PDA

View Full Version : Reproducerea liliecilor - Unica temă de discuţii și intrebări

Pages : [1] 2 3 4

Girasol__
27.10.2011, 16:22
În poienița de procreare (reproducere) de acum înainte avem posibilitatea să reproducem și lilieci.

Liliecii îi veți putea reproduce oricând, nu doar în nopțile cu lună plină. La reproducerea liliecilor vor avea acces doar jucatorii care au încheiat eventul "Halloween", ceilalți useri având posibilitatea de a obține reproducerea acestora în "Noaptea de groază" din luna decembrie.

Nu ezitati sa consultati F.A.Q.
(http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=778422#post778422)
Avem rugămintea ca voi să citiţi atent toate informaţiile prezentate.

Tema de faţă va fi unica temă destinată discuţiilor şi întrebărilor referitore la noua actualizare.

Succes!

victor981998
27.10.2011, 16:52
Am o intrebare,avand in vedere ca liliecii se pot obtine doar din eventurile Halloween si ca mai si costa enorm,cum putem face rost in alt mod de lilieci?Mai ales,cuibul pentru guano costa putine scule.

~Alex_I~
27.10.2011, 16:54
De la Roata Norocului, din stolerele misterioase, iar daca vrei sa faci rost de lilieci ( animalul) , il poti cumpara de la piata ( daca sunt oferte)

presley_alpha97
27.10.2011, 16:54
super tare!!!
eu deja mi-am extins Preductie guano Lilieci
dar de la ce o fi venind cuvantul guano???

victor981998
27.10.2011, 16:56
Imi cer scuze daca creez o problema.Guano inseamna excremente de liliac.

presley_alpha97
27.10.2011, 17:02
Imi cer scuze daca creez o problema.Guano inseamna excremente de liliac.

Chiar asa !!! :D:D:D
mai bine nu mai intrebam asta.

antonella_candymax
28.10.2011, 06:19
Si eu mi-am facut extinderea si am asteptam reproducerea cu vre-o misiune pe la cooperativa :D

elvor
28.10.2011, 11:19
Bun. Si la ce se foloseste Guano? Sau e inca un produs din gama corcodus sau trandafir, fara nicio utilizare. Ca daca da, nici nu merita sa ma deranjez sa produc, va fi foarte ieftin curand.

Cat...
28.10.2011, 11:31
Bun. Si la ce se foloseste Guano? Sau e inca un produs din gama corcodus sau trandafir, fara nicio utilizare. Ca daca da, nici nu merita sa ma deranjez sa produc, va fi foarte ieftin curand.

Guano este in categoria Produse si il vei gasi alturi de oua, lana, lapte.....

GrigorasDavid
28.10.2011, 12:58
buna ziua.
Am si eu o intrebare.
Care este pretul Guano la piata ?
685 GG pentru un preț normal.
Spor!

mada_nice
28.10.2011, 12:59
buna ziua.
Am si eu o intrebare.
Care este pretul Guano la piata ?

Bună, vânătorule de fantome,

După cum se poate vedea în şură, la categoria "Produse", contravaloarea unui guano de liliac este de 685 GG, dar tu îl poţi vinde cu 50% mai scump, sau 75% în caz de ai activată runa "Zâna Pieţei"!

EDIT (mada_nice): Nu ai pentru ce, Fabinica!!:D

-pinkstar14-
28.10.2011, 13:24
Acum pretuiesc mult mai mult grota mea de lilieci...La inceput nu mi-a placut deloc,dar acum mi se pare ca este cea mai frumoasa din lumee!!Pacat ca nu voi apuca sa iau reproducerea liliecilor...:o

bilanilie
28.10.2011, 13:40

Probabil vor face eventuri in care va fi nevoie si de guano

octaviananton
28.10.2011, 13:55
buna ziua am o intrebare eu dece nu pot reproduce lilieci ? http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT3kL9WW0MV08vdpdrl_i4m1n1Z0IFyR P8TXB3vgCUA61jCCt5HZw

mada_nice
28.10.2011, 13:57
buna ziua am o intrebare eu dece nu pot reproduce lilieci ? q=tbn:ANd9GcT3kL9WW0MV08vdpdrl_i4m1n1Z0IFyRP8TXB3v gCUA61jCCt5HZw

Bună ziua,
pentru a putea reproduce lilieci, trebuie să finalizezi toate sarcinile evenimentului, şi, desigur, să ai super-hrană şi lilieci!

simona83y
28.10.2011, 14:09
dc nu pot hrani lilieci care fac guave....?? am facut si hrana, am si cumparat si tot nu imi apare sa ii pot hrani...solutii???;)

pcristinalucia
28.10.2011, 14:10
dc nu pot hrani lilieci care fac guave....?? am facut si hrana, am si cumparat si tot nu imi apare sa ii pot hrani...solutii???;)
Pentru extindere ai nevoie si de lilieci nu numai de hrana...

cris22270
28.10.2011, 18:26
Daca de exemplu nu terminam eventul , nu vom putea produce niciodata lilieci?nu am gasit FAQ -ul....

~Sweetrose~
28.10.2011, 18:28
Daca de exemplu nu terminam eventul , nu vom putea produce niciodata lilieci?nu am gasit FAQ -ul....
Nu era deloc greu de gasit. Aici (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=778422#post778422) ai FAQ.

Andreymititelu
29.10.2011, 18:30
Daca nu terminam eventul nu putem face nici o data misiunile de la cooperativa cu lilieci ... sau dupa ce se termina eventul?

tweety`
30.10.2011, 02:32
Daca ai fi avut un minim de bunavointa sa deschizi FAQ-ul aferent reproducerii liliecilor, ti-ar fi sarit in ochi a doua fraza scrisa cu rosu:

Liliecii îi veți putea reproduce oricând, nu doar în nopțile cu lună plină. La reproducerea liliecilor vor avea acces doar jucătorii care au încheiat eventul, ceilalți useri având posibilitatea de a obține reproducerea acestora în "Noaptea de groază" din luna decembrie.

Pt ca e mai mult decat sufiecient .... Spor la reprodus!

arimie
30.10.2011, 05:29
dar cum facem ca unii dintre noi nu putem termina eventul din cauza bomboanelor gretoase care ies rar din recoltari!!asta inseamna sa cumparam cu mamudele,deci,investind bani reali!!in consecinta:daca esti un fermier modest nu vei putea reproduce lilieci decat in decembrie!!am dreptate???

pupaza_bleaga
31.10.2011, 04:18
Nu cred ca ii va putea reproduce atunci; mai degraba va mai avea o sansa sa castige reproducerea la eventul din decembrie. Adica tot va trebui sa munceasca si atunci ca sa primeasca asta.

badea_janet
31.10.2011, 09:06
Am bagat si eu 4 ture de lilieci , sa vad cum merge . Rezultatul ? 4 albi si 4 normali . Mi-am satisfacut curiozitatea asa ca astept cu interes un nou baby boom ;) .

Nici eu n-am inteles exact cum sta treaba cu eventul din decembrie ; nu avem luna plina in noiembrie ? ( ce pretentioasa mai sunt ) .

arimie toti am fost mici la un moment dat ; daca ai sti la cate eventuri am "poftit" de pe margine ... cum visam si eu reni , torturi , castani ... cum citeam discutiile altora ... si uite ca acum am si eu ce sa scriu .

Eventul l-am terminat fara sa investesc vreun banut . Nu sunt impotriva celor care baga bani in joc ; am facut-o si eu pt stolere si pomi misteriosi , pentru zahar ...

Bafta multa tuturor !

sirbucristian
31.10.2011, 11:58
Va urma vreo misiune la cooperativa pentru liliecii reprodusi?
Altfel nu stiu de ce am mai reproduce..

.Feeria.
31.10.2011, 11:59
Buna,

Cand si daca va fi o asemenea misiune la Cooperativa, vom afla prin intermediul Anunturilor oficiale.
Succes!

Edit: Multumesc.
Cu multa placere!

~Alex_I~
31.10.2011, 12:00

Salutare,
Nu se stie sigur. Daca va fi o misiune cu siguranta vom afla in cadrul anunturilor oficiale. Pan' atunci, bafta la bombonici! :)

Merci.
De bombonici nu mai am nevoie
Bafta!
Cu mare placere!

sirbucristian
31.10.2011, 12:00
Buna,

Cand si daca va fi o asemenea misiune la Cooperativa, vom afla prin intermediul Anunturilor oficiale.
Succes!
Multumesc.

sirbucristian
31.10.2011, 12:01
Salutare,
Nu se stie sigur. Daca va fi o misiune cu siguranta vom afla in cadrul anunturilor oficiale. Pan' atunci, bafta la bombonici! :)
Merci.
De bombonici nu mai am nevoie:)
Bafta!

gggggg53
31.10.2011, 12:08
[quote=badea_janet;785757]Am bagat si eu 4 ture de lilieci , sa vad cum merge . Rezultatul ? 4 albi si 4 normali . Mi-am satisfacut curiozitatea asa ca astept cu interes un nou baby boom ;) .

si eu am pus 3 ture , prima= 1alb +4 normali
a doua = 1alb+1maro, iar a treia astept inca, oricum o sa astept si eu baby boom si ma straduiesc la urmatoarea noapte sa iau grota,pana acum nu m-a interesat dar la mine la piata nu se mai gasesc lilieci

PETRONOYD
31.10.2011, 12:25
Si eu o sa astept Baby Boom pentru a reproduce liliecii.
Deocamdata m-am apucat de productia de guano,scotand de la naftalina si cele 10 grote de lilieci ratacite prin inventar (piata are nevoie de lilieci). :D

blackangel755
31.10.2011, 12:30
nu as vrea sa te superi pe mine:dar de unde 10 grote de lilieci ca eu abia daca am reusit sa fac rost de una la eventul noaptea vrajitoarelor.

~Alex_I~
31.10.2011, 12:32
nu as vrea sa te superi pe mine:dar de unde 10 grote de lilieci ca eu abia daca am reusit sa fac rost de una la eventul noaptea vrajitoarelor.

Este foarte posibil sa fi facut rost de ele de la stolerele misterioase.

sincer,nu cred!e cam mult.

doar daca nu mai sunt si alte categorii de jucatori favorizate fatza de noi,muritorii de rand,cum sunt cei cu retetele in plus...TGP...sau cum le zice.

sunt cam dezamagita de departajarile care se fac intre noi
Te asigur ca sunt jucatori care achizitioneaza foarte multe MD si care cumpara puieti si/sau stolere misterioase intr-un numar foarte mare.

blackangel755
31.10.2011, 12:37

doar daca nu mai sunt si alte categorii de jucatori favorizate fatza de noi,muritorii de rand,cum sunt cei cu retetele in plus...TGP...sau cum le zice.

sunt cam dezamagita de departajarile care se fac intre noi :D

EllaBalerina
31.10.2011, 12:41

sunt cam dezamagita de departajarile care se fac intre noi :D

Nu, nu exista alte categorii de jucatori "favorizati", in afara de cei din TGC. Si nu are deloc multe grote de lilieci, cu putin noroc le putea lua lejer din stolerele misterioase pe toate. :)

-chani-
31.10.2011, 12:44
sal..si eu am de ex 10 grote de lilieci (si puteam avea mai multi dar la momentul ala cand au fost stolerii mi s-a parut ca am destui) :p ..luati de la stolerii misteriosi ...si ca sa iti mai dau un ex. o vecina de-a mea are cca 30 de lilieci :) ..

blackangel755
31.10.2011, 12:53
posibil sa aveti dreptate.
am cumparat si eu diverse pe mamudele,inclusiv mamudele,dar recunosc ca nu imi permit sa cumpar prea multe...

