PDA

View Full Version : Reproducerea găinilor la Farmerama - unica temă de discuţii ‎

Pages : 1 2 [3]

©~_DaVe_~©
31.07.2011, 16:42
Buna eu am pus la reproducere 2 oi imbracate si 2 simple ce poate iesi?Dar daca sterg casa de reproducere in timpul reproduceri pierd oile?

DoDTavy
31.07.2011, 16:47
Buna eu am pus la reproducere 2 oi imbracate si 2 simple ce poate iesi?Dar daca sterg casa de reproducere in timpul reproduceri pierd oile?

Daca ai combinat rasele, rezultatul va fi o surpriza iar dacă vei șterge casuta de reproducere oile din aceasta se vor pierde. :(

©~_DaVe_~©
31.07.2011, 16:49
Daca ai combinat rasele, rezultatul va fi o surpriza iar dacă vei șterge casuta de reproducere oile din aceasta se vor pierde. :(

Aha ms de informati.

sanda_bretfi
01.08.2011, 20:18
eu am vrut sa mut casuta de reproducere a animalelor si mi s a sters . cum pot s o recapat inapoi ? sau de unde pot s o cumpar ?

EllaBalerina
01.08.2011, 20:33
O gasesti in meniul de inventar la parcele, ultima de jos. Poti pune cate poienite doresti :p , nu te costa nimic :). Spor.

belaanisia
02.08.2011, 13:29
Sal , am si eu o probelma !!!!!!

Am achizitionat de curan un cuib de produce o paleta de oua , DAR nu il pot folosi , DE CE OARE ????

Oare pt. ca nu am urmat categoriile de cuiburi si am sarit o etapa sau DE CE??

gospodina88
02.08.2011, 13:39
Sal , am si eu o probelma !!!!!!

Am achizitionat de curan un cuib de produce o paleta de oua , DAR nu il pot folosi , DE CE OARE ????

Oare pt. ca nu am urmat categoriile de cuiburi si am sarit o etapa sau DE CE??

Bună!
Eşti off-topic, dar ţi-am răspuns pentru că eşti începătoare!
Dacă eşti nou în forum atunci este bine să te familiarizezi cu butonul 'Caută' (detalii >>AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=13905)<<), Regulamentul Forumului (detalii >>AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/announcement.php?f=526)<<), Ghidul Infracţiunilor (detalii >>AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=13320&highlight=ghidul+infractiunilor)<<) şi să foloseşti cu încredere Cuprinsul F.A.Q. (detalii >>AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=22363)<<).

Atelierul adăspotului de curcan, numit Mixer de Culori, produce Paletă de Culori.
Acest atelier poate fi pus direct pe pământ, nu deasupra unui adăpost normal de curcani.

Pentru a produce Paleta de culori, atelierul trebuie hrănit cu un curcanşiun furaj!

Dacă parcela pe care doreşti să pui atelierul se înroşeşte, atunci cu un refresh ar trebui să poţi reaşeza atelierul.

Mult succes!

bebe_iasmynutza04
03.08.2011, 15:10
buna....imi cer scuze dar ma "plimb" prin forum de ceva timp si nu stiu unde sa scriu.
am o problema:nu imi apar gainile si caii cand adun toate animalele,trebuia sa am cel putin 30 gaini si vreo 20 de cai pana acum daca nu mai mult si tot timpul cand ma uit in sura am vreo gaina la cai la fel si ma "lupt" de mult cu aceasta problema. sunt foarte sigura k nu le-am vandut la piata sau la vilisoara si nici nu le-am bagat la poienita de procreare pt k nu am avut hrana super si la moara am facut hrana normala.la restul animalelor nu am fost foarte atenta deci nu pot spune nimik.
inca o data mii de scuze pentru k nu am postat unde trebuia.multumesc anticipat

Daca ai clocitoare si ranch rodeo , atunci acolo se duc animelele tale. Toate extinderile de la atelier necesita pe langa furaj si animalele aferente extinderii respective.

wey....multumesc mult de tot!!!
acu se explica tot....
spor la farmerit tuturor!!
pusilikyyy :*

Edit(ellabalerina): Cu placere :p .

EllaBalerina
03.08.2011, 15:26
Daca ai clocitoare si ranch rodeo , atunci acolo se duc animelele tale. Toate extinderile de la atelier necesita pe langa furaj si animalele aferente extinderii respective.

butterfly1985
04.08.2011, 21:02
buna, cine ma ajuta si pe mine si imi spune cum se reproduc gainile de matase si restul raselor?..multumesc!

DoDTavy
04.08.2011, 21:04
buna, cine ma ajuta si pe mine si imi spune cum se reproduc gainile de matase si restul raselor?..multumesc!

Aici (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941)ai mai multe detalii ;)

marytza_lm73
08.08.2011, 13:20
Buna!
In poienita solo poti pune animale reproduse sau animale normale ce pot fi reproduse(gaini/iepuri/oi), iar in functie de rasa animalului, vei primi la 9 ore PE.
Daca mai ai nelamuriri, astept intrebari! :D
Bafta!
buna! am o intrbare? de ce nu pot sa asez cotelul de gaini galben si de iepuri galben, nicaieri nici pe pamant nici peste un alt cotet nornal? Am incercat de nenumarate ori si nu am reusit, a 2cotete galbene de gaini si unul galben de iepuri si nu stiu cum sa le folosesc. Multumesc pt ajutor.

sipos_ionut
08.08.2011, 13:24
buna! am o intrbare? de ce nu pot sa asez cotelul de gaini galben si de iepuri galben, nicaieri nici pe pamant nici peste un alt cotet nornal? Am incercat de nenumarate ori si nu am reusit, a 2cotete galbene de gaini si unul galben de iepuri si nu stiu cum sa le folosesc. Multumesc pt ajutor.
Buna,
Incearca sa dai un F5(refresh),dupa care le asezi peste un cotet simplu(in cazul tau de iepuri si gaini).Bafta!

novak_arpi
13.08.2011, 13:37
Va salut. Am o intrebare. Cum fac rost de parfum pentru reproducere? Va multumesc. Pina acum am primit doar terminand misiuni la cooperativa, Exista vreo modalitate sa o produc eu?

Va multumesc frumos pentru promptitudine si raspunsuri :D

mada_nice
13.08.2011, 13:39
Va salut. Am o intrebare. Cum fac rost de parfum pentru reproducere? Va multumesc

Salutare,

Parfumul îl poţi primi drept cadou de la vecini, ori îl poţi cumpăra de la Magazinul de Accesorii cu 1000 gologani/ parfum!!:)

EDIT: parfumul nu poate fi produs! Dacă va exista o modalitate de a îl produce, fii cu ochii pe Anunţuri Oficiale!

NEW EDIT: Alte modalităţi:

Activând runele 'Oier de Succes' & 'Iubitor de Iepuri'- primeşti acolo un total de 40 parfumuri (+alte avantaje);
Copacul parfumat oferă 4 parfumuri odată la 19:59 ore.
Spor!:)

SudEst
13.08.2011, 13:39
il poti primi cadou de la vecini,sau il poti achizitiona de la magazinul de accesorii cu 1000 de GG.

-WildVanilla-
13.08.2011, 13:40
Il poti cumpara de la magazinul de accesorii cu 1000 de gologani , il poti primi cadou de la vecini , se poate cumpara din pachetul de superhrana in cadrul ofertelor care apar langa atelier o data pe luna sau daca ai pom parfumat , de la arbustii misteriosi.

XpleseaX
13.08.2011, 13:41
Va salut. Am o intrebare. Cum fac rost de parfum pentru reproducere? Va multumesc. Pina acum am primit doar terminand misiuni la cooperativa, Exista vreo modalitate sa o produc eu?
Parfumul il primesti cadou de la vecini.
Il cumperi de la magazinul de accesorii (1000 GG bucata).
Il primesti cand finalizezi sarcini la cooperativa.
Il primesti cand deblochezi runele iubitor de iepuri/oier de succes (primesti 20 de parfumuri de fiecare runa).
Il primesti cand achizitionezi una din ofertele de superhrana (primesti 20 de parfum la oferta 2 si 3). Alte detalii AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=41821).
Exista arborele parfumat care ofera 4 parfumuri la 20 de ore.

dana_dana748
15.08.2011, 18:50
ce fel de gaini trebuie sa pun la reroducere sa imi apara gaini de matase am incercat tot felul de metode si nu imi ies

.shylla.
15.08.2011, 18:53
ce fel de gaini trebuie sa pun la reroducere sa imi apara gaini de matase am incercat tot felul de metode si nu imi ies

Pentru a-ti rezulta gaina de matase, trebuie sa pui la reprodus 4 gaini brune. Bine...asta in cazul in care nu ai norocul de a rezulta una mai valoroasa, dar in mod normal, din 4 gaini brune rezulta una de matase. AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941) mai multe detalii.

