PDA

View Full Version : Ce reprezinta visul tau?!?

ToxicPoison
16.11.2010, 22:14
Salut!...cam de 2 ani ma pasioneaza arta de a citi visurile. Suna cam ciudat nu? Ei bine, tin sa va spun ca aproximativ 80% dintre ele au fost corect descifrate de catre mine. Mai ales cele legate de teze:D...Daca visati ceva postati aici si am sa incerc sa va spun ce inseamna in cel mai scurt timp. Vise placute/Cosmaruri placute(depinde ce preferati) si sper sa va placa acest topic.

-Morrena-
16.11.2010, 22:21
Eu visez foarte multi serpi care ma musca si uneori visez ca zbor :(

amorediana
16.11.2010, 22:30
eu am visat zilele trecute ca urma sa fie un cutremur............................

ToxicPoison
16.11.2010, 22:42
Morrea...nu ar trebuii sa te ingrijoreze serpii,ei sunt simbolul medicinei...daca mai visezi,bea niste apa sfintita inainte de culcare...
Zbor: nevoie de libertate de actiune, de
expresie, de gandire, orice alt tip de
independenta, in functie de atmosfera
generala a visului, dorinta de a depasi orice
limita, curaj, indrazneala, initiativa, asumarea
riscurilor, dorinta de a rupe regulile si
restrictiile, dorinta de suprematie si
dominare, complex de superiortate,
incredere in fortele proprii, supra-estimare,
ambitii personale; (senzatie neplacuta de
zbor, cu teama de cadere) avertisment cu
privire la inaltimea mult prea mare a
telurilor tale, idealism periculos, neincredere
in propria persoana, sub-estimarea fortelor,
risc de dezamagiri, lipsa oricarei perspective,
stress, teama de viitor, deznadejde,
pesimism, sentimentul ca faci un lucru doar
pentru placul altuia, te simti obligat sa faci
ceva; (zbor placut, fara griji si fara teama)
multumire, perioada buna a vietii, optimism,
capacitatea de a te lasa in voia sortii, cu
incredere absoluta in viitor.

Diana imi pare rau dar visul tau se leaga de catastrofa...Cutremur: mari probleme materiale,
schimbare majora, surpriza neplacuta, vesti
zguduitoare; (urmarile unui cutremur).

Kitty_Luv
17.11.2010, 14:04
Eu am visat acum cateva nopti, si de atunci am acelasi vis. Ca o sa iau un 4 mare la lucrarea de la mate.

simooon3l
17.11.2010, 14:09
Eu visez de ceva timp mirese si copii nou-nascuti :-s

chiar in unele vise visez persoane care se omoara :|

sau visez persoane moarte pe care nu le cunosc.. si se ridica din cosciug si umbla ca niste oameni normali :|

corina_4u2002
17.11.2010, 15:14
eu de la un timp am foare multe vise in aceeasi noapte si cand ma trezesc nu mai tin minte nimic din tot ce am visat si nush dc ...:(:(

cipi80
17.11.2010, 15:19
eu am visat struguri albi, ca vroiam sa cumpar

¢ɸϸϊζΰ
17.11.2010, 18:56
Eu de multe ori imi visez colegii/colegele intr-un fel de clasa, discutand, ...fiind fericiti, distrandu-ne ..etc :D

O da~~ sper sa nu radeti...acum multa vreme am avut un cosmar, in care se facea ca era o batrana , scunda, cam de 1.50 , cu o fata ciudata, nas mare, imbracata intr-un palton rosu inchis, si o palarie tot in genul..si vroia sa ma atace..sau ceva de genul..:)))

Vise~~~ :O:O:O

Ce parere aveti, nebun om nu? :)) =))

ToxicPoison
17.11.2010, 19:22
Eu am visat acum cateva nopti, si de atunci am acelasi vis. Ca o sa iau un 4 mare la lucrarea de la mate.
Visul tau nu inseamna nimic doar o teama...daca vrei sa scapi de el fa niste probleme , presupun ca nu le prea ai cu matematica.