The_Moon_Light
31.10.2011, 13:04
posibil sa aveti dreptate.
am cumparat si eu diverse pe mamudele,inclusiv mamudele,dar recunosc ca nu imi permit sa cumpar prea multe...
Cu siguranţă are dreptate, eu am 13 grote, dar prefer să cumpăr de la piaţă , e mai rentabil să cultiv altceva, durata apariţiei unui liliac este prea mare :)

cyndy4ever
31.10.2011, 13:07
buna e mai rentabil sa cumperi de la piata dar avand in vedere faptul ca nu mai prea gasesti lilieci la piata singura optiune e sa i produci singur eu am pus 27 de grote pe pasunea salbatica si mai am inca vreo 48 in stoc ( eventul cu stolerele misterioase a fost bogat in lilieci )

mihai24es
31.10.2011, 13:10
buna e mai rentabil sa cumperi de la piata dar avand in vedere faptul ca nu mai prea gasesti lilieci la piata singura optiune e sa i produci singur eu am pus 27 de grote pe pasunea salbatica si mai am inca vreo 48 in stoc ( eventul cu stolerele misterioase a fost bogat in lilieci )

si la mine la fel detin 10 grote de lilieci,dar folosesc numai 2

lucpac
31.10.2011, 13:12
Doamne....ce de grote aveti! Eu am numai 2:(

*mariuta*
31.10.2011, 14:11
Doamne....ce de grote aveti! Eu am numai 2:(
Atâta tip cât ai noroc la /Stolere Misterioase/ ..... nu ai de ce să-ţi faci prbleme.Uite,de exemplu,eu la ultimul event Stolere Misterioase am câştigat 8 grote de lilieci.Credeam că nu-mi vor trebui şi consum furaje degeaba,dar acum.....îşi au rostul....

Spor la greţoşenii!

nicky130977
31.10.2011, 14:13
Nu, nu exista alte categorii de jucatori "favorizati", in afara de cei din TGC. Si nu are deloc multe grote de lilieci, cu putin noroc le putea lua lejer din stolerele misterioase pe toate. :)

ce trebuie sa faci sa fii jucator TGC ?

*mariuta*
31.10.2011, 14:16
ce trebuie sa faci sa fii jucator TGC ?
Citeşte acest (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=59627) topic creat de domnul -pianoman- în care a explicat cum devii membru TGC.
Spor la greţoşenii!!!

nicky130977
31.10.2011, 14:18
Citeşte acest (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=59627) topic creat de domnul -pianoman- în care a explicat cum devii membru TGC.
Spor la greţoşenii!!!
Multumesc frumos. Mult spor si tie la treaba, mie mai imi trebuiesc 180 de bombonele si termin eventul sper sa am noroc cu galbiorii...

*mariuta*
31.10.2011, 14:22
Multumesc frumos. Mult spor si tie la treaba, mie mai imi trebuiesc 180 de bombonele si termin eventul sper sa am noroc cu galbiorii...
Ei,mulţumesc şi....multă baftă!!!

melinda_barducz
31.10.2011, 14:28

si la mine la fel detin 10 grote de lilieci,dar folosesc numai 2
ce norocosi sunteti eu nu am reusit sa iau nici unul macar asa de bun simt:p

camila560
31.10.2011, 14:38
Buna tuturor, desi am finalizat eventul nu mi-a aparut misiunea cu reproducerea liliecilor. Astept un raspuns din partea moderatorilor, multumesc!

cyndy4ever
31.10.2011, 14:39
Buna tuturor, desi am finalizat eventul nu mi-a aparut misiunea cu reproducerea liliecilor. Astept un raspuns din partea moderatorilor, multumesc!
ii poti reproduce la fel ca si celelalte animale dar nu exista misiuni la cooperativa inca daca la asta te referi

*mariuta*
31.10.2011, 14:39
Buna tuturor, desi am finalizat eventul nu mi-a aparut misiunea cu reproducerea liliecilor. Astept un raspuns din patrea moderatorilor, multumesc!
Deocamdată nu sunt misiuni pe bază de lilieci coloraţi.Dacă se vor implementa,vom fi anunţaţi prin intermediul Anunţurilor Oficiale.
Spor!

camila560
31.10.2011, 14:42
[quote=cyndy4ever;786190]ii poti reproduce la fel ca si celelalte animale dar nu exista misiuni la cooperativa inca daca la asta te referi[/quo
Multumesc asa e ai dreptate spor la" farmerit":D

oanceanec
31.10.2011, 14:45
Ura am terminat eventul. Ma bucur mult, in timp ce faceam ultima transa di event am ajun la concluzia ca trebuie sa produc 196608 lilieci ca sa fac 3 lilieci eroici, calculul ar fi;
196608lilieci/4=49152 alb /4=12288 brun/4=3072 flamind/4=768 cu blana /4=192vampir/4=48 sportiv/4=12 rocker /4=3 eroic. Poate cineva sa mi confirme.
Spor la ferma.

.michelle87.
01.11.2011, 04:37
Pana la urma poate cineva sa ne dea un raspuns concret daca vor aparea la cooperativa misiunile si cu lilieci, la fel cum a fost cu precedentele animale reproduse? Cred ca asa o sa fie si guano folositor.

~Alex_I~
01.11.2011, 04:40
Pana la urma poate cineva sa ne dea un raspuns concret daca vor aparea la cooperativa misiunile si cu lilieci, la fel cum a fost cu precedentele animale reproduse? Cred ca asa o sa fie si guano folositor.

'Neata,
Daca va fi o asemenea misiune ( desi nu cred), cu siguranta vom afla la anunturi oficiale. Pana atunci, spor la cat mai multe bombonici.
Acest lucru il puteai afla foarte usor, citind putin mai sus ;). Bafta!

.michelle87.
01.11.2011, 04:47
neata. am citit, dar cred ca de somn nu am gasit in topic discutia despre asta. mersi de lamurire.

P.S am terminat eventul de ieri, spor si tie la bomboane daca nu ai terminat ;)

Mariana021988
01.11.2011, 05:00
Desi am terminat eventul nu mi-a aparut grota cu lilieci in inventar. Nu stiu unde sa o caut.

Am inteles. Multumesc.:)

Edit(.Ionut07):Cu placere!

.Ionut07
01.11.2011, 05:50
Buna,
Daca ai terminat eventul nu o sa primesti o grota cu lilieci,ci ai primit functia de reproducere a liliecilor.Bafta!

nicolnicol83
01.11.2011, 07:27
Cum pot sa achizitionez si eu o grota de liliac?

crystyana8423
01.11.2011, 20:45
nu am avut rabdare pana la baby boom si am pus cativa lilieci la reprodus:p.....nu mi-a iesit mare lucru :lilieci albino:)........ma bucur ca se pot bucura de aceasta reproducere jucatorii care au muncit la eventul de halloween si l-au terminat....mi se pare cinstit asa:p

seducer_007
01.11.2011, 20:47
intradevar, a fost nevoie de putina munca pentru fostul event dar cel putin a meritat.

cu respect

theo_2707
02.11.2011, 16:08
cum pot sa imi cumpar ferme de mici vampiri ( lilieci) ca sa pot mai apoi sa obtin guano? va rog ajutatima cum pot sa cumpar acele ferme de mici vampiri ( lilieci ) :confused::confused:

.Ionut07
02.11.2011, 16:13
cum pot sa imi cumpar ferme de mici vampiri ( lilieci) ca sa pot mai apoi sa obtin guano? va rog ajutatima cum pot sa cumpar acele ferme de mici vampiri ( lilieci ) :confused::confused:
Buna,
Pentru a produce guano,ai nevoie de Fabrica de guano,pe care o poti construii la Atelierul din Oras.Iar pentru a avea aceai mici lilieci,trebuie sa ii reproduci la acel Motel(daca la acest aspect te referi),in caz ca ai terminat eventul de Halloween,vei avea acces la reproducerea liliecilor.Iar daca te referi la adapostul lilieci acesta poate fi castigat in cadrul eventului Noaptea Vrajitoarelor,la mini-eventul"Stoler misterios"sau cu putin noroc il poti castiga la roata norocului.

janin48
02.11.2011, 16:27
Aceste 2 misiuni si Fabrica de guano de la atelier nu le vad rostul, sunt multi jucatori care nu au adapostul pt lilieci, puteati sa implementati o reproducere cu un animal care il are toata lumea.

balan_robert2002
02.11.2011, 16:35
deunde pot cumpara lilieciam laoferma am lilieci castygate la adapost de animale si nu pot sale dau mancare;)

~Alex_I~
02.11.2011, 16:37
deunde pot cumpara lilieciam laoferma am lilieci castygate la adapost de animale si nu pot sale dau mancare
Liliecii ii poti obtine in cadrul eventului Noaptea Vrajitoarelor,la mini-eventul"Stoler misterios"sau ii poti castiga la roata norocului.
Cat despre hranirea lor. Ai furaje?
Daca nu te referi la animale in sine, ci la atelierul lor (Fabrica de guano), acestea necesita pe langa 1 furaj , si un liliac (animal). Bafta!

nu liliecii ii poti obtine, ci adapostul.
e o mica (mare) diferenta.

liliecii ii obtii de la piata sau de la adapost (daca ai unul).
ca sa hranesti adapostul, trebuie sa produci furaj de lilieci, sau sa-l cumperi de la piata.
Cred ca reiese foarte clar referirea mea fata de lilieci, dat fiind faptul ca am specificat mijloacele prin care se pot obtine aceste adaposturi. Era clar ca animalul in sine il poti obtine de la piata ci nu de la eventul " Noaptea de groaza" si celelalte.

mariaciobanu
02.11.2011, 16:41
Liliecii ii poti obtine in cadrul eventului Noaptea Vrajitoarelor,la mini-eventul"Stoler misterios"sau ii poti castiga la roata norocului.
Cat despre hranirea lor. Ai furaje?
nu liliecii ii poti obtine, ci adapostul. (prin metodele mentionate de tine)
e o mica (mare) diferenta.

liliecii ii obtii de la piata sau de la adapost (daca ai unul).
ca sa hranesti adapostul, trebuie sa produci furaj de lilieci, sau sa-l cumperi de la piata.

clau_07you_86
02.11.2011, 16:55
nu mi se pare corect ceea ce faceti.nu avem de unde sa luam adaposturi de liliec.eu de exemplu nu am terminat eventul si nu am de unde sa imi iau adapost de lilieci.din piata nu pot sa iau deoarece nici nu este in piata.faceti ceva si multumiti pe toata lumea.

bgabriela10
02.11.2011, 17:00
nu mi se pare corect ceea ce faceti.nu avem de unde sa luam adaposturi de liliec.eu de exemplu nu am terminat eventul si nu am de unde sa imi iau adapost de lilieci.din piata nu pot sa iau deoarece nici nu este in piata.faceti ceva si multumiti pe toata lumea.
Adapostul se poate castiga la Roata norocului, la Jack's shop (Noaptea Vrajitoarelor) sau stolere misterioase.
Daca terminai evenimentul de Halloween primeai reproducerea de lilieci, care iti foloseste la micii vampiri, insa poti cumpara lilieci reprodusi sau sa astepti pana la Baby Boom in luna decembrie. Spor! ;)

alin63
02.11.2011, 17:48
din decembrie putem reproduce lilieci in fie care zi?
MS ELLA

EllaBalerina
02.11.2011, 17:50
din decembrie putem reproduce lilieci in fie care zi?

