luat..

Va referiti la cazul prezentat de colegul Dvs. Este doar un exemplu.
Modalitatea de calcul a fost valabila in cazul tuturor item-urilor.

Daca de exemplu barca Dvs. avea 60 de tancuri de nivel 55 si restul de pana la 205 tunuri de nivel 30, proportia de damage era 50% tancuri si 50% tunuri nivel 30. Ceea ce implicit a dus la un damage mai ridicat. De astazi acest lucru nu se mai intampla. Damage-ul corespunde acum cantitatilor reale de item-uri pe care le aveti pe cont.

Daca ati fi avut de exemplu tunuri de nivel 55, tunuri de nivel 30 si tunuri de nivel 60, s-a calculat, pana acum, media lor.

Prin urmare cei care pana acum au beneficiat de un damage ridicat chiar daca nu detineau cantitatea de tunuri corespunzatoare, nu mai beneficiaza de acest lucru.

pedros2144
24.08.2012, 16:28
BigPoint-ul sunt ca si Guvernul Romaniei, nu mai stiu cum sa faca sa scoata bani, un damage mai mic inseamna consum mai mare de munitie, asta insemnand mai multi euroi.Deci iata raspunsul si totodata adevarul gol golut. Ce ne aburesc ei cu metodologie de calcul cu... bla bla bla. Nu ieseau bine la calcului banilor si de aceea au modificat iar ceva.Putin aici, putin acolo si tot asa. Ba in curand ne vom trezi ca vor modifica si pretul la munitie , sa fie totul numai in euro.

michiuco
24.08.2012, 16:29
ok, dar la un numar de 141 tunuri de lvl 30 (le-am bagat la nr si pe cele amiral si calibru 50) cu ghiulele de damage 20 nu ar fi normal sa am un damage maxim de 2820 ? adica nr de tunuri inmultit cu puterea fiecarei ghiulele? si cele cateva amirale sa creasca un pic damage-ul? sau viteza de tragere..
matematic nu prea iese la socoteala... eu am damage de maxim aprox 1500 ...

lehenehorica
24.08.2012, 16:37
mai decadent si toti adminii sf. noi o sa ajungem sa ne lasam de joc din cauza aurului...mai ales cei care nu bagam bani in joc...cei cu tunurile de cal 30 o sa aiba mai multa pierdere dekt castig...si o sa ramanem la rangul actual fiindca nu o sa ne permitem sa ne cumparam dekt munitie...si gandeste-te ce sanse ne dai in fata voastra cei care aveti navele full

lehenehorica
24.08.2012, 16:40
BigPoint-ul sunt ca si Guvernul Romaniei, nu mai stiu cum sa faca sa scoata bani, un damage mai mic inseamna consum mai mare de munitie, asta insemnand mai multi euroi.Deci iata raspunsul si totodata adevarul gol golut. Ce ne aburesc ei cu metodologie de calcul cu... bla bla bla. Nu ieseau bine la calcului banilor si de aceea au modificat iar ceva.Putin aici, putin acolo si tot asa. Ba in curand ne vom trezi ca vor modifica si pretul la munitie , sa fie totul numai in euro.
n-as zice chiar guvernul romaniei...poate cei care au fost pana akm...si in termeni sf a cam luat apa la bord basescu;)

michiuco
24.08.2012, 18:03
eu inca mai astept un raspuns... damage-ul e dat de ghiulele sau de tunuri? ca eu am vazut ca damage se da la ghiulele si la tunuri e viteza de tragere... chiar daca ma insel macar ar trebui sa ne lamuriti si pe noi asupra modului de calcul...

Eddy007
24.08.2012, 18:06
la tunuri e si rata loviturii adik probabilitatea de impact

Eddy007
24.08.2012, 20:45
si tocmai knd ma reapucasem si yo de seafight

Eddy007
24.08.2012, 20:47
deci de un an de zile yo dau daune gresite vreit sa spuneti...ce rapizi sunteti in rezolvarea problemelor ;)

michiuco
25.08.2012, 23:41
problema este ca nici pana acum nu stim care este formula de calcul a daunelor... ce relevanta mai au daunele care sunt indicate la ghiulele? in functie de ce se calculeaza? si cum se face ca unii inca trag cu 17 k damage?

butgs4
26.08.2012, 20:29
acum 3 zile dadeam cu 2700 , 2840 , 2800 dmg si impacte critice dadeam 3600-3500 si acum dau cu 2500 foarte rar dau cu 2600-2700 si am mai luat azi 4 amirale si parca dau si mai putin dau si cu 2400:| :(