RoBbCube
15.08.2011, 20:44
stiu ca sunt off topic dar stie cineva daca de fiecare data cand este happy breeding day va fi si oferta speciala la super hrana??

ZuuZuu
15.08.2011, 20:46
stiu ca sunt off topic dar stie cineva daca de fiecare data cand este happy breeding day va fi si oferta speciala la super hrana??

Buna!
Cam asa s'a intamplat in ultimele dati, inainte de Happy Breeding Day sunt oferte speciale de Super hrana, acum, nu e sigur ca asa va fi de fiecare data, insa poti fi la curent cu noutatile urmarind sectiunea Anunturi Oficiale, acolo suntem anuntati si despre aceste zile speciale! :)
Spor!

florimaduta
21.08.2011, 07:43
buna eu nu am codu sal introduc dece va rog sami spuneti pt premiile awards ce fac de unde al iau multumesc

nikolae28
21.08.2011, 07:58
buna eu nu am codu sal introduc dece va rog sami spuneti pt premiile awards ce fac de unde al iau multumesc

// AICI // (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=57551) gasesti ce ai de facut !

Allyna14
24.08.2011, 22:42
de la ce level pot reproduce animale?

Buna!
Poti reproduce animale de la nivelul 21.

multumesc:(

Edit swetrose09: Cu placere!:)

~Sweetrose~
24.08.2011, 22:45
de la ce level pot reproduce animale?
Buna!
Poti reproduce animale de la nivelul 21.

ervinoctavian
25.08.2011, 00:46
salut!
am o problema cu centrele de reproducere, am vrut sa le mut de pe o pajiste pe alta si le-am pierdut. nu stiu de unde sa le iau, pe cele vechi sau altele! va rog, multumesc!
ajutoor!

DoDTavy
25.08.2011, 00:50
salut!
am o problema cu centrele de reproducere, am vrut sa le mut de pe o pajiste pe alta si le-am pierdut. nu stiu de unde sa le iau, pe cele vechi sau altele! va rog, multumesc!
ajutoor!

Poienita de reproducere o gasesti in invetar la parcele, cele doua inimoare.

irina_haus
25.08.2011, 03:06
ajutor,stiu ca sunt offtopic dar nu stiu unde sa postez problema mea.
de ieri intruna nu reusesc sa mai intru la ferma,deschid pagina de ferma dar apare doar in susul pagini scris farmerama si chenarul fermei este alb --nu stiu ce sa fac:confused:.
va rog daca a mai avut cineva asemenea problema sa-mi spuna si mie.
este posibil sa fie de la calculator?

EllaBalerina
25.08.2011, 03:14
ajutor,stiu ca sunt offtopic dar nu stiu unde sa postez problema mea.
de ieri intruna nu reusesc sa mai intru la ferma,deschid pagina de ferma dar apare doar in susul pagini scris farmerama si chenarul fermei este alb --nu stiu ce sa fac:confused:.
va rog daca a mai avut cineva asemenea problema sa-mi spuna si mie.
este posibil sa fie de la calculator?

De pe ce browser intri pe ferma? De pe Mozilla Firefox ar trebui sa mearga. Daca nu merge, da si un update la flash player.

pisitani
25.08.2011, 06:28
oare de ce sunt asa scumpe , reuseste oare cineva sa le vanda sau sa le cumpere ca eu nu reusesc sa strang atati GG. multumesc

alexandralvr
25.08.2011, 11:34
intrebare de incepator:| unde gasesc poienita de reproducere?!

-vipergirl-
25.08.2011, 11:36
intrebare de incepator:| unde gasesc poienita de reproducere?!

O gasesti in meniul de joc (inventar) la sectiunea parcele (este reprezentata de 2 inimioare roz.

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0322/4ed4ff2f9e6759634eee24d9c93b9f6e4d88af1a.png?proj= CMTool_FileUpload

Grim1995
25.08.2011, 12:01
salut in legatura cu eventul care va fi in wekend poate sa imi explice si mie cineva mai clar?

EllaBalerina
25.08.2011, 12:04
salut in legatura cu eventul care va fi in wekend poate sa imi explice si mie cineva mai clar?

Mai multe detalii gasesti >AICI< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=41315) si >AICI< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=46590) .

Grim1995
25.08.2011, 12:12
mai am o intrebare cand s-a scos milele de zbor aveam facute 2000si ceva ce sau intamplat cu ele?

EllaBalerina
25.08.2011, 12:15
mai am o intrebare cand s-a scos milele de zbor aveam facute 2000si ceva ce sau intamplat cu ele?

In primul rand aceste intrebari in topicul de fata sunt off-topic. Data viitoare am rugamintea sa folosesti functia "Cauta", cele mai multe dintre intrebari isi au deja raspunsul in forum.
Acele mile de zbor au fost scazute din numarul total de stelute necesare pentru a debloca Bahamarama prin intermediul arborelui intelepciunii in cazul in care nu o aveai deja deblocata. Daca o aveai deblocata, acestea au fost transformate in Compostul super a la Suzana, le gasesti in sura la Diverse.

sandrutzzza.94
26.08.2011, 15:15
Buna ... sper sa nu postez greshit aici ...dar am tot cautat si nu am gasit ...CUM SE PRODUC GAINILE BRUNE SI RESTU RASELOR DE GAINI(respectiv si celelalte animale )..sper sa nu fi postat gresit aici ..Imi cer scuze daca am facut`o ...dar chiar nu gasesc

A...ms mult de tot ...gasisem asta da nu intzelegeam ..acu am intzeles :*..Ms din suflet

Girasol__
26.08.2011, 15:43
Buna ... sper sa nu postez greshit aici ...dar am tot cautat si nu am gasit ...CUM SE PRODUC GAINILE BRUNE SI RESTU RASELOR DE GAINI(respectiv si celelalte animale )..sper sa nu fi postat gresit aici ..Imi cer scuze daca am facut`o ...dar chiar nu gasesc

AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941) gasesti toate detaliile despre reproducerea gainilor.

zburatoarea
28.08.2011, 17:53
am si eu o intrebare, pot face direct cuib de clocit roz?

-pinkstar14-
28.08.2011, 17:56
am si eu o intrebare, pot face direct cuib de clocit roz?
Cuibul de clocit roz il poti construi de la nivelul 21,daca ai toate materialele necesare.
Acesta trebuie asezat peste un ciub normal.:)

Moldova85
28.08.2011, 18:47
Ajutor, se intinmpla ceva cu cuibul de oua. Am mincare destula, dar cind vreau sa le dau portia imi arata ca nu este, Ce inseamna asta? Am restartat de citeva ori , dar nu ajuta. Oare exista vreo limita la oua?

~Sweetrose~
28.08.2011, 18:48
Ajutor, se intinmpla ceva cu cuibul de oua. Am mincare destula, dar cind vreau sa le sau portia imi arata ce nu este, Ce inseamna asta? Am restartat de citeva ori , dar nu ajuta. Oare exista vreo limita la oua?
Ai nevoie si de 3 gaini pentru cuibui de clocit. Verifica daca ai in sura gaini.

adeaio
29.08.2011, 11:55
Buna
Am nevoie de un sfat: mi-am luat cotet galben si nu ma lasa sa-l plasez peste cel clasic, m-am delogat si totusi se repeta problema.Ce pot face?

~Sweetrose~
29.08.2011, 11:56
Buna
Am nevoie de un sfat: mi-am luat cotet galben si nu ma lasa sa-l plasez peste cel clasic, m-am delogat si totusi se repeta problema.Ce pot face?
Sigur ai luat cotet? Nu cumva ai luat cuib de clocit?

adeaio
29.08.2011, 12:00
Nu, este cotet Igalben si nu mai stiu ce sa incerc!