In decembrie vei avea posibilitatea din nou de a debloca reproducerea liliecilor. In ce mod, vom afla atunci. :p In cazul in care vei obtine posibilitatea de a reproduce liliecii, da, ii vei putea reproduce apoi mereu.

ady_iurcut
02.11.2011, 17:54
In decembrie vei avea posibilitatea din nou de a debloca reproducerea liliecilor. In ce mod, vom afla atunci. :p In cazul in care vei obtine posibilitatea de a reproduce liliecii, da, ii vei putea reproduce apoi mereu.

Super:D.abia astept.nu am reusit sa termin eventul haloween decat jumate.

*mariuta*
02.11.2011, 17:59
Dacă se ştie cumva...
Vom putea debloca Reproducere Liliecilor cu plante dă-lea de noapte [arbuşti de oase...etc] ????sau încă nu se ştie???
Mulţumesc mult!
Baftă!

SunyBoy
02.11.2011, 18:00
Salutare!
Deocamdata nu se stie...haide sa asteptam un topic de acest gen la sectiunea Anunturi Oficiale;)

EllaBalerina
02.11.2011, 18:00
Dacă se ştie cumva...
Vom putea debloca Reproducere Liliecilor cu plante dă-lea de noapte [arbuşti de oase...etc] ????sau încă nu se ştie???
Mulţumesc mult!
Baftă!

Tocmai ce-am zis... in ce mod se va putea debloca, vom afla atunci.

*mariuta*
02.11.2011, 18:02
Salutare!
Deocamdata nu se stie...haide sa asteptam un topic de acest gen la sectiunea Anunturi Oficiale;)

Tocmai ce-am zis... in ce mod se va putea debloca, vom afla atunci.

Vă mulţumesc amândurora....baftă!

misu_mama
02.11.2011, 18:06
Am bagat si eu 4 ture de lilieci , sa vad cum merge . Rezultatul ? 4 albi si 4 normali . Mi-am satisfacut curiozitatea asa ca astept cu interes un nou baby boom ;) .

Nici eu n-am inteles exact cum sta treaba cu eventul din decembrie ; nu avem luna plina in noiembrie ? ( ce pretentioasa mai sunt ) .

arimie toti am fost mici la un moment dat ; daca ai sti la cate eventuri am "poftit" de pe margine ... cum visam si eu reni , torturi , castani ... cum citeam discutiile altora ... si uite ca acum am si eu ce sa scriu .

Eventul l-am terminat fara sa investesc vreun banut . Nu sunt impotriva celor care baga bani in joc ; am facut-o si eu pt stolere si pomi misteriosi , pentru zahar ...

Bafta multa tuturor !

Doamna Janet,
Ma bucur sa va "aud" din nou.Unii v-au simtit lipsa pe forum.:)
Si ca sa nu fiu off topic... si eu am reusit sa iau reproducerea liliecilor.Am produs deja unul alb!Tot de curiozitate.:D

Spor tuturor!

UnZapacit
02.11.2011, 21:46
Daca tot s-a introdus liliacul la reproducere, ar trebui sa avem mai multe sanse pt o grota de lilieci la roata norocului, sunt sigur ca se poate face asta, bineinteles daca se vrea.
Eu in afara de apa si ingrasamant nu castig nimic.

PS: Asa cum am terminat campania de lapte de vaca cu doar o laptarie construita, mai rup doua mouse-uri si cumpar lilieci de la piata, asta e.

montezuma67
02.11.2011, 22:39
De la Roata Norocului, din stolerele misterioase, iar daca vrei sa faci rost de lilieci ( animalul) , il poti cumpara de la piata ( daca sunt oferte)

Am cautat pe toata perioada eventului acele stolere misterioase, dar nu le-am gasit (nici la magazinul de accesorii)... unde mai exact le-as putea gasi cu alta ocazie ?!?

EllaBalerina
02.11.2011, 22:42
Am cautat pe toata perioada eventului acele stolere misterioase, dar nu le-am gasit (nici la magazinul de accesorii)... unde mai exact le-as putea gasi cu alta ocazie ?!?

Stolerele misterioase se gasesc la magazinul de accesorii, la sectiunea "Articole de sezon", atunci cand mini-eventul este in desfasurare.

montezuma67
02.11.2011, 22:44
Stolerele misterioase se gasesc la magazinul de accesorii, la sectiunea "Articole de sezon", atunci cand mini-eventul este in desfasurare.

Multumesc mult. Oricum am cautat in toate sectoarele si... ghinion nu am gasit... poti sa-mi spui sub ce forma se gasesc? chiar asa stoler misterios?

EllaBalerina
02.11.2011, 22:49
Multumesc mult. Oricum am cautat in toate sectoarele si... ghinion nu am gasit... poti sa-mi spui sub ce forma se gasesc? chiar asa stoler misterios?

Asa arata la magazinul de accesorii:

http://img233.imageshack.us/img233/2508/sdae0066.jpg

montezuma67
02.11.2011, 22:54
Multumesc inca o data.

Edit(ellabalerina): Cu cea mai mare placere.

ppisoias91
03.11.2011, 05:24
buna dimineata fermieri sunteti gata de treaba? bune sarcini la cooperativa nu ma pot plange:p dar imi spune si mie cineva ce fac cei k mine fara cotete? eu stau sa ma chinui la piata sa le prind?si sunt foarte scumpe.fara suparare dar eu cred ca nu e facuta cu cap.:mad: normal cei care au cotetele ma vor corecta dar cei care nu le au sunt sigura ca gandesc ca mine.:o de ce nu ati pus la altceva? la maimute elefanti,nu k as avea din astia dar macar le pot face.pt mine misiunea e inutila nu ma complic k nu am cum:). e prima oara cand ma plang la jocul asta dar nu ma face sa renunt la el k a devenit foarte plictisitor sunt la lev 73 si nu mam plictisit niciodata mai tare k acum imi pare rau dar loati masuri k toti prietenii mei care joaca la farmerama cred la fel si nu pierdeti un jucator ci poate miii din cauza unei prostii vreau misiuni posibile pt toti k nu imi prea place diferenta asta care o faceti :osutem toti oameni si avem drepturi egale;):(:o:mad:va urez succes tuturor fermierilor harnici

maricik
03.11.2011, 05:31
buna dimineata fermieri sunteti gata de treaba? bune sarcini la cooperativa nu ma pot plange:p dar imi spune si mie cineva ce fac cei k mine fara cotete? eu stau sa ma chinui la piata sa le prind?si sunt foarte scumpe.fara suparare dar eu cred ca nu e facuta cu cap.:mad: normal cei care au cotetele ma vor corecta dar cei care nu le au sunt sigura ca gandesc ca mine.:o de ce nu ati pus la altceva? la maimute elefanti,nu k as avea din astia dar macar le pot face.pt mine misiunea e inutila nu ma complic k nu am cum:). e prima oara cand ma plang la jocul asta dar nu ma face sa renunt la el k a devenit foarte plictisitor sunt la lev 73 si nu mam plictisit niciodata mai tare k acum imi pare rau dar loati masuri k toti prietenii mei care joaca la farmerama cred la fel si nu pierdeti un jucator ci poate miii din cauza unei prostii vreau misiuni posibile pt toti k nu imi prea place diferenta asta care o faceti :osutem toti oameni si avem drepturi egale;):(:o:mad:va urez succes tuturor fermierilor harnici
asta inseamna ca la urmatoarea noapte de groza...la magazinul lui Jack...vei fi atent ce iti cere pt o grota de lilieci, vei planta si poate vei reusi sa iti iei de acolo una....spor si succes

ppisoias91
03.11.2011, 06:01
asta inseamna ca la urmatoarea noapte de groza...la magazinul lui Jack...vei fi atent ce iti cere pt o grota de lilieci, vei planta si poate vei reusi sa iti iei de acolo una....spor si succes
:Dda bine zis urmatoarea:Dtocmai asta spuneam...pana atunci ce fac ma uit la misiui sa vad ce bine arata multumesc oricu vad k totusi este o sansa nu e totul pierdut astept evenimentul noaptea de groaza mult succes si tie

~Ancutsa~
03.11.2011, 06:04
Neata buna!
Imi permit sa raspund si eu doar in calitate de jucator si facand abstractie de avatarul si culoarea nick name-ului :D
Intru in randul celor care nu au reusit sa termine eventul, drept pentru care ma aflu in imposibilitatea de a incerca macar sa fac misiunile nou aparute la cooperativa. Dar, desi am un nivel cu mult mai mare decat cel mentionat de tine in postul tau (de, sunt veterana in jocul asta :))) ), asta nu inseamana ca ar trebui sa renunt sau sa ma gandesc ca nu am sa reusesc sa fac vreodata misiunile cele 2. Daca am sa prind preturi bune la piata am sa incep sa ma aprovizionez de acolo pana cand am sa reusesc sa imi construiesc si eu cotetul mult dorit. Bine ca au aparut si sunt acolo, ca de restul ma ocup eu :))
Incetul cu incetul iau si eu adapostul, drept pentru care iti sugerez sa ai putina rabdare si se va rezolva si asta intr-un moment sau altul :D multa bafta iti doresc!

alusilviu
03.11.2011, 06:09
din nefericire nu la toti apare pe roata grota de lilieci (eu unul nu o mai vad de 3 saptamani)

Stefan1895
03.11.2011, 06:16
Stolere misterioase vor fi la Noaptea groazei?:o

dianet
03.11.2011, 06:27
Stolere misterioase vor fi la Noaptea groazei?:o

Nu au legătură. Mausoleul de lilieci poate fi câştigat la Roata norocului, stolere misterioase SAU cumpărat de la Jack's Shop cu produse fioroase în Noaptea de Groază.

niculina1955
03.11.2011, 06:36
ce sa faci cu o grota de lilieci?mai mult te amagesti,pina se face un liliac vine primavara, daca se achizitiona ca si celelalte nu era nici o suparare,si asa este destul de greu sa reproduci animale di cauza la super hrana, dar acum cu liliecii a ti dat o in bara,eu cel putin pot sa reproduc dar nu am decit o grota ,lilieci nu gasesc,deci mai bine imi iau vacanta macar acum pina la intrarea altui event,sunt lev 78 si mi pare rau sa renunt acum dupa atita munca,va urez bafta la lilieci:o

Stefan1895
03.11.2011, 06:43
Merci mult!

