Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Înapoi   Farmerama > Farmerama - Arhiva > Arhiva 2011 > Actualizări şi idei 2011
Ajutor Lista de membri Caută Mesajele zilei Marchează ca citite toate forumurile

Arată rezultatele sondajului: Ati vrea inca o pasune?
Da,am avea mai mult loc 729 94.31%
Nu,deoarece imi ajung 2 pasuni 32 4.14%
Nu sunt sigur 12 1.55%
Participanţi: 773. You may not vote on this poll

Opţiunile temelor Vizualizare
Vechi 28.01.2011, 15:26   #1
Darkwarior
Comisar al forumului

Imaginea de utilizator de la Darkwarior

Data înregistrării: 04.10.2010
Postări: 723
Standard o noua pasune

Buna ziua fermieri ! Am venit cu o noua idee:ce ar fi sa se creeze o noua pasune care sa se numeasca pasunea dragalaseniei .In ea se pot pune numai si numai cotete/staule de animale ! Asa am avea mai mult spatiu pe pasunea salbatica si terenul arabil.Aceasta pasune se va accesa de la nivelul 40+ si partile vor fi asa: partea 1 gratis
partea 2 :10.000gg
partea 3:15.000gg
partea 4.20.000gg
partea 5:25.000gg
O vom putea accesagratis numai sa avem nivelul 30+.Are acelasi spatiu ca terenul arabil/pasunea salbatica.Se pot aseza animale de toate felurile ! Se va putea accesa mai devreme doar daca avem cont premium.Va fi asezata sub pancarda de parc si va fi la poteca aceea din dreapta colt .Va astept cu un vot !

Last edited by Darkwarior : 07.02.2011 at 12:03.
Darkwarior este offline  
Vechi 28.01.2011, 15:31   #2
CM_Pop-Ady
Moderator chat Farmerama

Data înregistrării: 27.10.2010
Postări: 2,334
Standard

1. Ideea trebuia explicata mult mai bine: la ce nivel putem a o accesam, cat costa daca vrem sa o accesam direct, unde va fi asezata etc.
2. Mi se par indeajuns 2 terenuri si un parc. Trebuie sa decizi ce vrei sa plantezi si sa pui pe terenuri: pomi, parcele sau animale, astfel sa te conformezi sa cresti repede si sa faci usor bani. Fiecare cu preferintele lui. Sa nu deraiem de la subiect: Multi au pus idei asemanatoare celei a ta, precum livada in care se pun doar pomi. Nu mi se par necesare nici ceea ce ai propus tu, nici livezile. Trebuie sa faci astfel incat sa iti pui si pomi, si parcele si cotete, sau sa te bazezi doar pe una.

Care ar fi farmecul jocului daca s-ar implementa si pasunea asta ? Ai creste mult prea repede si cat ai clipi, ajungi la nivel mare si ti se pare ca nu ai realizat nimic. Mie imi place asa cum e. Fiecare cu parerea lui. Din aceste motive, raman in opozitie, adica nu sunt de acord cu ideea.
CM_Pop-Ady este offline  
Vechi 29.01.2011, 00:03   #3
EllaBalerina
Boardadmin Farmerama

Imaginea de utilizator de la EllaBalerina

Data înregistrării: 21.11.2010
Postări: 14,886
Standard

Nu stiu ce sanse sunt sa se implementeze ideea ta, cum au mai fost atatea idei asemanatoare si pana acum nu s-a implementat, dar cine stie, poate ai tu noroc..Eu am votat PRO, pentru ca am mare nevoie de mai mult spatiu. De multe ori vreau sa-mi mai cumpar adaposturi de animale sau pomi, dar renunt din cauza ca raman fara spatiu de plantat.
EllaBalerina este offline  
Vechi 29.01.2011, 00:11   #4
Darkwarior
Comisar al forumului

Imaginea de utilizator de la Darkwarior

Data înregistrării: 04.10.2010
Postări: 723
Standard

Citat:
Citat de ellabalerina Arată postare
Nu stiu ce sanse sunt sa se implementeze ideea ta, cum au mai fost atatea idei asemanatoare si pana acum nu s-a implementat, dar cine stie, poate ai tu noroc..Eu am votat PRO, pentru ca am mare nevoie de mai mult spatiu. De multe ori vreau sa-mi mai cumpar adaposturi de animale sau pomi, dar renunt din cauza ca raman fara spatiu de plantat.
Sunt in aceeasi ipostaza ca si tine...am ceva comenzi care imi trebuie animale la care am numai 1 adapost din ele...e foarte greu,aproape pasunea salbatica e plina de animale...Deeacea am zis ca poate de data asta se vor strange multe voturi si se va accepta daca jucatorii vor fi de acord iar cei de la BP de asemenea Oricum eu cand am postat aceasta idee eram pe jumate sigur ca nu o sa se implementeze dar am zis ca n-am nimic de pierdut..
Darkwarior este offline  
Vechi 29.01.2011, 01:03   #5
Gamela
Junior Expert

Data înregistrării: 10.08.2010
Postări: 103
Send a message via Yahoo to Gamela
Standard

Buna ideea, sun pro.