~Sweetrose~
29.08.2011, 12:02
Nu, este cotet Igalben si nu mai stiu ce sa incerc!
Cotetele galbene se amplaseaza peste cotete normale. Daca nu reusesti, iti recomand sa stergi cache&cookies (aici (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=9972) ai detalii) si incerci apoi. Bafta!

adeaio
29.08.2011, 15:10
Mersi de sfat, am deleted cookies si acum urmeaza sa restart PC-ul. Revin cu vesti bune/rele, depinde.

Buna
Am revenit cu vesti rele rele, desi am deleted cookies tot nu ma lasa sa scot cotetul galben.Ce as mai putea face?

~Sweetrose~
29.08.2011, 16:14
Verifica, te rog, din nou, daca acel cotet peste care vrei sa il amplasezi pe cel galben, este un cotet normal, simplu, nu clasic+, nu clasic++.

Deea_13
30.08.2011, 19:44
Buna seara! Luna asta nu va mai fi nicio zi de Baby-boom? Din cate stiu, pana acum a fost in fiecare luna...

Sasha0303
30.08.2011, 19:55
Buna seara! Luna asta nu va mai fi nicio zi de Baby-boom? Din cate stiu, pana acum a fost in fiecare luna...
Buna! Vom fi instiintati cu totii despre un nou "Baby boom" prin intermediul Anunturilor oficiale.:)

Diiiaaa
31.08.2011, 10:18
eu am lvl 18 si nu pot pune casuta de reproducere...de ce?

am inteles...multumesc :-)

EDIT .shylla.: Cu placere. AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=40787) gasesti mai multe detalii despre reproducere.

.shylla.
31.08.2011, 10:23
eu am lvl 18 si nu pot pune casuta de reproducere...de ce?

Deoarece se poate pune de la level 21.

adeaio
31.08.2011, 11:53
Verifica, te rog, din nou, daca acel cotet peste care vrei sa il amplasezi pe cel galben, este un cotet normal, simplu, nu clasic+, nu clasic++.

Da, ai avut dreptate, nu era chiar simplu asa ca am luat unul simplu si apoi am amplasat cel galben peste si.... a functionat!
Mii de multumiri

Edit sweetrose09: Cu mare placere.:) Ma bucur ca am reusit sa ne intelegem pana la urma.:p O zi frumoasa!

danypykyu
02.09.2011, 22:44
care e combinatia la gaini sa iasa de matase si gaini nebune etc...plzzz help

Adelina40
02.09.2011, 22:53
care e combinatia la gaini sa iasa de matase si gaini nebune etc...plzzz help

Pentru a fi sigură că obţii găini de mătase, trebuie să combini 4 găini brune, iar pentru găinile nebune, ai nevoie de 4 găini de mătase.
Pentru a fi siguri că găina rezultată din procesul de reproducție este de rasă superioară trebuiesc introduse 4 găini de aceeași rasă. În cazul în care introduceți găini de rase diferite rezultatul va fi o surpriză care nu va fi întotdeauna plăcută.

Aici (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941) ai informaţiile necesare.

Seară frumoasă !

pmariusf
03.09.2011, 04:00
vor mai fi si alte rase de gaini?

Cat...
03.09.2011, 04:19
vor mai fi si alte rase de gaini?

Pentru a fi la curent cu toate noutatile urmareste rubrica Anunturi oficiale.

adeaio
03.09.2011, 08:40
Edit sweetrose09: Cu mare placere.:) Ma bucur ca am reusit sa ne intelegem pana la urma.:p O zi frumoasa!

Buna

Revin cu o noua intrebare: ce gaini iasa de la acest cotet? Tot simple clasice? Eu credeam ca maronii:(

~Sweetrose~
03.09.2011, 08:42
Buna

Revin cu o noua intrebare: ce gaini iasa de la acest cotet? Tot simple clasice? Eu credeam ca maronii:(De la toate cotetele colorate ies gaini normale, nu colorate. Aici (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941) ai FAQ -Reproducerea gainilor.

axylexu
05.09.2011, 08:44
Ce cuib da cele mai multe oua??? si cate??:P

mada_nice
05.09.2011, 08:53
Ce cuib da cele mai multe oua??? si cate??:P

Salutare,

"Cuibul de clocit IV: Roz", oferă cele mai multe ouă, în număr de două!
Detalii găseşti >>aici (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941)<<!

edy_hotul
05.09.2011, 21:28
am si eu o intrebare si imi cer scz daca nu postez bn aici,dar parca era vorba ca la fiecare sfarsit de luna da baby boom nu stim ce sa mai credem super hrana pt ce o folosim am cumparat mamudele si vad ca nimik ca doar nu o sa pun 4 oi normale si sa iau una bruna ast rasp si lasati postarea nu o mai stergeti multumesc

EllaBalerina
05.09.2011, 21:29
am si eu o intrebare si imi cer scz daca nu postez bn aici,dar parca era vorba ca la fiecare sfarsit de luna da baby boom nu stim ce sa mai credem super hrana pt ce o folosim am cumparat mamudele si vad ca nimik ca doar nu o sa pun 4 oi normale si sa iau una bruna ast rasp si lasati postarea nu o mai stergeti multumesc

Nu scrie nicaeri ca la fiecare sfarsit de luna este babyboom. Postarea ti se sterge pentru ca este complet off-topic aici. Data viitoare am rugamintea sa postezi in topicul adecvat.

edy_hotul
05.09.2011, 21:38
ok va multumesc pt rasp si imi cer scz pt greseala

Edit(ellabalerina): Cu placere. Acum se afla in topicul corespunzator.

buzdubuc
06.09.2011, 14:01
Salutare Fermieri,
fara sa vreau,mi-am cumparat 200 cotete de gaini! pot sa le vind?cumscap de ele?Multumesc!

[quote=.ryk.;704415]Nu poti vinde cotetele cumparate, odata ce le ai cumparat nu poti decat sa le amplasezi in ferma sau in inventar.

multumesc!
poate ,in viitorul apropiat o sale pot vinde.:o

.ryk.
06.09.2011, 14:04
Salutare Fermieri,
fara sa vreau,mi-am cumparat 200 cotete de gaini! pot sa le vind?cumscap de ele?Multumesc!

Nu poti vinde cotetele cumparate, odata ce le ai cumparat nu poti decat sa le amplasezi in ferma sau in inventar.

-bluepuppy99-
06.09.2011, 17:52
Bine am inteles dar de unde pot face rost de poienita de procreare?

.Feeria.
06.09.2011, 17:53
Bine am inteles dar de unde pot face rost de poienita de procreare?
Poienita o gasesti in meniul inventar, la categoria parcele, la cele 2 inimioare roz.
http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0322/4ed4ff2f9e6759634eee24d9c93b9f6e4d88af1a.png?proj= CMTool_FileUpload

tanko
14.09.2011, 14:34
Am si eu o intreabare,in sarcina de aur cu nr 4,din campania Bracula,recompensa iti da un Cotet de Pui Fioros,ei,intreabarea mea este:
Acel cotet face oua fioroase?normale?sau deloc?

.shylla.
14.09.2011, 14:36
Am si eu o intreabare,in sarcina de aur cu nr 4,din campania Bracula,recompensa iti da un Cotet de Pui Fioros,ei,intreabarea mea este:
Acel cotet face oua fioroase?normale?sau deloc?

Da , ofera oua cat se poate de normale, dar intr-un timp cu 10% mai scurt decat un Cuib de clocit simplu.:)

anaky84
16.09.2011, 14:54
Buna! Este foarte probabil sa-mi atrageti atentie ca nu am ales topicul corect,insa dupa jumatate de ora de cautat,am dat doar de topicuri inchise referitoare la super hrana si super compost.Una din intrebari ar fi cand putem produce super compost,daca imi aduc aminte acum ceva timp parea a fii o idee ce urmeaza a fi implementata.Iar super hrana ,de ce nu o putem produce si la moara din Bahamarama,avand in vedere ca si animalele din Bahamarama au acces la super hrana ? Ar fi super sa putem folosii moara din insula pentru producerea de super hrana , desigur si de super compost .Multumesc si sper sa ma lamureasca cineva !