EDIT: Cu multă plăcere :).
dianet

Shaddow
03.11.2011, 06:46
acum sunt nemultumiti si cei care au, nu numai cei care n-au. unde ar mai fi adevarata placerea ajocului daca ti s-ar da tot ce-ti doresti fara sa depui si ceva efort?

show1986
03.11.2011, 07:44
Sincer nu ma bucura deloc faptul k nu pot cumpara de la dulgherie grota de lilieci,de goano sa nu mai vb...nu de gasesc alte produse la piata darmite goano.Noroc k am fost inspiriat si am cump mai demult lilieci dar la cat guano se cere e de domeniul SF sa termin misiunea de la cooperativa.Nu ma bucura deloc aceste 2 misiuni cu lilieci.Bafta tuturor la farmerit si la liliecit;)

racket75
03.11.2011, 07:44
E nevoie de 730 de guano pt completarea misunii ,cam mult ....

de acord cu tine, mai ales ca la celelalte misiuni cu donare de produse se cer cam 300-350

flory_kyk_17
03.11.2011, 08:07
mi se pare km greu :(:( mai ales k nu avem toti lilieci...si pana prindem ceva de la piatza...trebuia k liliecii sa ii putem cumpara de la dulgherie///:mad::mad:

andreiispas
03.11.2011, 08:12
mie unul mi si pare mai usor acm la inceput pt ca am grota de guano si mai am 10 lilieci in sura dar nu am grota de lilieci.sper s-o fac la noaptea vrajitoarelor

Marcσ
03.11.2011, 08:15
mi se pare km greu :(:( mai ales k nu avem toti lilieci...si pana prindem ceva de la piatza...trebuia k liliecii sa ii putem cumpara de la dulgherie///:mad::mad:

Cele doua misiuni noi sunt permanente,ai tot timpul din lume sa le termini
Daca si grotele de lilieci se puteau cumpara,era prea usor si terminam toti prea repede cele doua misiuni noi
Noi trebuie sa intelegem ca reproducerea liliecilor a fost un ''premiu'' pentru cei care au terminat eventul Halloween
Cu putin noroc poti castiga Grota de lilieci la Roata Norocului sau la mini-eventul Adaposturi Misterioase
Sau cu putina munca poti construii o Grota de Lilieci la mini-eventul Noaptea Vrajitoarelor
Liliecii se obtim mai greu la fel si licuricii,veveritele,fluturii,cangurii,elanii,reni i

-al3xia-
03.11.2011, 08:26
Daca si grotele de lilieci se puteau cumpara,era prea usor si terminam toti prea repede cele doua misiuni noi

Ma faci sa rad, serios :))
Cat de repede terminai daca aveai...nu stiu, sa zic 5 grote de lilieci??? Un guano ia timp si se cer einspe, de reproducere nici nu mai vorbesc, mie una imi vor lua ani toate misiunile cu septel. De fapt, nici nu sper sa le termin, reproduc de ceva vreme si n-am nici macar 1 animal din penultimele rase.
EDIT: Eu am citit..."terminam toti prea repede". Daca ai vreo subtilitate ascunsa ete ca mie-mi scapa. Daca ai vrut sa spui ca terminam toti in 2 ani in loc de 5...atunci ai dreptate:))
Datele sunt estimative, n-am stat sa calculez cat imi va lua sa termin, pentru ca n-ar avea rost. Fac cat am si cat pot!

flory_kyk_17
03.11.2011, 08:27
Cat de repede terminai daca aveai...nu stiu, sa zic 5 grote de lilieci??? Un guano ia timp si se cer einspe, de reproducere nici nu mai vorbesc, mie una imi vor lua ani toate misiunile cu septel. De fapt, nici nu sper sa le termin, reproduc de ceva vreme si n-am nici macar 1 animal din penultimele rase.

te inteleg alexia ....asa e si la mn:( nu mai termin nikiodta:(:(si sunt asa de mari recompensele la lilieci la final:(:(:mad:

Marcσ
03.11.2011, 08:31
In cazul in care nu ai inteles;)
Eu vreau sa spun ca eventul il terminam mult mai repede daca puteam cumpara grota de lilieci
Nu am spus ca in trei zile facem cele doua misiuni
Dar pentru ca grota de lilieci este un adapost rar este putin mai difici

Daca as avea multe grote de lilieci as termina repede misiunile De exemplu la cea care trebuie sa livrezi lilieci,cumpar super-hrana la urmatorul baby boom si le-as face

Ai ras,pentru ca nu ai inteles ce am vrut sa spun
Citeste de 10 ori inainte de a da un raspuns

voilaalexandra
03.11.2011, 08:36
Noi trebuie sa intelegem ca reproducerea liliecilor a fost un ''premiu'' pentru cei care au terminat eventul Halloween
Cu putin noroc poti castiga Grota de lilieci la Roata Norocului sau la mini-eventul Adaposturi Misterioase
Sau cu putina munca poti construii o Grota de Lilieci la mini-eventul Noaptea Vrajitoarelor
Liliecii se obtim mai greu la fel si licuricii,veveritele,fluturii,cangurii,elanii,reni i

Eu am grota de lilieci si am terminat si eventul, asa ca pot reproduce lilieci, si ma gandeam la urmatoarea "Naptea Vrajitoarelor", sa trag tare sa mai fac o grota, dar cand am citit FAQ la noile misiuni, ma ma gandesc, daca se merita, luand in vedere numararul mare de cerinte si premiile foarte mici.
Tocmai pentru ca liliecii se obtin mai greu, ar fi trebuit si recompensele sa fie pe masura lor.

mihaelab73
03.11.2011, 08:38
Cat... (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=40255)
Boardadmin Farmerama

http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/images/avatars/Farmerama_board_admin.jpg (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=40255)

Data înregistrării: 11.04.2010
Postări: 1,670

http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon1.gif Ziua Internațională a Pisicilor
Dragi Fermieri,

În America se sărbătorește în prima săptămână din luna noiembrie, Săptămâna Internațională a Pisicii, oamenii răsfățându-și pisicile cu feluri de mâncare special preparate. Pentru că și noi la Farmerama suntem prieteni declarați ai animalelor ce torc, dedicăm acestei ocazii deosebite, între 3 și 10 noiembrie 2011, o serie specială de misiuni, nepermanente.
http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/1101/612b2ea02f418ba1e9503ec4d3eae7ef4eb0291f.png?proj= CMTool_FileUpload
În timpul pregătilor marelui concert al lui „Cat Steven” comunitatea pisiclor are nevoie de ajutorul vostru:
Hrană delicioasă, câțiva fani și o scenă fixă sunt câteva dintre necesitățile unui concert de clasă! Pe toate terenurile veți putea găsi mingi de lână sărind în urma recoltării – pentru că pisicile le iubeeeesc ca și jucării!

Mai multe mingi de lână puteți primi de la vecini ca și cadou sau puteți cumpăra la de Magazinul de Accesorii:
1 minge de lână – 2 mamudele;
50 mingi de lână – 85 mamudele (15% reducere);
100 mingi de lână – 150 mamudele (25% reducere);
150 mingi de lână – 200 mamudele (33% reducere).La încheierea eventului mingile de lână rămase vor fi transformate fiecare în 30 de PE + 30 de gologani.

O săptămână a pisicii minunată pentru voi și pet-ul vostru!

Tema de discuţii va fi deschisă o dată cu lansarea eventului.

Echipa voastră Farmerama
http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/images/_games/CrazyFarmer/statusicon/user_offline.gif

mihaelab73
lasati lilieciii , hai la pisici :)

dianet
Vă rog să reţineţi că orice postare în afara subictului de discuţire sunt off-topic, iar postatorul pasibil de avertisment conform regulamentului de forum.

southforth
03.11.2011, 09:45
am primit un cotet de reproducere pentru lilieci,am facut hrana si nu ii pot hrani,sistemul nu imi da voie,ce po sa fac si ce trebuie sa fac ca sa ii pot hrani?

badea_janet
03.11.2011, 09:55
Trebuie sa ai lilieci ca sa-i poti reproduce . Si bineinteles super hrana ;) .

Cat despre timpul in care se poate termina o misiune ... cu guano nu este imposibil sa termini relativ repede . Nu mai stiu cand s-a introdus misiunea cu lana de oaie , dar mie imi mai trebuie vreo 20 de bucati si termin misiunea . La cea de angora si la oua am terminat mai repede pentru ca am avut cate 5-6 clocitorii , respectiv lanarii . La misiunea cu laptele mai am de tras , dar am 5 laptarii de vaci , asa ca voi reusi eu pana la urma .

Misiunile cu animale reproduse nu le-am dus la bun sfarsit pe niciuna dintre ele . Dar sunt permanente si poate voi reusi sa le finalizez inainte sa mor :D .

-vipergirl-
03.11.2011, 09:58
am primit un cotet de reproducere pentru lilieci,am facut hrana si nu ii pot hrani,sistemul nu imi da voie,ce po sa fac si ce trebuie sa fac ca sa ii pot hrani?

Pentru a putea reproduce liliecii trebuie sa ai deblocata aceasta functie, acest lucru insemnand ca ai terminat complet eventul Haloween. Ai facut acest lucru? Daca nu ai terminat complet evenimentul de Halloween, reproducerea liliecilor nu iti este accesibila. Poti in schimb folosi atelierul de Guano, pentru care ai nevoie de hrana/superhrana si lilieci.

LYLY.ZANICA.SCUMPICA
03.11.2011, 10:01

Bafta multa tuturor !

Buna....mi-a placut felul cum ai punctat acel subiect..si eu la fel ca tine ..si ca altii citeam atatea pe forum si "pofteam"sa am si eu itm-uri sau sa termin eventuri.Acum sunt optimista,am vechime si ma mandresc cu ferma mea .Bafta tie si tuturor fermierilor harnici...dar si mie ! o zi frumoasa si spor !:)

marisalarisa
03.11.2011, 10:20
e greu. multi lilieci, multe guano. Si eu am mausoleu de lilieci si o casuta pt produs guano. Lilecii ii am de la ultimul event de luna plina si am fost foarte bucuroasa ca am reusit sa-l iau, ma gandeam ca o sa fac ceva banuti din vanzarea de lilieci, dar apoi a aparut eventul se pot reproduce liliecii, deci visul s-a spulberat. Oricum la ultima misiune de la reproducerea liliecilor sunt preimii frumoase, multi baaaani. Inainte ziceam ce sa fac cu banii, dar cand a fost eventul in care trebuia sa dai cu ciocanul doar cu bani, si eu aveam doar 600 000, am intels ca trebuie sa fac si bani nu numai stoc de plante, animale si produse. E greu sa ai un adapost de lilieci daca nu vrei sa investesti bani reali in joc, dar cu rabdare reusesti. Eu nu am bagat bani si am de toate, sunt foarte multumita de ferma mea si am nivel 78 la care am ajuns intr-un an. Succes la toata lumea!

Bl0nduRize1
03.11.2011, 10:45
Mausoleu lilieci III ce da mai exact 3 lilieci sau 1 liliac si PEuri mai multe ?:)

-vipergirl-
03.11.2011, 10:50
Mausoleu lilieci III ce da mai exact 3 lilieci sau 1 liliac si PEuri mai multe ?:)

Conform FAQ-ului (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=64957), grota (mausoleul) rosu III ofera: 291 PE si 2 lilieci.

UnZapacit
03.11.2011, 10:50
Cati lilieci cere pt. a produce un Guano?

Edit -vipergirl- Acelasi FAQ este valabil pentru a gasi si raspunsul la intrebarea ta: NECESITA: 1 hrană de liliac si 1 liliac (din sură).

Bl0nduRize1
03.11.2011, 10:51
Multtumesc.;)

Edit -vipergirl-: Cu mare placere!

marcela_f69
03.11.2011, 16:18
e greu. multi lilieci, multe guano. Si eu am mausoleu de lilieci si o casuta pt produs guano. Lilecii ii am de la ultimul event de luna plina si am fost foarte bucuroasa ca am reusit sa-l iau, ma gandeam ca o sa fac ceva banuti din vanzarea de lilieci, dar apoi a aparut eventul se pot reproduce liliecii, deci visul s-a spulberat. Oricum la ultima misiune de la reproducerea liliecilor sunt preimii frumoase, multi baaaani. Inainte ziceam ce sa fac cu banii, dar cand a fost eventul in care trebuia sa dai cu ciocanul doar cu bani, si eu aveam doar 600 000, am intels ca trebuie sa fac si bani nu numai stoc de plante, animale si produse. E greu sa ai un adapost de lilieci daca nu vrei sa investesti bani reali in joc, dar cu rabdare reusesti. Eu nu am bagat bani si am de toate, sunt foarte multumita de ferma mea si am nivel 78 la care am ajuns intr-un an. Succes la toata lumea!