Eu ma gandeam la o pasune care sa se numeasca LIVADA si acolo sa punem numai pomi si astfel facem loc pe cele 2 prezente deja...
Gamela este offline  
Vechi 29.01.2011, 06:16   #6
cosmicosmina2000
Novice al forumului

Imaginea de utilizator de la cosmicosmina2000

Data înregistrării: 20.11.2010
Postări: 52
Standard

Dragi fermieri,
Sunt incantata de ideea fermierului Darkwarior. Pentru cei care sunt la nivelul 29-30 vr fi mai ales incantati.Dar ce se va intampla cu un fermier de nivelul 40-50? Eu sunt sigura ca acestia vor avea acces chiar la acel nivel. sa vedem parerile unor fermieri:
Da,am avea mai mult loc:36 adica 92.31%
Nu,deoarece imi ajung 2 pasuni:2 adica 5.13%
Nu sunt sigur:1 adica 2.56%
Acestea sunt pana acum.Le-am ordona asa:
Da,am avea mai mult loc;
Nu,deoarece imi ajung 2 pasuni;
Nu sunt sigur.
Succes la ferma!
cosmicosmina2000 este offline  
Vechi 29.01.2011, 06:43   #7
lucpac
Mogul al forumului

Imaginea de utilizator de la lucpac

Data înregistrării: 20.10.2010
Postări: 396
Standard

Sunt de acord cu ideea ta. Am fost de acord si cu livada. In concluzie ne mai trebuie ceva spatiu pt ca unii am vrea sa avem de tote: parcele, animale, pomi si la niv. mari, unde chiar poti avea multe, ferma devine foarte inghesuita.Nu vad un inconvenient pentru cei de la BP ca fermierii ar avansa repede. Nu s-ar plictisi nimeni de joc pentru ca apar mereu noutati si cine joaca si-a creat deja dependenta.
Vechi 29.01.2011, 19:10   #8
serginio1781
Începător al forumului

Data înregistrării: 25.12.2010
Postări: 29
Ausrufezeichen

io mai am alta idee jocul e cam jumate de ecran dak sar folosi ditamai hectarul de pasune sau ferma cat ecranul de la monitor (adik sa fie full screen) sar mari si tarlaua , pasunea si parcul mai mult si poate vom avea spatii genereoase asha, decat sa facem kilotzareala cu 7000 de pasuni denumite intr-un infinit de pseudonime...adik jocul sa ruleze in full screen ca alte jocuri din retele de socializare(nu vreau sa fac reclama)...oricum sunt pro si asha dara pakat k se ruleaza jocul asha cand sar putea face mult mai mult pt el la cati fermieri sunt inregistratzi

Last edited by serginio1781 : 29.01.2011 at 19:33.
serginio1781 este offline  
Vechi 29.01.2011, 19:16   #9
verba_valentina
Jucător de bază

Imaginea de utilizator de la verba_valentina

Data înregistrării: 26.11.2010
Postări: 233
Standard

Salutare!
Eu sunt PRO,dar am de zis ceva: Eu nu am nevoie de spatiu...dar orice inbunatatire e bun-venita!Buna idee,desi multi au avut-o...sper sa mearga de data asta!
Vechi 30.01.2011, 08:30   #10
Cristianul1000
Nou-venit în forum

Imaginea de utilizator de la Cristianul1000

Data înregistrării: 27.01.2011
Postări: 3
Standard

Stii mi se pare o idee buna dar o poti accesa de la un nivel cam inalt.Parerea mea este ca ar trebui so reducem la nivelul 20+.Ideea este excelenta dar sper sa bagati in seama ce am spus.Multumesc anticipat!
Cristianul1000 este offline  

Opţiunile temelor
Vizualizare

Regulament de forum
Ţi se nu permite editarea de teme noi.
Ţi se nu permite răspunderea la postări.
Ţi se nu permite introducerea de ataşamente.
Ţi se nu permite modificarea mesajelor introduse.

Codul vB este On
emoticoane sunt On
Codul [IMG] este On
Codul HTML este Off
Mergi la...

Timpul este introdus în GMT +1. Ora este acum 02:59.