Super compostul din pacate in acest moment nu se poate produce, el se poate castiga numai la roata norocului sau la misiunile de la Cooperativa respectiv eventuri. Super hrana nu se poate produce pe insula Bahamarama, daca pe viitor se va putea vom fi anuntati la sectiunea Anunturi Oficiale.Spor la farmerit!

Multumesc pentru lamuriri.O zi buna si spor la fermerit tuturor!

.ryk.
16.09.2011, 15:08
Buna! Este foarte probabil sa-mi atrageti atentie ca nu am ales topicul corect,insa dupa jumatate de ora de cautat,am dat doar de topicuri inchise referitoare la super hrana si super compost.Una din intrebari ar fi cand putem produce super compost,daca imi aduc aminte acum ceva timp parea a fii o idee ce urmeaza a fi implementata.Iar super hrana ,de ce nu o putem produce si la moara din Bahamarama,avand in vedere ca si animalele din Bahamarama au acces la super hrana ? Ar fi super sa putem folosii moara din insula pentru producerea de super hrana , desigur si de super compost .Multumesc si sper sa ma lamureasca cineva !

Super compostul din pacate in acest moment nu se poate produce, el se poate castiga numai la roata norocului sau la misiunile de la Cooperativa respectiv eventuri. Super hrana nu se poate produce pe insula Bahamarama, daca pe viitor se va putea vom fi anuntati la sectiunea Anunturi Oficiale.Spor la farmerit!

foxysor
19.09.2011, 06:58
daca mai sunt doar trei ore din eventul baby boom si activez reproducerea vreunui animal care are o durata de 6 ore (depaseste durata eventului) ce voi obtine? (un animal sau doua).

dianet
19.09.2011, 07:02
daca mai sunt doar trei ore din eventul baby boom si activez reproducerea vreunui animal care are o durata de 6 ore (depaseste durata eventului) ce voi obtine? (un animal sau doua).

Vei obţine un singur animal. Recoltarea a două animale se face numai între ora de început şi ora de sfârşit ale eventului, indiferent când ai pus animalele la reprodus.

RoBbCube
19.09.2011, 07:12

pune cate 2 parfumuri si o sa iti dea cate doua ....sfatul meu

monicuta73
19.09.2011, 07:14
Vei obţine un singur animal. Recoltarea a două animale se face numai între ora de început şi ora de sfârşit ale eventului, indiferent când ai pus animalele la reprodus.
Exact la ce ora se termina ? la 11.00 sau 13..?
Multumesc anticipat.

Fix la ora 12.00. Ora 11 a serverului, ora 12 a României.
Multumesc pentru promptitudine. Eram incurcata. La cronometru apare 2H, si ma gandesc ca e mai putin de 2 ore.
Multu,esc inca odata.

EDIT: Cu multă plăcere :).
dianet

dianet
19.09.2011, 07:16
Exact la ce ora se termina ? la 11.00 sau 13..?
Multumesc anticipat.

Fix la ora 12.00. Ora 11 a serverului, ora 12 a României.

ana-banana66
25.09.2011, 13:45
Imi poate spune si mie cineva de ce nu preia comanada atunci cand imi hranesc animalele.Am trei cuiburi de clocit oua, am hrana foarte multa si nu pot hrani decat un cuib.La celelalte doua imi spune ca nu am hrana suficienta. Este o eroare in program care nu imi permite de cateva zile sa le hranesc.Inseamna ca le am degeaba.
Multumesc

.Feeria.
25.09.2011, 13:47
Imi poate spune si mie cineva de ce nu preia comanada atunci cand imi hranesc animalele.Am trei cuiburi de clocit oua, am hrana foarte multa si nu pot hrani decat un cuib.La celelalte doua imi spune ca nu am hrana suficienta. Este o eroare in program care nu imi permite de cateva zile sa le hranesc.Inseamna ca le am degeaba.
Multumesc
Pentru a alimenta cuiburile de clocit, ai nevoie de 3 gaini + 1 furaj gaini.
Le ai pe ambele?:)

JenniferJ70
28.09.2011, 17:09
Buna.Va rog s ma jutati si pe mine cu un sfat ...am extins un adapost,cuibul de clocit galben si nu ma lasa sa il asez pe teren sub nici i forma /Ce sa fac? Va rog??:(

.shylla.
28.09.2011, 17:11
Buna.Va rog s ma jutati si pe mine cu un sfat ...am extins un adapost,cuibul de clocit galben si nu ma lasa sa il asez pe teren sub nici i forma /Ce sa fac? Va rog??:(

Aseaza-l peste un cuib de clocit simplu si vei reusi.:)

Extinderile colorate se aseaza peste cele simple, iar adaposturile colorate peste adaposturile simple.:)

JenniferJ70
28.09.2011, 17:12
L-am asezat, am uitat sa scriu asta...si nu ma lasa nici asa.Am iesit si din joc si tot degeaba.ce sa fac?

.shylla.
28.09.2011, 17:16
L-am asezat, am uitat sa scriu asta...si nu ma lasa nici asa.Am iesit si din joc si tot degeaba.ce sa fac?

Ai incercat peste un Cuib de clocit simplu si nu reusesti? Daca da...atunci sterge cuibul de clocit simplu, da un refresh, aseaza-l din nou pe teren si incearca inca o data sa asezi cuibul de clocit galben. Trebuie sa reusesti.:)

JenniferJ70
29.09.2011, 15:21
Multumesc frumos pentru sfat..o sa incerc ,sper sa reusesc.Revin:)

Edit am incercat si tot nu merge..deja ma dispera ,ce sa ii fac?? Trebuie cumva peste un cotet clasic ++????

Ai incercat peste un Cuib de clocit simplu si nu reusesti? Daca da...atunci sterge cuibul de clocit simplu, da un refresh, aseaza-l din nou pe teren si incearca inca o data sa asezi cuibul de clocit galben. Trebuie sa reusesti.:)

Deci, mai blonda ca mine nu cred ca e nimeni la ora asta:D:D:D Ma tot chinuiam sa il asez peste un cotet normal si eu ,de fapt,trebuia sa il pun peste un cuib de clocit:D:D:D de aia nu reuseam.Multumiri si scuze pentru aiureala mea...cred ca nu am fost acasa azi:D

EDIT .shylla. : Poate nu la acea ora, dar trebuie sa existe:)) Nu-i nicio problem, se mai intampla. Ma bucur ca te-am putut ajuta.:)

Multumesc inca odata pentru ajutorul dat si as avea o nedumerire (probabil s-a mai spus si daca da atunci imi cer scuze pentru repetare)deci ma intreb de ce se aseaza cuibul de clocit galben(sau rosu,roz,etc) peste un cuib de clocit normal din moment ce pentru amandoua ni se cer unelte pentru construirea lor,separat si mai apoi sa se aseze unul peste altul rezultand pierderea a ceva unelte pe care le-am putea folosi in alta constructie pe care nu o avem.
Am fost coerenta,sper.
E doar o nedumerire nu invinuiesc pe cineva sau ceva ...numai ca mi se pare ca se pierd aiurea niste unelte pe care si asa le adunam destul de greu.;)

EDIT .shylla. : Cele colorate sunt upgrade-uri care, adaugate peste cele simple, reduc timpul de productie, ofera mai multe produse, mai multe PE...de la caz la caz. De ce peste cele simple? Poate fiindca prind definitie, asta inseamna upgrade, imbunatatirea itemului/bazei. Stiu ca ambele necesita unelte pe care le obtinem cu greu, de aceea trebuie sa analizezi cu atentie FAQ-ul si sa vezi care consideri tu ca merita investitia

Multumesc pentru ajutor inca odata si apropo de subiect , stiam ca e upgrade insa nu stiam ca se aseaza peste un cuib de clocit ci peste un cuib de gaini ,obisnuit.Greseala e a mea ,am remediat-o.Toate cele bune.