,si mie mi se par exagerate cerintele de la cele 2 misiuni,desi am 5 grote de lilieci si 3 fabrici de guano,parca nu ma lasa sufletul sa dau atatea produse ptr, niste premii derizorii,mai ales la guano,la lilieci hai sa zicem ca mai e cum e , dar pana ajungi la sarcinile 6-7-8...iti ea ceva timp , munca ,MM, bani reali,super hrana,!dar asta e , ne multumim cu ce primim ,si cine vrea face cine nu, nu , misiunile sunt permamente ,asa ca ....spor la activitati !grotele le am de la strolerele misterioase.;)

eduard2010
03.11.2011, 19:26
am si eu o intrebare dc nu ma lasa sa produc lilieci la procreere?

.ryk.
03.11.2011, 19:27
am si eu o intrebare dc nu ma lasa sa produc lilieci la procreere?

Daca nu ai terminat eventul Haloween nu vei putea reproduce lilieci, insa mai ai o sansa in decembrie de a putea castiga aceasta reproductie.

eduard2010
03.11.2011, 19:32
deci grota de lilieci am de cand a inceput prima data haloween. ma refer dc nu pot reproduce liliecii la fel cum fac cu vacile, oile, iepurii si gainile. avand in vedere k am niv 78.

EllaBalerina
03.11.2011, 19:34
deci grota de lilieci am de cand a inceput prima data haloween. ma refer dc nu pot reproduce liliecii la fel cum fac cu vacile, oile, iepurii si gainile. avand in vedere k am niv 78.

Si exact la asta ti-a si raspuns colegul meu. La ultimul event de Haloween putea debloca reproducerea liliecilor doar daca incheiai eventul. Mai multe informatii >AICI< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=64956) si >AICI< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=64957) .

eduard2010
03.11.2011, 19:37
m-am lamurit multumesc pt raspunsuri

Edit(ellabalerina): Cu cea mai mare placere.

Zeta211
03.11.2011, 23:04
in legatura cu liliecii... pot lua in seara de 13 in fiecare luna cotet de lilieci....dar acel cotet pui fiorosi de la cooperativa la cotele dracula...tot lilieci da? si daca puteti sa specificati si ce ofera.ms frumos

multumesc pt raspuns ellabalerina...si in legatura cu noaptea vrajitoarelor..nu e pe data de 13?

Edit(ellabalerina): Cu placere. Nu, nu exista o data fixa.

EllaBalerina
03.11.2011, 23:08
in legatura cu liliecii... pot lua in seara de 13 in fiecare luna cotet de lilieci....dar acel cotet pui fiorosi de la cooperativa la cotele dracula...tot lilieci da? si daca puteti sa specificati si ce ofera.ms frumos

Grota de lilieci poate fi achizitionata in noptile cu luna plina (cand eventul "Noaptea vrajitoarelor" este activ), poate fi castigat la roata norocului sau poate rezulta dintr-un adapost misterios. Deci nu are nicio legatura cu data de 13. :)

Cotetul de pui fiorosi ofera oua (cele normale, de gaina). Este cuibul de clocit pe care il putem construi la atelierul din oras, in varinta fioroasa. :p

roberta199110
04.11.2011, 18:05
cum pot face rost de grota liliecilor?

~Alex_I~
04.11.2011, 18:06
cum pot face rost de grota liliecilor?

Buna,
Grota de lilieci o poti obtine de la Roata Norocului, Mgazinul lui Jack sau din Stolerele Misterioase. Mult succes!

unicu1
05.11.2011, 18:28
SAll lome!am si io o intrebare!!!?la urmatoarea noapte a vrajitoarelor dak cumparam GROTA DE LILIECI o sa putem sa punem lilieci la reprodus si sa facem upgradeuri la atelier??? pplisssss am nevoie de rasp imediath!!!!!va roggggggggggg!

DoDTavy
05.11.2011, 18:32
SAll lome!am si io o intrebare!!!?la urmatoarea noapte a vrajitoarelor dak cumparam GROTA DE LILIECI o sa putem sa punem lilieci la reprodus si sa facem upgradeuri la atelier??? pplisssss am nevoie de rasp imediath!!!!!va roggggggggggg!

Poti achizitiona posibilitatea de a reproduce lilieci doar la noaptea groazei din luna decembrie. Pana atunci.. spor la farmerit.

unicu1
05.11.2011, 18:42
ms mult:*:*:*:):):):):):):)

unicu1
05.11.2011, 18:45
copii nu vreau sa creez o confuzie dar,knd este urmatoarea noapte a vrajitoarelor,pt k akma in noaptea aceasta este luna,dara nu plina,deci va rog dak puteti sami zicetzi knd este urmatoarea noapte a vrajjitoarelor,si asa am sa stiu sigur cum sami programez timpul,pt k mai am putin si am sa fac rost de grota aceea!!!!!!:D:D:p

-justitiarul-
05.11.2011, 18:51
Sper ca nu creez mai multa confuzie . Stiu ca grota de lilieci se mai putea castiga si de la coperativa de la contele bacula sau nu mai este valabila acolo ?:confused:

catalin_catalin_83
05.11.2011, 18:54
caut vecini pe Gradina-Eden

unicu1
05.11.2011, 18:55
deci chiar nu mai stiu nici io!am sa caut!revin cu rasp!dak il gasesk,dar e imp dak o pot lua de la noaptea vrajitoarelor!!!!;):D:p

leave.it
05.11.2011, 18:55
Sper ca nu creez mai multa confuzie . Stiu ca grota de lilieci se mai putea castiga si de la coperativa de la contele bacula sau nu mai este valabila acolo ?:confused:

Nu, nu se poate obtine acolo. La acea misiune se pot obtine doar extinderile fioroase pentru gaini si vaci.:)

AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50342)FAQ. :)

unicu1
05.11.2011, 19:04
deci asta e site-ul http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50342&highlight=bracula sper sa pot sa fac grota!!! si app bhai;)nu e grota de lilieci la coopereativa la misiunea contele bracula:poricum nu cont...am de unde so iau!!!:)

iubita_15
05.11.2011, 19:19
Buna,
Grota de lilieci o poti obtine de la Roata Norocului, Mgazinul lui Jack sau din Stolerele Misterioase. Mult succes!

Buna!Spune-mi te rog care este Mgazinul lui Jack.Multumesc frumos

:o

SunyBoy
05.11.2011, 19:23
Salutare!
Magazinul lui Jack apare odata cu acest (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=571173#post571173) event.
Alte nelamuriri:)?

-Eliza_Maria-
05.11.2011, 21:09
Am o intrebare,avand in vedere ca liliecii se pot obtine doar din eventurile Halloween si ca mai si costa enorm,cum putem face rost in alt mod de lilieci?Mai ales,cuibul pentru guano costa putine scule.
cum spune si [quote=victor981998;779166] e destul de dificil de procurat lilieci!nu exista o alta modalitate cum ar fi sa ne cumparam animalul de la dulgherie????eu niciodata la roata norocului nu castig ceva extraordinar: doar apa si ingrasamant, ce sa mai vorbesc de o cutie de scule sau un animal....e SF. deci dorinta mea ar fi sa putem face rost de lilieci mai simplu!mi-am facut si cotet pt guano, dar ce folos nu am liliac!mai bine faceam altceva cu uneltele.......

leave.it
05.11.2011, 21:11
cum spune si e destul de dificil de procurat lilieci!nu exista o alta modalitate cum ar fi sa ne cumparam animalul de la dulgherie????eu niciodata la roata norocului nu castig ceva extraordinar: doar apa si ingrasamant, ce sa mai vorbesc de o cutie de scule sau un animal....e SF. deci dorinta mea ar fi sa putem face rost de lilieci mai simplu!mi-am facut si cotet pt guano, dar ce folos nu am liliac!mai bine faceam altceva cu uneltele.......

Exista un event Stolerul misterios, in cadrul caruia achizitionezi adaposturi misterioase, iar dupa 5h acestea se transforma in adaposturi de la ferma, printre care si in adaposturi rare, daca ai noroc.
Adapostul misterios costa 15MM.
Concluzie, grotele de lilieci se pot obtine:
la Roata norocului
in cadrul eventului mentionat mai sus
si in cadrul eventului Noaptea vrajitoarelor

iubita_15
05.11.2011, 21:57
Salutare!
Magazinul lui Jack apare odata cu acest (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=571173#post571173) event.
Alte nelamuriri:)?

Multumesc frumos de ajutor!!;)

ElenaPurcarea
06.11.2011, 12:20
<eu nu am inteles de unde s-au luat liliecii sau se ia> <am deblocat runa cu dreptul la mai multi vecini si mai vreau vecini>:cool:

.Ionut07
06.11.2011, 12:22
<eu nu am inteles de unde s-au luat liliecii sau se ia> <am deblocat runa cu dreptul la mai multi vecini si mai vreau vecini>:cool:
Buna,
Adapostul de lilieci se poate obtine dim cadrul eventul"Noaptea Vrajitoarelor",se mai poate obtine din cadrul mini-eventului Stoler Misterios sau cu putin noroc il poti castiga la Roata Norocului.Dar liliecii(animalul)il poti cumpara si de la piata.Iar AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=794891#post794891)gasesti cati vecini doresti.Bafta!

Norocellys
06.11.2011, 16:44
Am observat că dacă dau pe şură la şeptel nu îmi mai apare nici un liliac cu preţul de vânzare. Există o listă cu aceste preţuri? Şi nici celelalte animale nu mai au preţul de vânzare, doar dacă am reprodus sau cumpărat un exemplar pot vedea preţul. Mulţumesc anticipat! Spor!

filipgabi27
07.11.2011, 06:39
:( buna am construit un adapost de lilieci dar problema e ca nu pot sa le dau sa minince am putut o singura data sa le dau si deatunci nu ma mai lasa ce pot face cum ii pot hranii ca sa pot termina si eu eventul? multumesc

vio79
07.11.2011, 06:46
:( buna am construit un adapost de lilieci dar problema e ca nu pot sa le dau sa minince am putut o singura data sa le dau si deatunci nu ma mai lasa ce pot face cum ii pot hranii ca sa pot termina si eu eventul? multumesc

Cu siguranta ai costruit o Productie guano lilieci, caruia trebuie sa-i dai un liliac si o hrana de liliac.Asigura-te daca ai cele necesare.Bafta.

vreau si io un link cu nivelele la plante am cautat dar nu am gasit

<<Aici>> (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=12545) gasesti ce te intereseaza.

-gabriella001-
07.11.2011, 09:32
am si eu o problema:(
in poenita de procreere nu pot inmulti liliecii...ce sa fac?

EllaBalerina
07.11.2011, 09:33
am si eu o problema:(
in poenita de procreere nu pot inmulti liliecii...ce sa fac?

La reproducerea liliecilor au acces doar jucătorii care au încheiat eventul de Haloween, ceilalți useri având posibilitatea de a obține reproducerea acestora în "Noaptea de groază" din luna decembrie.

.Feeria.
07.11.2011, 11:52
am castigat la roata 100% sura, va intreb la septel de ce nu intra dublu in sura ca si restul animalelor? multumesc.
Buna!

Septelul face exceptie...

catach
07.11.2011, 13:40
eu nu pot reproduce lilieci de ce?