Eu visez de ceva timp mirese si copii nou-nascuti :-s

chiar in unele vise visez persoane care se omoara :|

sau visez persoane moarte pe care nu le cunosc.. si se ridica din cosciug si umbla ca niste oameni normali :|

In legatura cu mireasa e semn bun(de impacare sufleteasca, liniste in casa) si mortii la fel( e semn bun, de noroc)...si acei copii spune.mi mai clar plangeau/radeau cum erau imbracati...

eu de la un timp am foare multe vise in aceeasi noapte si cand ma trezesc nu mai tin minte nimic din tot ce am visat si nush dc ...:(:(

Ai patit ceva? Un soc, ceva care te-a macar sau care te tulbura?

eu am visat struguri albi, ca vroiam sa cumpar

Strugurii Semn rau, veste rea, lacrimi; dar si prosperitate...Alb – Semn de bucurii mari, fericire, casatorie...Visul tau ar putea sa insemne asta-> O sa patesti cv rau dar care o sa se sfarseasca cu bine...

Eu de multe ori imi visez colegii/colegele intr-un fel de clasa, discutand, ...fiind fericiti, distrandu-ne ..etc :D

O da~~ sper sa nu radeti...acum multa vreme am avut un cosmar, in care se facea ca era o batrana , scunda, cam de 1.50 , cu o fata ciudata, nas mare, imbracata intr-un palton rosu inchis, si o palarie tot in genul..si vroia sa ma atace..sau ceva de genul..:)))

Vise~~~ :O:O:O

Ce parere aveti, nebun om nu? :)) =))

Sa nu iti faci probleme in legatura cu batranica, prevesteste vreme rea...SI visul cu acei colegi este doar o stare creata de subconstientul tau, din cate imi dau seama din vis ai o stransa legatura cu ei si iti face placere sa fii alaturi de ei...Ma insel?

¢ɸϸϊζΰ
17.11.2010, 19:39
Sa nu iti faci probleme in legatura cu batranica, prevesteste vreme rea...SI visul cu acei colegi este doar o stare creata de subconstientul tau, din cate imi dau seama din vis ai o stransa legatura cu ei si iti face placere sa fii alaturi de ei...Ma insel?

Nu te inseli, chiar deloc!:D

Ma rog..nu-mi aduc aminte daca era vreme rea atunci, a fost de mult..:rolleyes:

Multsam!:p

ToxicPoison
17.11.2010, 19:45
Nu ai pentru ce...imi place sa ajut...

simooon3l
17.11.2010, 20:13
acei bebei pur si simplu dormeau..... in roz erau imbracati mereu :-?? si eu eram mama lor... in fiecare vis...

ToxicPoison
17.11.2010, 20:23
Ah pai e ok:X...visurile tale rep doar norocul:D

simooon3l
17.11.2010, 20:24
ok merci .. eu din cate stiam miresele si copii nou nascuti aduc necaz si moarte...:-?? tata de fiecare data cand viseaza asa ceva se intampla ceva rau sau moare cnv apropiat :|

simcris
17.11.2010, 20:30
am visat intr-o noapte ca eram la mine acasa si vedeam pe cer cum vin nori negrii dar negrii de tot,jumatate de cer era negru si jumatate era senin.erau mai multe persoane in jurul meu dar nu conversam deloc si deoadata a inceput un vant extrem de puternic cu o ploaie rapida.pe urma m-am trezit:eek:

Inca un vis:
Eram tot la mine la tara si erau multi cai pe care incercam sa ii calaresc dar nu puteam(nu stiu dece)nu reuseam sa ii incalec iar dintr-o data apar avioane pe cer si din ele incep sa cada lumini ca un fel de cercuri ,de exemplu cum sunt artificiile.Cadeau pe mine si pe sol dar nu te raneau sau ceva.:rolleyes:

ToxicPoison
17.11.2010, 20:35
ok merci .. eu din cate stiam miresele si copii nou nascuti aduc necaz si moarte...:-?? tata de fiecare data cand viseaza asa ceva se intampla ceva rau sau moare cnv apropiat :|

Asta e ciudat dar ai putina incredere:X
am visat intr-o noapte ca eram la mine acasa si vedeam pe cer cum vin nori negrii dar negrii de tot,jumatate de cer era negru si jumatate era senin.erau mai multe persoane in jurul meu dar nu conversam deloc si deoadata a inceput un vant extrem de puternic cu o ploaie rapida.pe urma m-am trezit:eek:

Inca un vis:
Eram tot la mine la tara si erau multi cai pe care incercam sa ii calaresc dar nu puteam(nu stiu dece)nu reuseam sa ii incalec iar dintr-o data apar avioane pe cer si din ele incep sa cada lumini ca un fel de cercuri ,de exemplu cum sunt artificiile.Cadeau pe mine si pe sol dar nu te raneau sau ceva.:rolleyes:

Cer: (senin) ocrotire, calm, liniste, armonie; (innourat) griji, probleme, dificultati; (rosu) necazuri in dragoste; (instelat, noaptea) romantism, nevoie de dragoste si afectiune, tandrete; (negru, de furtuna) pierdere, vesti proaste, nesiguranta, temeri mari, pericole. Daca le.ai visat pe amandoua asteapta la ceva rau ca de ex te desparti de prietenul tau si peste cateva sapt va impacati...Acel avion,vei primi o veste buna de departe,Artificii: succes, victorie in fata problemelor; petrecere; bucurie; motiv de sarbatoare; actiuni care te scot in evidenta, laude spuse in public; participare la evenimente speciale, rare, deosebite.

DucuCent
18.11.2010, 11:26
eo visez amintiri din trecut

Anda96
18.11.2010, 11:45
Poi am cam visuri ciudate. Mie frica de raspuns.

1) Intr-o noapte am visat ceva ciudat. Eram la bunica mea la tara cu parintii. S-a facut seara. Toti mergeam sa ne culcam. Cand dintr-o data vad luna foarte aprope de pamant dar foarte aproape. Ok m-am dus sa dorm (e in vis) iar dupa ceva timp luna se indeparteaza si se face dimineata foarte repede. Dar foarte repede se face si seara. In livada erau mai multi oameni care mergeau dar nu stiu de ce (livada nu are gard). Ies afara si vad ca luna tot foarte aproape e. Dintr-o data se indeparteaza si POC se sparge in mii de bucatele si cat pe ce sa ne loveasca pe toti. (Ciudat vis nu?)

TinutzaM
18.11.2010, 11:53
eu visez mereu ca ma inseala iubitu` :D ce o insemna asta ? :-s

Ioana_N
18.11.2010, 12:57
si eu am aceleasi vise mereu si mereu. visez ca ma inseala prietenu meu si nu mai stiu cum sa scap de acele vise ca ma trezesc mereu nervoasa si suparata pe el si cu teama in suflet mereu. ce inseamna?

-Morrena-
18.11.2010, 13:46
[quote=ToxicPoison;189131]Morrea...nu ar trebuii sa te ingrijoreze serpii,ei sunt simbolul medicinei...daca mai visezi,bea niste apa sfintita inainte de culcare...
Zbor: nevoie de libertate de actiune, de
expresie, de gandire, orice alt tip de
independenta, in functie de atmosfera
generala a visului, dorinta de a depasi orice
limita, curaj, indrazneala, initiativa, asumarea
riscurilor, dorinta de a rupe regulile si
restrictiile, dorinta de suprematie si
dominare, complex de superiortate,
incredere in fortele proprii, supra-estimare,
ambitii personale; (senzatie neplacuta de
zbor, cu teama de cadere) avertisment cu
privire la inaltimea mult prea mare a
telurilor tale, idealism periculos, neincredere
in propria persoana, sub-estimarea fortelor,
risc de dezamagiri, lipsa oricarei perspective,
stress, teama de viitor, deznadejde,
pesimism, sentimentul ca faci un lucru doar
pentru placul altuia, te simti obligat sa faci
ceva; (zbor placut, fara griji si fara teama)
multumire, perioada buna a vietii, optimism,
capacitatea de a te lasa in voia sortii, cu
incredere absoluta in viitor.

Multumesc mult ...

O zi buna!

buOgdy2
18.11.2010, 13:59
Vise am avut multe,doar la unu nu am inteles rostul,poate u ma lamuresti,atunci cand visezi ca ramai fara dinti,ca si se sparg,ca iti pica masele ce se intampla?

ToxicPoison
18.11.2010, 20:16
eo visez amintiri din trecut
Acele amintiri au un efect foarte puternic asupra subconstientului tau...Daca nu te superi spune.mi o amintire.

Poi am cam visuri ciudate. Mie frica de raspuns.