PS nu stiu de ce scriu cu rosu ...??? sper ca nu ma sanctionati acuma ca nu e cu intentie.

idinu1963
02.10.2011, 14:02
Buna ziua! Am si eu o problema cu un cuib de clocit. Nu pot sa hranesc gainile cu toate ca am si furaj pentru gaini si super hrana.

temian_lavinia
02.10.2011, 14:04
Buna ziua! Am si eu o problema cu un cuib de clocit. Nu pot sa hranesc gainile cu toate ca am si furaj pentru gaini si super hrana.
Buna, cuibul de clocit ,pe langa hrana are nevoie si de trei gaini.Poate ca ai hrana dar gaini nu,si in acest caz nu ai ce sa hranesti.Spor in toate

allonsy
16.10.2011, 10:26
se pot vinde coteturile ?

~Black.Angel~
16.10.2011, 14:38
cotetele nu se vand!se pot distruge si le gasesti dupa aceea in inventar!la piata se pot vine animale nu cotete!

alemodelino
18.11.2011, 20:43
ce se intampla?imi cere 10 portii de grau ca sa fac o hrana de gaina...la fel se intampla si la celalate animale...am dat delogare si relogare dar am aceeasi problema??? va ramane asa??ce se intampla helllppp!!!

EllaBalerina
18.11.2011, 20:46
ce se intampla?imi cere 10 portii de grau ca sa fac o hrana de gaina...la fel se intampla si la celalate animale...am dat delogare si relogare dar am aceeasi problema??? va ramane asa??ce se intampla helllppp!!!

S-au facut modificari la produsele necesare pentru prepararea furajelor. >AICI< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=826551#post826551) gasesti un tabel cu noile produse necesare si noile preturi ale furajelor. :p

deea25deea
23.11.2011, 17:51
Cum e cu reproducerea asta ?
Daca nu am 2x hrana super nu pot sa pun animalele/pasarile sa se reproduca?

roxozaur
23.11.2011, 19:58
stie cineva cum pot sa fac rost de o gaina bruna?? merci

deea25deea
23.11.2011, 20:05
stie cineva cum pot sa fac rost de o gaina bruna?? merci
cumparati una

roxozaur
24.11.2011, 10:47
de unde pot sa cumpar una? nu am reusit sa gasesc pana acu. ms

pcristinalucia
24.11.2011, 10:49
De la piata poti cumpara cate vrei...Sectiunea septel;)

Wormytza
25.11.2011, 16:07
sau poti produce din 4 gaini normale si 2x super hrana in poienita

bunicul90
29.11.2011, 15:26
Am o intrebare. Din ce combinatii de gaini iese gaina nebuna?:(:confused:

~Alex_I~
29.11.2011, 15:28
Am o intrebare. Din ce combinatii de gaini iese gaina nebuna?:(:confused:

Salutare,
Daca combini 4 gaini de matase iti poate rezulta (dar nu obligatoriu) o gaina nebuna. Pentru alte detalii, te rog consulta //acest F.A.Q.\\ (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941).
Recolte bogate ;)

bunicul90
29.11.2011, 15:36
Salutare,
Daca combini 4 gaini de matase iti poate rezulta (dar nu obligatoriu) o gaina nebuna. Pentru alte detalii, te rog consulta //acest F.A.Q.\\ (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941).
Recolte bogate ;)

Multumesc:)

amil
25.12.2011, 13:16
Ce credeti ca imi va pica daca am pus 2xgaine bruna
1xgaina de matase
1xgaina nebuna
?

albinutza1zuzu
26.12.2011, 19:23
dak activez runa baby boom pot sari de la gaina normala la nebuna sau cva mai sus.. sau ce poate sa mi ofere? pot obtine batrana sau alte gaini..

EllaBalerina
26.12.2011, 19:37
Ce credeti ca imi va pica daca am pus 2xgaine bruna

1xgaina de matase

1xgaina nebuna

?

In stele nu citim, nici in carti nu ghicim.. deci n-avem de unde sa stim. :) Cand combini rasele de animale in poienita, rezultatul va fi o supriza (nu intotdeauna o surpriza placuta).

dak activez runa baby boom pot sari de la gaina normala la nebuna sau cva mai sus.. sau ce poate sa mi ofere? pot obtine batrana sau alte gaini..

Runa baby boom nu creste sansele de a primi o rasa mult mai superioara. Activand-o ai 20% sanse sa primesti 4 animale normale inapoi sau, ocazional, inca un animal reprodus. :p

albinutza1zuzu
26.12.2011, 19:40
multumesc ..deci nu sare mai mult de una ..exemplu de la bantam la aurie.... aha ..deci dak pun 2 bantam si 2 nebune ami poate pica 2 dintre acestea :) ms :X

EllaBalerina
26.12.2011, 19:43
multumesc ..deci nu sare mai mult de una ..exemplu de la bantam la aurie.... aha ..deci dak pun 2 bantam si 2 nebune ami poate pica 2 dintre acestea :) ms :X

Cu placere. In exemplu pe care l-ai dat tu, iti poate rezulta si doar 1 bruna. :) Cand combini rasele rezultatul nu are o regula, va fi o supriza (nu mereu una placuta). Pentru a fi sigur/a ca rezltatul va fi un animal superior, trebuie sa pui in poienita 4 animale de aceeasi rasa. :p

adytza_online
09.01.2012, 17:25
pun cate 4 cotete cu cate 3 nebune si una normala si ami iese o bartana si 3 brune... nu pot sa mi explic ... dak pun cate 4 nu scot nimik.. ori ami stric dropul pentru ca ma fatai pe un profil pe altu ... si la asta ma gandesc.. cineva poate sa mi dea vr-o idee.. traiasca FARMERAMA

~vio79~
09.01.2012, 17:34
Daca combini rasele, nu poti fi sigur de rezultatul procesului de reproducere, poti sa ai o surpriza placuta sau una neplacuta. De recomandat ar fi sa folosesti animale de aceeasi rasa, si mereu vei sti ca, rezultatul va fi un animal reprodus de speta superioara celor implicate in reproducere.

luna281203
09.01.2012, 19:43
http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0617/6e51cb161e6daf31ecf5be4dc4ff63034dfb4e18.JPG?proj= CMTool_FileUpload
http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0617/fbc18a391023c11a82a8a334fb139dc54dfb4e1a.JPG?proj= CMTool_FileUpload
http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0617/86a41a19545d7d17781eb1468c2dcd3a4dfb4e1c.JPG?proj= CMTool_FileUpload
http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0617/45858728ab61c0791c9cdb3406ea34dd4dfb4e1e.JPG?proj= CMTool_FileUpload

Am gasit astea .Sper sa va placa.

Edit (sweet.miha.cool): Draga Andreea101100, imi cer scuze daca am deranjat pe cineva postand aceste imagini, dar m-am gandit ca ar fi un gest frumos din partea mea sa impartasesc si celorlalti jucatori aceste imagini.Inca odata imi cer scuze daca am gresit cu ceva.Pt. moderatori (daca doriti puteti sa imi stergeti postarea)
Imi cer scuze pentru deranj, sunt noua la acest joc si am si eu o intrebare - am cumparat un cuib de clocit galben, peste ce trebuie pus? nu imi primeste nici separat, nici peste cuib de gaini galben. Multumesc

~vio79~
09.01.2012, 19:45
Extinderile colorate sunt upgrade-uri la cele normale. In cazut tau cuibul de clocit galben, trebuie asezat peste un cuib de clocit normal.

mhl_vtv
12.01.2012, 09:46
Salutare Fermieri,

Aşa cum puteţi afla din anunţul de //AICI// (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50532), luni 20.06.2011 Farmerama va cunoaşte un nou update. FAQ-ul va fi disponibil la momentul oportun, noi având rugămintea ca voi să citiţi atent toate informaţiile prezentate. Tema de faţă va fi unica temă destinată discuţiilor şi întrebărilor referitore la noua actualizare. Sperăm să vă placă!