-.Ady.-
07.11.2011, 13:42
eu nu pot reproduce lilieci de ce?
buna
Au acces la reproducerea liliecilor doar cei care au încheiat eventul de Haloween, ceilalți având posibilitatea de a obține reproducerea acestora în "Noaptea de groază" din luna decembrie.

oanceanec
07.11.2011, 14:21
Buna ziua, eu pina acum nu m a interesat reproducerea animalilor, acum as dori sa incerc si am facut un mic calcul si anume; 196608 lilieci:4lilieci in poinita de procreare=49152lilieci albi:4=12288 lilieci bruni:4=3072 lilieci flaminzi:4=768lilieci cu blana:4=192lilieci vampiri:4=48 lilieci sportiv:4=12liliac rocker:4=3liliac eroic. Astept un rasuns de la cineva care sa ma corecteze daca am gresit calculu si ii multumesc anticipat. in asteptarea raspunsului fac un calcu si la super hrana si costul total al liliecilor ce trebuie sai cumpar (nu cred ca sunt sanse da a cumpara lilieci acum, produc 32 lilieci in 24ore), dar o sa incerc cu iepuri.
O zi buna

leave.it
07.11.2011, 14:29
Buna ziua, eu pina acum nu m a interesat reproducerea animalilor, acum as dori sa incerc si am facut un mic calcul si anume; 196608 lilieci:4lilieci in poinita de procreare=49152lilieci albi:4=12288 lilieci bruni:4=3072 lilieci flaminzi:4=768lilieci cu blana:4=192lilieci vampiri:4=48 lilieci sportiv:4=12liliac rocker:4=3liliac eroic. Astept un rasuns de la cineva care sa ma corecteze daca am gresit calculu si ii multumesc anticipat. in asteptarea raspunsului fac un calcu si la super hrana si costul total al liliecilor ce trebuie sai cumpar (nu cred ca sunt sanse da a cumpara lilieci acum, produc 32 lilieci in 24ore), dar o sa incerc cu iepuri.
O zi buna

Care e ideea? Intrebarea?

Ok, ai facut un calcul...sincer nu prea inteleg nimic de acolo, da` poate nu-s intr-o zi prea luminata de-a mea, dar...care-i scopul calculului? :D

oanceanec
07.11.2011, 14:51
Care e ideea? Intrebarea?

Ok, ai facut un calcul...sincer nu prea inteleg nimic de acolo, da` poate nu-s intr-o zi prea luminata de-a mea, dar...care-i scopul calculului? :D

Intrebarea este daca este corect calculul; pt a reproduce 3 lilici eroici sau alte animale trebuiesc 196608 lilieci. Asta in caz de cineva a reusit sa ii reproduca si inclin sa cred asta.

cyndy4ever
07.11.2011, 14:54
Intrebarea este daca este corect calculul; pt a reproduce 3 lilici eroici sau alte animale trebuiesc 196608 lilieci. Asta in caz de cineva a reusit sa ii reproduca si inclin sa cred asta.
nu este corect deoarece nu poti sa spui un numar exact de lilieci normali care ai nevoie in reproducere din cauza ca:
- in timpul eventului baby boom este posibil sa primesti o rasa cu mult mai superioara decat cea care ar trebuie sa reiese din 4 lilieci normali
- se poate intampla ca tu sa primesti in timpul eventului baby boom 2 animale din rasa superioara celei pe care o reproduci
- se poate sa primesti animalutzele inapoi
- si daca esti norocos poti sa sari de la cei 4 lilieci normali direct la ultimul '(caz rar )

oanceanec
07.11.2011, 16:59
[QUOTE=cyndy4ever;797900]nu este corect deoarece nu poti sa spui un numar exact de lilieci normali care ai nevoie in reproducere din cauza ca:
- in timpul eventului baby boom este posibil sa primesti o rasa cu mult mai superioara decat cea care ar trebuie sa reiese din 4 lilieci normali
- se poate intampla ca tu sa primesti in timpul eventului baby boom 2 animale din rasa superioara celei pe care o reproduci
- se poate sa primesti animalutzele inapoi
- si daca esti norocos poti sa sari de la cei 4 lilieci normali direct la ultimul '(caz rar )[/QUOTE

In primul rind iti multumesc si sunt de acord cu tine, am intrat pe forum si m am interesat dar intrebarea este pusa cind nu este eventul baby boom dar si asa tot nu pot fi sigur de un raspuns pt ca intra in joc si runa activata. Oricum iti multumesc.

UnZapacit
09.11.2011, 21:29
Eu am activat runa baby-boom si am pus azi 16 lilieci la reprodus, am avut noroc si de unul maro in afara de alti 3 albino.
Nu am mausoleu pe ferma, cumpar de la piata, sunt specialist de-acu`dupa ore intregi state in piata zilnic(putini au rabdarea asta), am ''pocnit-o'' mai inainte de 100 de bucati, multumesc celui care le-a vandut.

cyndy4ever
09.11.2011, 22:35
In primul rind iti multumesc si sunt de acord cu tine, am intrat pe forum si m am interesat dar intrebarea este pusa cind nu este eventul baby boom dar si asa tot nu pot fi sigur de un raspuns pt ca intra in joc si runa activata. Oricum iti multumesc.
npc oricum un numar exact nu putem spune dar daca ar fi fara eventul baby boom si fara runa hmm cam ala ar fi numarul exact oricum fara cele 2 un pic cam greu sa produci ultimele rase de animale

lorelay2003
10.11.2011, 14:04
unde gasesc runa baby boom?

~Alex_I~
10.11.2011, 14:05

Buna,
Runa Baby Boom este runa cu numarul 28. Mai multe detalii ai AICI. (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=47426) Succes!

*mariuta*
10.11.2011, 14:48
Buna!
Runa Baby Boom se afla la sfarsitul crengii din stanga,runa cu numarul 28.
spor la treaba!

berbecemarius
10.11.2011, 17:27
buna acum pot cumpara si eu un cuib de lilieci:o

cyndy4ever
10.11.2011, 18:21
buna acum pot cumpara si eu un cuib de lilieci:o
buna acesta il poti obtine azi de la jack shop si ai nevoie de 750 arbusti de oase-1000 pietre funerare si 1250 de spirite

poti sa il castigi si la roata norocului sau la stolerele misterioase daca esti norocos

Mr_laury
10.11.2011, 19:45
de unde iau si eu o grota pentru lilieci?

valy_nike94
10.11.2011, 19:52
Unde trebuie sa dau ca sa intru in Jack Shop Sam cumpar o grota de lilieci

cyndy4ever
10.11.2011, 19:54
Unde trebuie sa dau ca sa intru in Jack Shop Sam cumpar o grota de lilieci
cand esti pe modul de noapte in stanga iti apare un dovleac mare acolo dai click

valy_nike94
10.11.2011, 19:58
cand esti pe modul de noapte in stanga iti apare un dovleac mare acolo dai click

Mersi dar nu am plantele necesare !si de aia num apar!

king_diamondz
10.11.2011, 20:38
Buna!
Runa Baby Boom se afla la sfarsitul crengii din stanga,runa cu numarul 28.
spor la treaba!

La sfarsitul crengii din dreapta,scuze pt corectie :)

sunshine_ana19811
10.11.2011, 20:38
Buna, am si eu o nelamurire..nu prea am mai folosit des adaposturile de animale si anumiti pomi...acum observ ca nu mai am grotele de lilieci si ceva poimi/animale care le aveam in trecut...exista cumva o explicatie de ce nu le mai am?Nu pot specifica exact ce si cum lipseste, dar stiu sigur ca mi lipsesc grotele de lilieci, in sura am 42 de lilieci...este vreo problema cu grotele sau pur si simplu mi au disparut?

EllaBalerina
10.11.2011, 21:12
Buna, am si eu o nelamurire..nu prea am mai folosit des adaposturile de animale si anumiti pomi...acum observ ca nu mai am grotele de lilieci si ceva poimi/animale care le aveam in trecut...exista cumva o explicatie de ce nu le mai am?Nu pot specifica exact ce si cum lipseste, dar stiu sigur ca mi lipsesc grotele de lilieci, in sura am 42 de lilieci...este vreo problema cu grotele sau pur si simplu mi au disparut?

Grotele de lilieci sau alte adaposturi,pomi nu aveau cum sa dispara. Chiar si in cazul in care altcineva ti-ar intra in contul de joc, adaposturile de animale si pomii nu pot fi facute sa "dispara", acestea necomercializandu-se la piata, neputand fi facute cadou, etc. Cauta bine in meniul de inventar din partea stanga si pe terenuri. Daca intr-adevar ai avut grote de lilieci, acestea trebuie sa fie in contul de joc, pe undeva. :)

cyndy4ever
10.11.2011, 21:16
Mersi dar nu am plantele necesare !si de aia num apar!
cu placere

king_diamondz
11.11.2011, 03:21
nu cred ca se cer asa multe plante pentru a lua o grota de lilieci de la Jack Shop.eu am deja doua grote de la stolerul misterios si ma bate gandul sa mai iau unul acum de la noaptea groazei,k de cand cu reproducerea liliecilor(am terminat eventul Halloween) si cu productia de guano,se cer f multi lilieci si pe piata degeaba...

-supermarc-
11.11.2011, 07:44
Am o intrebare,avand in vedere ca liliecii se pot obtine doar din eventurile Halloween si ca mai si costa enorm,cum putem face rost in alt mod de lilieci?Mai ales,cuibul pentru guano costa putine scule. De la piata, daca gasesti:);)

symo1
12.11.2011, 12:42
eu sunt sigura ca am terminat misiunea de halloween si totusi nu pot reproduce lilieci de ce?

symo1
12.11.2011, 12:53
nu cred ca se cer asa multe plante pentru a lua o grota de lilieci de la Jack Shop.eu am deja doua grote de la stolerul misterios si ma bate gandul sa mai iau unul acum de la noaptea groazei,k de cand cu reproducerea liliecilor(am terminat eventul Halloween) si cu productia de guano,se cer f multi lilieci si pe piata degeaba...

de unde ti-ai luat grota? ca vreau si eu sa-mi iau

*mariuta*
12.11.2011, 13:04
de unde ti-ai luat grota? ca vreau si eu sa-mi iau
Salutare!
Grotele de lilieci NU se pot cumpara.Ele se pot castiga la mini-eventul stolere Misterioase sau donand niste plante la magazinul lui Jack.
Bafta multa!;)

roxanatapurica
12.11.2011, 14:14
cu placere
De ce daca am o oaie lucitoare la vanzare de cel puntin 45 -50 zile mi-o scoate ?????????Am platit de 4 ori comisionul!!!!!!!!!!!!!!! de ce?:( VREAU UN RASPUNS VA ROG!!!!!!!!!!!!!!!!

EllaBalerina
12.11.2011, 14:16
De ce daca am o oaie lucitoare la vanzare de cel puntin 45 -50 zile mi-o scoate ?????????Am platit de 4 ori comisionul!!!!!!!!!!!!!!! de ce?:(

Daca o oferta nu este cumparata, dupa aproximativ 7 zile produsele se reintorc in sura fara a mai fi inapoiata taxa de 10%.

roxanatapurica
12.11.2011, 14:20
De ce daca am o oaie lucitoare la vanzare de cel puntin 45 -50 zile mi-o scoate ?????????Am platit de 4 ori comisionul!!!!!!!!!!!!!!! de ce?:( VREAU UN RASPUNS VA ROG!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca o oferta nu este cumparata, dupa aproximativ 7 zile produsele se reintorc in sura fara a mai fi inapoiata taxa de 10%.