Spor la citit!
bua sant noua pe aici , am cumparat un cotet d egaini 3 rosu si nu merge pe ce tip d ecotet sa-l pun , cineva imi poate spune , multumesc

EllaBalerina
12.01.2012, 09:49
bua sant noua pe aici , am cumparat un cotet d egaini 3 rosu si nu merge pe ce tip d ecotet sa-l pun , cineva imi poate spune , multumesc

Adaposturile colorate se amplaseaza peste adaposturi simple (normale), iar clocitorile colorate peste clocitori normale. Mai multe informatii gasesti >AICI< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941). :)

styles18
13.01.2012, 15:24
Am o intrebare: La frizeria de iepuri rosie,clocitoarea rosie si laptaria rosie nu trebuie sa ofere 2 unitati din fiecare produs?Ca in F.A.Q. scrie doar 1...

EllaBalerina
13.01.2012, 15:31
Nu, doar un produs ofera cele rosii. Cele roz ofera 2 produse.

styles18
13.01.2012, 15:39
Si atunci frizeria de oi rosie?Ofera 2 ca in F.A.Q. asa scrie....
Mersi ella de lamurire...

EllaBalerina
13.01.2012, 15:48
Si atunci frizeria de oi rosie?Ofera 2 ca in F.A.Q. asa scrie....

Da, frizeria de oi rosie ofera 2 unitati de lana, la fel si fabrica de guano, ofera 2 unitati de guano. Extinderile rosii ale celorlalte animale reproduse ofera doar un singur produs.

laur862
13.01.2012, 15:56
unde se pune gaina galbena 1.. ?

EllaBalerina
13.01.2012, 16:06
unde se pune gaina galbena 1.. ?

Adaposturile colorate se amplaseaza peste adaposturi simple. :p

FlorinBiciu
07.02.2012, 09:16
Scuze, sunt nou si am o nelamurire: de unde fac rost de poieniţa de procreare?

.Ionut07
07.02.2012, 09:18
Scuze, sunt nou si am o nelamurire: de unde fac rost de poieniţa de procreare?
Buna,
Poienita de reproducere o gasesti la parcele(primul buton din partea stanga) si este reprezentata de 2 inimioare roz.

abramburi
07.02.2012, 09:42
Va rog daca ma puteti ajuta cu ceva.. de cateva zile caut si nu gasesc un raspuns, imi puteti spune, va rog, unde pot cumpara gaini brune si iepuri si vaci si oi brune(sa nu mai pun aceeasi intrebare la fiecare topic)..sau ce trebuie sa fac sa le am?...va multumesc

Multumesc frumos!!!;)

Edit(.Ionut07):Cu placere.

.Ionut07
07.02.2012, 09:46
Va rog daca ma puteti ajuta cu ceva.. de cateva zile caut si nu gasesc un raspuns, imi puteti spune, va rog, unde pot cumpara gaini brune si iepuri si vaci si oi brune(sa nu mai pun aceeasi intrebare la fiecare topic)..sau ce trebuie sa fac sa le am?...va multumesc
Buna,
Pentru a avea gaini brune , trebuie reproduci gaini(AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941)gasesti mai multe detalii despre reproducerea gainilor). Iar AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/forumdisplay.php?f=913)gasesti mai multe informatii despre restul animalelor ce pot fi reproduse.

FlorinBiciu
07.02.2012, 11:02
Buna,
Poienita de reproducere o gasesti la parcele(primul buton din partea stanga) si este reprezentata de 2 inimioare roz.

Mersi pentru raspuns. Mai am o intrebare: Cand poate fi accesata acea poienita de reproducere?

mada_nice
07.02.2012, 11:09
Mersi pentru raspuns. Mai am o intrebare: Cand poate fi accesata acea poienita de reproducere?

Pentru a avea acces la reproducerea anumitor animale, trebuie să ai :)level 21. Acest lucru poţi citi şi de >AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=40787)<.

abramburi
08.02.2012, 15:27
Va multumesc pentru raspunsuri, insa mai am un "of". Am reusit cu ajutorul vostru sa am o gaina bruna deocamdata, iar la cooperativa la sectiunea gainile maritei, cand dau pe + nu imi apare nimic. Iar daca intru pe ferma la septel imi arata ca am pe stoc 1 gaina bruna. Imi spuneti va rog ce sa fac? Va multumesc anticipat.

EllaBalerina
08.02.2012, 15:29
Va multumesc pentru raspunsuri, insa mai am un "of". Am reusit cu ajutorul vostru sa am o gaina bruna deocamdata, iar la cooperativa la sectiunea gainile maritei, cand dau pe + nu imi apare nimic. Iar daca intru pe ferma la septel imi arata ca am pe stoc 1 gaina bruna. Imi spuneti va rog ce sa fac? Va multumesc anticipat.

Probabil te afli la o misiune la care sunt necesare alte rase de gaini, nu brune. Uita-te la misiune cu mai multa atentie si vezi ce gaina iti cere la misiunea la care te afli. :)

sirbucristian
08.02.2012, 15:34
Imi cer scuze Ella ca postez si eu. Este intr-adevar o eroare la livrarea septelului la cooperativa.
Probabil s-a strecurat acum cu aceasta aglomerare. Va fi cu siguranta remediata, abramburi.:)

pinklife2o
08.02.2012, 15:35
Aceasi chestie o patesc si eu Oras-Cooperativa-Vaci,vitei si tauri (sarcina5/10)-Apas plus si nu imi apare vaca alpina (desi in septel o am). Si am fost foarte atenta ce am reprodus si unde vreau sa completez sarcina.:o

EllaBalerina
08.02.2012, 15:36
Asa este, multumesc frumos sirbucristian. Dupa o relogare, am vazut despre ce este vorba. :) Vom transmite mai departe si aceasta eroare.

asido1973
09.02.2012, 08:20
Inca nu s-a rezolvat si eu vreau sa livrez la cooperativa 3 gaini girete , le am in sura , dar nu le pot livra!

mocanu321
09.02.2012, 08:22
Buna,
;) multumesc

bondarul
10.02.2012, 11:55
se poate ca din 4 gaini normale la babyboom sa-ti iasa una aurie :confused:

cyndy4ever
10.02.2012, 11:56
cu putin mai mult noroc da se poate din 4 animale normale sa iasa ultima rasa
eu nu am avut performanta respectiva dar mi-a iesit din 4 oi brune o oita aurie

Nu prea am noroc la Babyboom , am avut 120 de SH consumate si nu mi-au iesit cine stie ce animale http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/images/_games/farmerama/smilies/smile.gif

Sunt ghinionist , vecina http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/images/_games/farmerama/smilies/smile.gif

promit ca urmatoarea tura de vreo 56 de super hrana ti-o voi da cu noroc :*

fifa_bloody
10.02.2012, 12:06
Nu prea am noroc la Babyboom , am avut 120 de SH consumate si nu mi-au iesit cine stie ce animale :)

Sunt ghinionist , vecina :)

alexbosu99
10.02.2012, 19:24
tare reproducerea gainilor am bagat la baby boom doua gaini normale si doua bantam si pampampam miau iesit 2 gaini bantam si 1 aurie

_alina_luy
11.02.2012, 19:19
Ce se intampla de nu mi se dau gainile recoltate Tot joc si am numai o gaina in :mad:sura?

zgaby01
11.02.2012, 19:23
Ce se intampla de nu mi se dau gainile recoltate Tot joc si am numai o gaina in :mad:sura?

Salut! Nu ai cumva o cuib de clocit ?Deoarece e langa furaj iti mai trebuiesc si 3 gaini.

mariasupi
18.02.2012, 09:51
baby boom-ul nu functioneaza de data aceasta cum trebuie, nu am primit nimic in plus decat rasa urmatoare, nici macar o gaina normala nu mi-a dat inapoi. ce se intampla?

~Alex_I~
18.02.2012, 09:59
baby boom-ul nu functioneaza de data aceasta cum trebuie, nu am primit nimic in plus decat rasa urmatoare, nici macar o gaina normala nu mi-a dat inapoi. ce se intampla?

Buna,
Am rugamintea sa citesti >Acest< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1036097&postcount=3426) post :)

pufi_puf33
18.02.2012, 10:00
mie din 4 oite normale mi-a iesit una aurie :)

anaiuli
18.02.2012, 10:01
La una din poenitele de reproducere de la inceputul BABYBOOM-ului imi da numai cate un animal reprodus De ce?

nicky130977
18.02.2012, 10:07
dupa refresh , sters tot ce se putea sterge tot cate o oita primesc in loc de doua . Scrie clar in casuta sus numaril 1 . Nu la toate casutele de procreere mi se intampla dar se pare ca la 2 din 7 mi-a iesit o singuta oita bruna ...:(

carlamaria2001
18.02.2012, 10:07
Din patru lilieci am primit un liiac maro si la patru lilieci albino am primit unul maro si unul gurmand . Este normal sa primesc numai unul ????:mad:

-vipergirl-
18.02.2012, 10:10
dupa refresh , sters tot ce se putea sterge tot cate o oita primesc in loc de doua . Scrie clar in casuta sus numaril 1 . Nu la toate casutele de procreere mi se intampla dar se pare ca la 2 din 7 mi-a iesit o singuta oita bruna ...:(

Din patru lilieci am primit un liiac maro si la patru lilieci albino am primit unul maro si unul gurmand . Este normal sa primesc numai unul ????http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/images/_games/farmerama/smilies/mad.gif

Va rog sa puneti un screenshot atunci cand culegeti si observati nereguli la puii rezultati. >>Aici<< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=17981) gasiti instructiuni despre cum sa faceti un screeshot.

carlamaria2001
18.02.2012, 10:48
Va rog ma mai ajutati sa postez screenshot-ul? L-am facut , dar nu stiu cum sa-l postez pe forum:confused:.

-vipergirl-
18.02.2012, 10:51
Va rog ma mai ajutati sa postez screenshot-ul? L-am facut , dar nu stiu cum sa-l postez pe forum:confused:.

Nu mai este nevoie, eroarea de afisare s-a corectat deja. Nu uita ca eventul Baby Boom nu a intampinat probleme de ordin tehnic, deci puii reprodusi ti-au fost creditati corect. Multumim pentru intelegere.

carlamaria2001
18.02.2012, 10:55
Multumesc !:)

pisitani
18.02.2012, 11:22
am si eu o intrebare e normal sa imi iasa asa?
http://img141.imageshack.us/img141/5056/29036719.png

-vipergirl-
18.02.2012, 11:23
am si eu o intrebare e normal sa imi iasa asa?

Da, fiind eventul Baby Boom ai primit 2 gainuse maro in loc de 1.

pisitani
18.02.2012, 11:33
Da, fiind eventul Baby Boom ai primit 2 gainuse maro in loc de 1.

multumesc ca de obicei primeam si animalul pus la produs

-cristea8484-
18.02.2012, 11:38
De cate ori pun la reprodus animale,de obicei eu imi fac hrana super la moara si astept cu nerabdare eventul mam gandit ca nu sant rasplatita cum trebuie la cat muncesc
Ati putea sa ma ajutati si pe mine sa imi iasa la reprodus animale mai bune(iepuras de zapada,oaie aurie sau vacamilk......)pentru ca vam spus macar atat am merita oricare di acei care nusi permit sa bage bani in joc si joaca cinstit.
Mai ales ca avem pe langa acest joc sii o casa de intretinut si o familie
VA MULTUMESC !(vas fii recunoscatoare daca miati raspunde orice?)

-vipergirl-
18.02.2012, 11:41
multumesc ca de obicei primeam si animalul pus la produs

Acela vine de la runa "Baby Boom" aflata pe Arborele Intelepciunii. Aceasta runa are sansa de 20% sa-ti ofere inapoi 4 animalute de baza.

noka28
18.02.2012, 11:42
Avem si un nou Layer de rezultat, mai compact:

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0218/c6f9674610c6aa919ca16e090b2a34f74f3f79e4.PNG?proj= CMTool_FileUpload

-vipergirl-
18.02.2012, 11:44
Avem si un nou Layer de rezultat, mai compact:

>>Acest<< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1036376&postcount=26) anunt l-ai citit? Este chiar sub anuntul citat de tine!

De cate ori pun la reprodus animale,de obicei eu imi fac hrana super la moara si astept cu nerabdare eventul mam gandit ca nu sant rasplatita cum trebuie la cat muncesc
Ati putea sa ma ajutati si pe mine sa imi iasa la reprodus animale mai bune(iepuras de zapada,oaie aurie sau vacamilk......)pentru ca vam spus macar atat am merita oricare di acei care nusi permit sa bage bani in joc si joaca cinstit.
Mai ales ca avem pe langa acest joc sii o casa de intretinut si o familie
VA MULTUMESC !(vas fii recunoscatoare daca miati raspunde orice?)

Si persoanele care cumpara Mamudele, si cei care nu cumpara, joaca cinstit. Sistemul de reproducere este automat, nefacand diferenta intre un utilizator care a investit mamudele si unul care nu a investit. Cu putina munca vei reusi si tu sa reproduci animalute de valoare.

pisitani
18.02.2012, 12:07
ce inseamna acest layer compact daca pot intreba:(

-vipergirl-
18.02.2012, 12:10
ce inseamna acest layer compact daca pot intreba:(

Adica imaginea in care iti sunt afisate rezultatele reproducerii (layer-ul) este acum mai compact (ocupa mai putin spatiu pe ecran deoarece nu mai sunt insirate toate animalele, ca in imaginea veche).

ingerasul_mafiot90
18.02.2012, 12:11
de la ce lvl este activa runa de reprodus animale sunt la lvl 8 multumesc

.Ionut07
18.02.2012, 12:13
de la ce lvl este activa runa de reprodus animale sunt la lvl 8 multumesc
Buna,
Vei putea reproduce animalele incepand cu lvl 21.:)

ingerasul_mafiot90
18.02.2012, 12:13
Buna,
Vei putea reproduce animalele incepand cu lvl 21.:)
multumesc anticipat;)bafta celor care reproduc
Edit(.Ionut07):Cu placere.

pisitani
18.02.2012, 12:20
Adica imaginea in care iti sunt afisate rezultatele reproducerii (layer-ul) este acum mai compact (ocupa mai putin spatiu pe ecran deoarece nu mai sunt insirate toate animalele, ca in imaginea veche).

multumesc mult

Edit -vipergirl-: Cu mare placere! Spor la reprodus!

alejandra123321
19.02.2012, 18:39
azi de ex am avut noroc am perecheat iepurasi si din 4 iepurasi brun mi-a dat iepiras de zapada ca tot e la moda acuma zapada

pitbulita
04.03.2012, 15:31
hello care ma ajutati cu o intrebare?nu exista vreun topic sau cea unde putem castiga super hrana?

-sirbucristian-
04.03.2012, 15:38
hello care ma ajutati cu o intrebare?nu exista vreun topic sau cea unde putem castiga super hrana?
Buna. Oferta pentru superhrana este activa ocazional si va fi anuntata la Anunturi Oficiale. Mai poti produce superhrana la moara, sau poti face misiuni la Cooperativa care ofera aceasta hrana pentru reproducere.:)

clnmarius
04.03.2012, 18:25
Buna. Oferta pentru superhrana este activa ocazional si va fi anuntata la Anunturi Oficiale. Mai poti produce superhrana la moara, sau poti face misiuni la Cooperativa care ofera aceasta hrana pentru reproducere.:)

sau o poți cumpăra cu MM de la Complexul Comercial ORICÂND.(dacă ai MM)

alexa_yoana19
05.03.2012, 10:56
Buna! Am si eu o intrebare din gresala am sters staulul de reproducere si acum nu il mai gasesc. Exista posibilitatea sa il cumpar cumva???????:(
Va multumesc!!!

EllaBalerina
05.03.2012, 10:58
Buna! Am si eu o intrebare din gresala am sters staulul de reproducere si acum nu il mai gasesc. Exista posibilitatea sa il cumpar cumva???????:(
Va multumesc!!!

"Staulul de reproducere" il gasesti in meniul de inventar, la parcele - cele 2 inimioare roz. De acolo poti pune poienitele unde doresti, cate doresti si cand doresti. :p

dezmat111
17.03.2012, 00:40
ok eu am inteles cat de cat cum merge treaba cu reproducerea....dar ceva tot nu inteleg...cum se face k am pus la reproducere 4 gaini normale si am obtinut una bruna iar cand am pus 4 brune in loc sa obtin una de matase (neagra) am obtinut una nebuna (alba) sau cum so mai numi rasele astea de zburatoare.

imi poate explica si mie cineva cum sa o obtin pe cea de matase (neagra).....sau sa ma redirectioneze spre vreun topic mai vechi unde sa gasesc vreo scurta descriere despre cum sa obtin toate rasele si din ce.