Si ti se pare normal sa pierdem din banuti asa........ca nu s-a vandut produsul in 10 zile ?mie sincer nu .MS ELLA

EllaBalerina
12.11.2011, 14:34
Si ti se pare normal sa pierdem din banuti asa........ca nu s-a vandut produsul in 10 zile ?mie sincer nu .MS ELLA

O taxa odata platita, nu iti mai este inapoiata nici in viata reala, nu?:p Si piata noastra functioneaza cam la fel. Referitor la retragerea produselor din piata dupa aproximativ 7zile, acesta este modul de functionare al pietei in prezent. Daca se va schimba ceva sau nu in viitor, ramane de vazut. Cu placere.

JNR-
14.11.2011, 08:26
Scuze ca nu sunt pe subiect dar am si eu o intrebare :
De unde imi pot cumpara lilieci ?

Iti multumesc frumos de informatie .

DoDTavy
14.11.2011, 08:31
Scuze ca nu sunt pe subiect dar am si eu o intrebare :
De unde imi pot cumpara lilieci ?

Lilieci poti cumpara de la piata, adapostul liliecilor (mausoleul de lilieci) poate fi castigat la roata norocului, obtinut la stolerele misterioase sau cumparat la event-ul noaptea groazei :p

relu30
15.11.2011, 09:22

de la ce nivel pot sa reproduc liliecii?sunt nivelu 75 am grota de lilieci dar nu pot reproduce.

.Ionut07
15.11.2011, 09:23
de la ce nivel pot sa reproduc liliecii?sunt nivelu 75 am grota de lilieci dar nu pot reproduce.
Buna,
Reproducerea liliecilor o puteai obtine daca terminai event-ul de Halloween,dar in luna decembrie cand se va organiza eventul Noaptea Vrajitoarelor vei avea posibilitatea de a obtiine reproducerea acestora,deci mai ai o sansa.Bafta!

[andea1]
15.11.2011, 10:36
Buna! Ce metode folositi pentru reproducere? Puneti mereu la reprodus 4lilieci de aceeasi culoare sau ati observat si alte imperecheri care dau acelasi rezultat de fiecare data?

dumitrutz_17
16.11.2011, 11:16
apropo de 7 zile dupa care expira o oferta nevanduta. va-ti gandit vreodata ca poate cand va fi o misiune cineva ar avea nevoie de acele produse si poate cel care are s-ar bucura sa-i fie de folos cu oferta lui postata acum o luna? de asta cred ca acele oferte nu ar tb sa expire ci sa fie lasate acolo, si asa e o limita de max 10 oferte.:o

ruxi01
16.11.2011, 11:29
:cool:nu este corect ca produsele sa se intoarca in sura dupa 7 zile si pierderea taxei de piata...aceasta perioada sa fie de 30 zile in acest timp apar solicitari la evenimente...va dati seama cat se pierde tot repetand oferta la piata din 7 in 7 zile pretul produsului oferit ajunge f mare nu mai renteaza sa cultivi si sa vinzi singura solutie e sa profiti doar de aparitia evenimentelor in resul timpului raman in sura stocate....sincer nu trebuia limitat timpul ....:mad:

alusilviu
17.11.2011, 07:55
dat fiind ca la mine apare grota de lilieci pe roata o data pe luna,cum altfel o pot construi??...pe piata liliecii sunt foarte rari,iar un event la care se poate obtine aceasta e si mai rar

.bianca92.
17.11.2011, 07:59
dat fiind ca la mine apare grota de lilieci pe roata o data pe luna,cum altfel o pot construi??...pe piata liliecii sunt foarte rari,iar un event la care se poate obtine aceasta e si mai rar

Grotele de lilieci nu pot fi achizitionate de la Dulgherie ca restul adaposturilor normale.

Ele se pot obtine doar din stolerele misterioase, in cadrul noptilor cu luna plina sau, cu putin noroc, poti castiga la Roata Norocului.

Alte metode nu sunt momentan, ce-i drept, cu multa rabdare, iscusinta si cu mult interes, grota se poate procura de la Jack`s shop in cadrul event-ului Noaptea Vrajitoarelor, nu e imposibil, trebuie doar sa te ambitionezi si vei reusi! :p

Spor la treaba!

Tudor2000bod
18.11.2011, 11:48
Am vazut ca va fi baby-boom duminica si oferta de superhrana sambata. Intrebarea e: oferta de superhrana e pana luni sau e o greseala la anunt?

-vipergirl-
18.11.2011, 11:50
Am vazut ca va fi baby-boom duminica si oferta de superhrana sambata? Intrebarea e oferta de superhrana e pana luni sau e o greseala la anunt?

Nu este nicio greseala, ne putem bucura de aceasta oferta exact asa cum scrie in anunt. :)

Tudor2000bod
18.11.2011, 11:52
Nu este nicio greseala, ne putem bucura de aceasta oferta exact asa cum scrie in anunt. :)
Multumesc. E mult mai bine asa! De multe ori iti parea rau ca nu ai luat mai multa superhrana.

Cu mare placere! Asa este, niciodata nu strica niste SH in plus :)

PuideMorosan
18.11.2011, 12:46
BUNA , MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA CU O MICA PROBLEMA ? MIE NU-MI APAR LILIECII SA-I POT REPRODUCE , DOAR CELELALTE ANIMALE DE CE ?:(

-vipergirl-
18.11.2011, 12:47
BUNA , MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA CU O MICA PROBLEMA ? MIE NU-MI APAR LILIECII SA-I POT REPRODUCE , DOAR CELELALTE ANIMALE DE CE ?:(

Reproducerea liliecilor este disponibila doar celor care au deblocat-o finalizand evenimentul de Halloween. Daca nu ai terminat eventul nu ai acces la reproducerea liliecilor.

Am rugamintea sa nu mai scrii folosind litere mari (CAPS), da impresi ca tipi la noi. De asemenea, o marime normala a literelor este suficienta pentru ca postul tau sa fie citet, nu este nevoie sa maresti marimea literelor.

PuideMorosan
18.11.2011, 12:54
ai dreptate , nu am finalizat misiunea . scuza-ma pt scrisul mare , no sa-l mai folosesc , stati linistiti ca nu am tipat a voi , doar ca asa is obisnuit sa sciu. inca odata ma scuzati.:p

Nicio problema, ma bucur ca am putut clarifica misterul :) Nu-ti face griji, reproducerea liliecilor va fi disponibila pe viitor la Noaptea de Groaza, deci vei putea sa o obtii si tu.

.BoBoCeL.
18.11.2011, 13:37
Buna !! stie cineva cand va fi urmatorul event Baby boom??

cyndy4ever
18.11.2011, 13:39
duminica scrie in anunturi oficiale

-zeus00-
18.11.2011, 14:05
in care anunt oficial anunta duminica baby boom day?
am mers la anunturi oficiale la happy breeding day si nu-i nimica

-.Ady.-
18.11.2011, 14:07
AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=67595)ai anuntul;)
Bafta

*mariuta*
18.11.2011, 14:11
Daca ai fi cautat bine la Anunturi Oficiale (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/forumdisplay.php?f=522)ai fi gasit acest (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=67595) anunt :)
bafta!

-mosu00-
18.11.2011, 14:21
bine
mersi,esty o dulce

adrian281
19.11.2011, 08:42
Cei care au multe mausoleuri de lilieci le va prinde bine eventu de maine;)

badea_janet
19.11.2011, 19:12
Cei care au multe mausoleuri de lilieci le va prinde bine eventu de maine;)

Da , dar sa nu uitam de accesul la reproducere ;) .

Eu am 150 de lilieci , un pic mai multa SH si am si posibilitatea de a-i reproduce . Abia astept surprizele de la baby boom .

PETRONOYD
19.11.2011, 19:50
Da , dar sa nu uitam de accesul la reproducere ;) .

Eu am 150 de lilieci , un pic mai multa SH si am si posibilitatea de a-i reproduce . Abia astept surprizele de la baby boom .

Si eu am aproape la fel.:)
Abia astept ziua de maine sa fac un Liliac supererou. :D

adrian281
19.11.2011, 21:35
eu am 200 si ceva de lilieci da nu am destula hrana:(

king_diamondz
19.11.2011, 22:39
am 120 lilieci,5 albino si 2 maro,si 40 super hrana.nu e prea multa dar sper sa scot ceva cu ea.nu e cumparata,am adunat-o de la ultimul event si am mai avut eu ceva ;)

Zeta211
20.11.2011, 00:05
din nefericire pe contul care am 398 superhrana nu pot produce lilieci si pe asta am 367 si nu am lilieci :))) super misto...deabea luna care vine o sa iau si eu un stoler de lilieci :) mult noroc maine la baby boom;) adica azi :)) ca e trecut de 12 noaptea

king_diamondz
20.11.2011, 01:15
se pare ca mai joaca si altcineva noaptea,nu doar eu.abia ast sa reproduc lilieci azi dupa ora 11.am ami reprodus si pana acum si am deja bagati lilieci la "Micii vampiri" pana la primul liliac impanat,inclusiv.mausolee de lilieci din pacate am doar unul,am avut doua dar unul i l-am trimis la prietena mea la "Daruieste si comercializeaza",dar in 10 dec la luna plina im mai iau unul.liliecii care ii am sunt de la piata,mausoleul pe care il am nici macar nu e pus jos,il tin in inventar :). asa ca,spor la reprodus azi ;)

salin1234
20.11.2011, 07:12
pe mine m-a prins eventul baby boom cu 450 lilieci si vreo 750 superhrana si am si acces la reproducerea lor.De abia astept sa inceapa:p

mihai24es
20.11.2011, 07:51
buna am si eu o intrebare sper ca e locul potrivit si imi cer scuze daca a mai fost pusa

daca am runa activata si folosesc un jeleu rozaliu si 4 parfumuri care va fi timpul de reproducere?

~Alex_I~
20.11.2011, 07:51
buna am si eu o intrebare sper ca e locul potrivit si imi cer scuze daca a mai fost pusa

daca am runa activata si folosesc un jeleu rozaliu si 4 parfumuri care va fi timpul de reproducere?

Salutare!
Timpul va scade la 9 minute :)

mihai24es
20.11.2011, 07:53
mersi pentru raspuns

1980agassi
20.11.2011, 08:56
Mai exact timpul scade la 9 minute si 22,5 secunde!!!
Sper sa nu enervez pe cineva!
:cool:

dany_ancutza2006
20.11.2011, 09:39
Cand dau sa pun animalutele in reproducere,imi apar vacile,oile,gainile dar liliecii nu de ce?

.Andoko.
20.11.2011, 09:40
Bună ziua!

La reproducerea liliecilor au acces doar fermierii care au finalizat eventul Halloween 2011. Cei care nu au reuşit să încheie eventul au posibilitatea de a obţine reproducerea la Noaptea de Groază din luna Decembrie.

Dinu^
20.11.2011, 09:42
Cand dau sa pun animalutele in reproducere,imi apar vacile,oile,gainile dar liliecii nu de ce?

Buna, nu poti reproduce lilieci deoarece nu ai finalizat eventul Halloween 2011 vei putea reproduce luna urmatoare la eventul noapte de groaza

**denisa23**
20.11.2011, 11:15
buna ziua am si eu o nelamurire de ce nu pot reproduce lilieci desi am 12 in magazie nu imi apare sa reproduc restul animalelor imi merge (oi iepuri gaini vaci) in schimb de lilieci nu merge

.ryk.
20.11.2011, 11:17
buna ziua am si eu o nelamurire de ce nu pot reproduce lilieci desi am 12 in magazie nu imi apare sa reproduc restul animalelor imi merge (oi iepuri gaini vaci) in schimb de lilieci nu merge

Buna, nu poti reproduce lilieci deoarece nu ai finalizat eventul Halloween 2011 vei putea reproduce luna urmatoare la eventul noapte de groaza.