-sirbucristian-
17.03.2012, 00:44
ok eu am inteles cat de cat cum merge treaba cu reproducerea....dar ceva tot nu inteleg...cum se face k am pus la reproducere 4 gaini normale si am obtinut una bruna iar cand am pus 4 brune in loc sa obtin una de matase (neagra) am obtinut una nebuna (alba) sau cum so mai numi rasele astea de zburatoare.

imi poate explica si mie cineva cum sa o obtin pe cea de matase (neagra).....sau sa ma redirectioneze spre vreun topic mai vechi unde sa gasesc vreo scurta descriere despre cum sa obtin toate rasele si din ce.
Ai runa Baby Boom activata? Din 4 gaini brune iti va iesi cel putin o gaina de matase. Daca ti-a iesit una nebuna, considera-te norocos.:p Pentru a obtine una de matase reproduce in continuare gaini brune, sau o poti obtine cu putin noroc chiar si din gaini normale. Gasesti >aici< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941) un tutorial cu mai multe informatii.:)

dezmat111
17.03.2012, 00:51
ok sa inteleg k a fost noroc.....mai am o intrebare....dak pun 2 sau mai multe feluri de gaini la reproducere ce imi iese?????obtin vreun mutant sau ceva?pt k in topicul spre care mai directionat nu gasesc nimik interesant ce sa imi explice exact ce se obtine din fiecare combinatie

runa Baby Boom asta ce mai e???

-sirbucristian-
17.03.2012, 01:02
ok sa inteleg k a fost noroc.....mai am o intrebare....dak pun 2 sau mai multe feluri de gaini la reproducere ce imi iese?????obtin vreun mutant sau ceva?pt k in topicul spre care mai directionat nu gasesc nimik interesant ce sa imi explice exact ce se obtine din fiecare combinatie

runa Baby Boom asta ce mai e???
Daca vei combina rasele la reproducere, rezultatul va fi unul surpriza. Problema este ca nu intotdeauna este o surpriza frumoasa. Poate sa iti iasa o gaina de rang superior, poate sa iti iasa si una de rang inferior. Ramane la alegerea ta daca vrei sa risti.:p

Runa Baby Boom este runa 28 din >acest< (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=536558&postcount=2) FAQ. Vei gasi acolo explicatii despre ea. :)

dezmat111
17.03.2012, 09:49
nu am reusit ink sa ajung la runda aia.....deabia miam luat piersicul pana acum :p

ms de explicatzi

EDIT -sirbucristian-: Cu placere. Spor la adunat stelute pentru runa.:p

purcelus76
30.04.2012, 19:51
Din 4 gaini brune iti va iesi cel putin o gaina de matase. Daca ti-a iesit una nebuna, considera-te norocos.:p Pentru a obtine una de matase reproduce in continuare gaini brune, sau o poti obtine cu putin noroc chiar si din gaini normale.

am reprodus 4 gaini brune si mi-a iesit una nebuna, noroc sau nu, eu aveam nevoie neaparat de una de matase ptr misiunea cu vrajul de fasole :mad: , cum pot sa fac sa fiu sigura de rezultat?

ps: nu am runa baby boom activata inca

-sirbucristian-
30.04.2012, 19:55
am reprodus 4 gaini brune si mi-a iesit una nebuna, noroc sau nu, eu aveam nevoie neaparat de una de matase ptr misiunea cu vrajul de fasole :mad: , cum pot sa fac sa fiu sigura de rezultat?

ps: nu am runa baby boom activata inca
Ar trebui sa fii fericit pentru asta.:D Daca vinzi, spre exemplu, gaina nebuna la piata, vei putea cu banii respectivi sa cumperi mai multe gaini de matase.;)

purcelus76
30.04.2012, 20:01
pfff, deabea acum imi dau seama de ce inseamna septel, cautam la animale si nu vedea nici o gaina de matase acolo :D

mersi ptr raspuns

EDIT -sirbucristian-: Cu mare placere. Spor in toate.:)

georgi.sweety
20.05.2012, 12:15
Am Si O Intrebare ....sunt La Nivelul 48 Si Am Achizitionat Un Cotet De Gaini I Oranj Dar Din Pacate Nu Il Pot Amplasa In Ferma Mea Pentru A Reproduce Gaini Brune....poate Cineva Sa Ma Ajute Cu Ce Ar Trebui Sa Fac Pentru A Reproduce Aceste Gaini Sau Alte Upgrade-uri?......ms

.Ionut07
20.05.2012, 12:17
Am Si O Intrebare ....sunt La Nivelul 48 Si Am Achizitionat Un Cotet De Gaini I Oranj Dar Din Pacate Nu Il Pot Amplasa In Ferma Mea Pentru A Reproduce Gaini Brune....poate Cineva Sa Ma Ajute Cu Ce Ar Trebui Sa Fac Pentru A Reproduce Aceste Gaini Sau Alte Upgrade-uri?......ms
Buna,
Cotetul de gaini I Galben trebuie asezat peste un adapost simplu de gaini. Iar gainile brune le poti obtine daca pui la reprodus(la poienita) 4 gaini normale. Mai multe detalii despre reproducerea gainilor, gasesti AICI (http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=50941).

bolundu148
23.06.2012, 17:20
buna fermieri, am si eu o intrebare:).
daca e minieventul Babyboom activat, mai are vreo influenta runa babyboom? adica se simte vreo diferenta intre a avea actrivata si a nu o avea activata runa babyboom din Arborele Intelepciunii pe parcursul minieventului Babyboom? sper ca m-ati inteles. daca nu, va dau si un exemplu:D.

pun la procreare 4 gaini simple:

a) fara minievent, fara runa obtin X
b) fara minievent, cu runa obtin Y
c) cu minievent, fara runa obtin Z
d) cu minievent, cu runa obtin T

intrebarea mea e: este vreo diferenta intre Y,Z si T ?? sunt sanse sa se obtina mai multe in T decat in celelalte?

Bună seara ! :)
Desigur, runa Baby Boom afectează şi reproducerile desfăşurate pe parcursul eventului "Baby Boom", astfel pot exista diferenţe între variantele Y, Z şi T, ţinând cont, totuşi, de faptul că există doar o posibilitatea de 20 % să primeşti un bonus datorită runii. :)

O seară plăcută !

multumesc !! :*

EDIT (Adelina40):
Cu plăcere !:) :*:*

Adelina40
23.06.2012, 17:32
buna fermieri, am si eu o intrebare:).
daca e minieventul Babyboom activat, mai are vreo influenta runa babyboom? adica se simte vreo diferenta intre a avea actrivata si a nu o avea activata runa babyboom din Arborele Intelepciunii pe parcursul minieventului Babyboom? sper ca m-ati inteles. daca nu, va dau si un exemplu:D.

pun la procreare 4 gaini simple:

a) fara minievent, fara runa obtin X
b) fara minievent, cu runa obtin Y
c) cu minievent, fara runa obtin Z
d) cu minievent, cu runa obtin T

intrebarea mea e: este vreo diferenta intre Y,Z si T ?? sunt sanse sa se obtina mai multe in T decat in celelalte?
Bună seara ! :)
Desigur, runa Baby Boom afectează şi reproducerile desfăşurate pe parcursul eventului "Baby Boom", astfel pot exista diferenţe între variantele Y, Z şi T, ţinând cont, totuşi, de faptul că există doar o posibilitatea de 20 % să primeşti un bonus datorită runii. :)

O seară plăcută !

ana_gavriloae
28.07.2012, 15:21
buna! unde as putea gasi sa cumpara poienita de procreere?multumesc!

janin48
28.07.2012, 15:27
buna! unde as putea gasi sa cumpara poienita de procreere?multumesc!
Buna,
Poienita de procreare nu se cumpara, este gratis, vei avea acces la ea incepand cu nivelul 21 , atunci cand vei putea incepe sa reproduci animale.

EllaBalerina
04.01.2013, 20:32
Deoarece de acum avem o temă generală de discuții pentru reproducere,
Închidem.