P.S. Am rugamintea de acum sa citesti cateva pagini in urma inainte sa postezi o intrebare.:)

iulian_chivu
20.11.2011, 11:55
care aveti sa puneti guano la piata ,am nevoie de 50 bucati guano

-vipergirl-
20.11.2011, 11:58
care aveti sa puneti guano la piata ,am nevoie de 50 bucati guano

Este inutil sa ceri asa ceva in forum, deoarece in joc exista mai multe piete, nu doar una singura, ca sa nu mai mentionam ca aici este tema de discutii despre reproducerea liliecilor, iar nu tema de discutii despre piata.

Daca acorzi putina atentie pietei, vei vedea oferte si la Guano, conteaza viteza de reactie, daca esti atent vei reusi sa cumperi.

Tomashenko
20.11.2011, 12:05
Moderatorii jocului nu sunt corecti si cu reproducerea liliecilor e cea mai mare tampenie avand in vedere ca sunt extrem de multi fermieri care nu au mausoleu de lilieci iar sa prinzi la roata norocului un mausoleu... e o adevarata aventura fratilor! Eu sugerez sa puneti la vanzare mausoleu de lilieci ca sa poata cumpara oricine si sa putem termina quest-urile

cefacebaietii
20.11.2011, 12:18
Moderatorii jocului nu sunt corecti si cu reproducerea liliecilor e cea mai mare tampenie avand in vedere ca sunt extrem de multi fermieri care nu au mausoleu de lilieci iar sa prinzi la roata norocului un mausoleu... e o adevarata aventura fratilor! Eu sugerez sa puneti la vanzare mausoleu de lilieci ca sa poata cumpara oricine si sa putem termina quest-urile

Daca te intereseaza mausoleele de lilieci se pot obtine si de la jack`s shop la noaptea groazei. Daca ar fi totul dat pe gratis care crezi tu ca ar mai fii farmecul jocului?

mihai24es
20.11.2011, 12:20

daca s-ar pune la vanzare mausoleu de ce nu s-ar pune si celelalte adaposturi rare si in plus unde ar mai fi farmecu jocu asa toti ar avea lilieci si alte speci de animale rare eu unu nu as fi de acord si ar fi faptul ca rostul stolerelor misterioase nu ar ma fi

aos3
20.11.2011, 12:53
daca nu ai lilieci poti reproduce si alte animale!!!
on: eu pun la reprodus numai lilieci normali si pana acum am luat
http://img842.imageshack.us/img842/9711/1212ry.png
sper sa mai primesc lilieci scumpi azi:)

-marcelika-
20.11.2011, 13:36
cum poti fabrica guano:o

~Alex_I~
20.11.2011, 13:39

Buna,
//Aici\\ (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=64957) gasesti toate informatiile necesare.

.ryk.
20.11.2011, 13:39

Guano il poti produce in fabrica de guano disponibila de la nivelul 17 la atelier.

alynakiss
20.11.2011, 13:56
eu am mausoleum de lilieci am si lilieci in sura, dar nu pot reproduce lilieci, nu-mi apar in poenita de procreare

~Alex_I~
eu am mausoleum de lilieci am si lilieci in sura, dar nu pot reproduce lilieci, nu-mi apar in poenita de procreare

Citeste te rog acest F.A.Q (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=64957).

adrian281
imi pare rau ca eu nu am terminat eventul atunci sa pot face si eu reproducere la lilieci:D

alynakiss
20.11.2011, 14:32
aha , deci eu daca am cumparat mausoleumul dela jack pot, nu pot reroduce lilieci in poenita decat in noprtile cu luna plina, asta nu intelegeam si nu inteleg de ce trrb sa fie asa , nu mi-se pare corect osada ce am mausoleum si produc lilieci sa nu-i pot duce in poenita de procreare cand vreau ca si ceilalti

~Alex_I~
20.11.2011, 14:34
aha , deci eu daca am cumparat mausoleumul dela jack pot, nu pot reroduce lilieci in poenita decat in noprtile cu luna plina, asta nu intelegeam si nu inteleg de ce trrb sa fie asa , nu mi-se pare corect osada ce am mausoleum si produc lilieci sa nu-i pot duce in poenita de procreare cand vreau ca si ceilalti

Bună,
Dacă nu ai funcţia de reproducere a liliecilor, nu ÎI POŢI REPRODUCE DELOC. Nici în Nopţile de Groaza. Dacă doreşti să reproduci liliecii, poţi obţine funcţia în Noaptea de Groază din luna Decembrie, apoi îi poţi reproduce când doreşti tu.
Mult succes!

nicoletadumitrascu
20.11.2011, 16:12
buna seara ...am incercat sa reproduc lilieci .. si nu pot... imi puteti explica ce trebuie mai exact sa fac?

.ryk.
20.11.2011, 16:15
buna seara ...am incercat sa reproduc lilieci .. si nu pot... imi puteti explica ce trebuie mai exact sa fac?

Ai terminat eventul Haloween 2011?? Daca nu l-ai terminat aceasta este cauza, iar urmatoarea data cand vei putea castiga reproducerea liliecilor este in luna decembrie

nicoletadumitrascu
20.11.2011, 16:26
Ai terminat eventul Haloween 2011?? Daca nu l-ai terminat aceasta este cauza, iar urmatoarea data cand vei putea castiga reproducerea liliecilor este in luna decembrie

aaaa... gata am inteles.. iti multumesc frumos :) iar in luna decembrie cum se va proceda pentru a obtine aceasta functie? sau nu se stie inca?

.ryk.
20.11.2011, 16:29
aaaa... gata am inteles.. iti multumesc frumos :) iar in luna decembrie cum se va proceda pentru a obtine aceasta functie? sau nu se stie inca?

Se va organiza Noaptea de Groaza, iar ca unul dintre premii va fii reproducerea liliecilor, mai multe detalii nu se cunosc momentan.

alynakiss
20.11.2011, 16:31
alex mai rau m-ai bagat in ceata eu reproduc lilieci de mai bn de o luna am luat adapostul intr-o noapte a vrajitoarelor dar nu pot sa dau in poienita de procreere lilieci normali ca sa fac alte genuri de lilieci

cyndy4ever
20.11.2011, 16:35
alex mai rau m-ai bagat in ceata eu reproduc lilieci de mai bn de o luna am luat adapostul intr-o noapte a vrajitoarelor dar nu pot sa dau in poienita de procreere lilieci normali ca sa fac alte genuri de lilieci

buna pt a face alte genuri de lilieci trebuia prima oara sa termini eventul de halloween

vei avea ocazia sa iei aceasta functie de a face altii lilieci in decembrie la eventul cu la eventul cu luna plina acuma ai inteles?

nicoletadumitrascu
20.11.2011, 16:45
Eu m-am lamurit :) iti multumesc frumos :) o seara buna iti doresc :)

didi081972
20.11.2011, 18:06
imi pare rau ca eu nu am terminat eventul atunci sa pot face si eu reproducere la lilieci:D

Sa nu iti para, eu m-am bucurat ca pot reproduce lilieci si ce crezi ca am primit de la 2 poienite cu lilieci albino (8), 2 lilieci albino si 2 lilieci maro.....eeeeeeeee ce zici? sunt tare suparata pt ca am citit pe forum ce norocosi sunt unii fermieri, eu am luat o super plasa azi cu reproducerea si cred ca o sa o las pentru cei care sunt norocosi;)...bafta sa aveti

Edit:..... asteptam si speram la ceva mai bun, pe data viitoare

badea_janet
20.11.2011, 18:28
Lasa ca va mai fi baby boom si alta data . Nici eu n-am avut deloc bafta cu liliecii . Doar albino si maro , fie ca am pus lilieci normali , fie ca am pus albino . Am prins doar un liliac gurmand pe care l-am donat deja la misiune . Data viitoare poate va fi cu noroc ;) .

vallentin_ro
20.11.2011, 18:33
care este ordinea in reproducerea liliecilor....

-viss-
20.11.2011, 18:59
buna.cum pot creste lilieci in poenita de procreare,imi apare ca pot creste:oi vaci iepuri,gaini,numai liliaci nu.imi poate spune cineva?msssss

cyndy4ever
20.11.2011, 19:00
care este ordinea in reproducerea liliecilor....

liliac albino
liliac maro
liliac gurmand
liliac impanat
liliac dracula
liliac sport
liliac rocker
liliac supererou
buna.cum pot creste lilieci in poenita de procreare,imi apare ca pot creste:oi vaci iepuri,gaini,numai liliaci nu.imi poate spune cineva?msssss
buna pt a putea avea functia de reproducere a liliecilor trebuia sa termini eventul cu halloween daca nu lai terminat mai ai o sansa in decembri la mini eventul cu luna plina

.Ionut07
20.11.2011, 19:00
Buna,
Ai fi putut reproduce liliecii daca ai fi terminat event-ul de Halloween 2011,dar in decembrie cand o sa se organizeze eventul Noaptea de Groaza,o sa ai posibilitatea de a obtine reproducerea acestora.Bafta!

iulian_chivu
20.11.2011, 19:05
care ati produs lilieci impanati si nu aveti nevoie puneti va rog la piata

cyndy4ever
20.11.2011, 19:06
care ati produs lilieci impanati si nu aveti nevoie puneti va rog la piata
una ti s-a mai spus de o mie de ori ca nu toata lumea e pe aceeasi piata cu tine deci asa ceva nu are rost sa ceri in forum

bogdy9696
20.11.2011, 19:15
Exista vreo posibilitate de a da un sepcel cadou? As avea nevoie de un liliac brun ca am cumparat restul si nu pot lua nicicum. Stau la panda dar nu se pune la oferta.

.Ionut07
20.11.2011, 19:16
Exista vreo posibilitate de a da un sepcel cadou? As avea nevoie de un liliac brun ca am cumparat restul si nu pot lua nicicum. Stau la panda dar nu se pune la oferta.
Buna,
Nu,nu exista aceasta posibilitate.Singura metoda de a avea septelul dorit este sa iti rezulte din urma reproducerii sau sa il cumperi de la piata.

bogdy9696
20.11.2011, 19:17
Ms de raspuns.;)

Edit(.Ionut07):Cu placere.:)

felyy.19
20.11.2011, 19:21
imi puteti spune si mie,cum se face k eu n-am liliecii la reproductii,desi am lilieci in sura si am si grota..am doar,gaini,iepuri,oi si vaci..liliecii nu imi apar si nu-i pot selecta pt reproducere..ce este de facut???..multumesc

bogdy9696
20.11.2011, 19:23
Am reusit sa le cumpar :))

cyndy4ever
20.11.2011, 19:26
imi puteti spune si mie,cum se face k eu n-am liliecii la reproductii,desi am lilieci in sura si am si grota..am doar,gaini,iepuri,oi si vaci..liliecii nu imi apar si nu-i pot selecta pt reproducere..ce este de facut???..multumesc
buna s-a mai spus ca reproducerea liliecilor este posibila doar pt cei care au reusit sa termine eventul de halloween de anul acesta

ceilalti vor avea ocazia doar in decembrie la eventul cu luna plina

bogdy9696
20.11.2011, 19:31
Am intampinat inca un mic bug. Am cumparat 3 x iepire de zapada. Le vad in sura si cand vreau sa dau la cooperativa imi arata ca nu am nici una. Am dat logaut login din nou si tot asa e.