1) Intr-o noapte am visat ceva ciudat. Eram la bunica mea la tara cu parintii. S-a facut seara. Toti mergeam sa ne culcam. Cand dintr-o data vad luna foarte aprope de pamant dar foarte aproape. Ok m-am dus sa dorm (e in vis) iar dupa ceva timp luna se indeparteaza si se face dimineata foarte repede. Dar foarte repede se face si seara. In livada erau mai multi oameni care mergeau dar nu stiu de ce (livada nu are gard). Ies afara si vad ca luna tot foarte aproape e. Dintr-o data se indeparteaza si POC se sparge in mii de bucatele si cat pe ce sa ne loveasca pe toti. (Ciudat vis nu?)
Se pare ca luna are un efect asupra ta...Din cate imi dau seama luna era limpede(inseamna cistig) dar ea se mareste(daca este foarte mare, e bine, prietenii te inconjoara cu dragoste) dar scade(inseamna avere) si se misca(e rau, inseamna paguba in afaceri). Livada E semn bun, de bogatie.Visul tau are 4 parti bune si una rea asa ca nu ai dece sa iti faci griji..totul o sa fie bine..probabil o sa ai o mica problema financiara dar prietenii o sa te ajute si totul o sa fie bine.

Este doar o stare de frica, pe care tu , probabil, nu o sesizezi dar care isi face aparita in vis.

si eu am aceleasi vise mereu si mereu. visez ca ma inseala prietenu meu si nu mai stiu cum sa scap de acele vise ca ma trezesc mereu nervoasa si suparata pe el si cu teama in suflet mereu. ce inseamna?
Spune.mi pozitia ta cand dormi(S/N/V/E) ce ai langa pat daca ai oglinda si daca dormi cu picioarele spre usa sau geam.

Vise am avut multe,doar la unu nu am inteles rostul,poate u ma lamuresti,atunci cand visezi ca ramai fara dinti,ca si se sparg,ca iti pica masele ce se intampla?

Acest vis l.am avut si eu doar ca imi pica un dinte alb...Uite aici ce inseamna.Daca sunt scurti, te vei intilni cu prieteni buni; daca sunt lungi, te vei intrista; daca iti cad, asteapta-te la nenorociri sau boala; daca iti pui, e semn de intristare si nefericire; daca iti cad dinti albi, e semn bun, de sanatate; daca visezi dinti stricati si cariati te vei intilni cu amici de chefuri.

cazacveronica
18.11.2010, 21:42
eu am visat ca a murit un vecin....si m-am trzit cu un sentiment naspa....oare ce sa fie???nu am tangenta cu acel vecin.

ToxicPoison
18.11.2010, 21:53
eu am visat ca a murit un vecin....si m-am trzit cu un sentiment naspa....oare ce sa fie???nu am tangenta cu acel vecin.

Vecin: element de context ce pune actiunea visului in legatura cu persoane apropiate, cu anturajul imediat, cu persoane cu care ai legaturi de multa vreme: depinde si in ce relatii esti de obicei cu vecinul din vis (daca e un vecin cunoscut).Mort – e semn bun, de noroc

buOgdy2
18.11.2010, 21:59
Multumesc...

alexandrabibi
19.11.2010, 01:38
foarte interesant. :D

Acum vre-o saptamana am avut un vis foarte ciudat incurcat rau de tot, ce mi-au ramas in minte au fost: tranvai care mergea foarte zdruncinat, un targ mare in care un ******************** cu palarie mare neagra vroia sa imi vinda o sonda mare transparenta pe fundul careea era o chestie ce parea a fi prenandez cu o insecta acolo cik insecta facea chestia aia, apoi eram intr-o camera asteptam o prietena ce era la un etaj mai jos si langa mine era un baietel pe la vre-o 13 ani care ma stresa sa-i arat ceva la calculator si dintr-o data s-a transformat in sobolan cu dinti ascutiti ma luptam cu el si avea sange, il prinsesem cu o paturica si m-a apucat de mana cu coltii dar nu m-a ranit apoi am vr sa il arunc de la balcon si l-am scapat pe jos...m-am trezit cu senzatia ca e langa mine in pat si am tipat:))) bogata imaginatie nu?

Lupe_Fiasco4
19.11.2010, 03:01
Eu tot timpul visez in culori sau cel putin asa am impresia.E ok?Ultima dat am visat un fel de piscina inconjurata de nisip.Apa era f frumoasa...albastru deschis,era soare si cald.Si cineva imi tot zicea sa intru in apa dar eu stiam ca nu am voie asa ca nu am intrat...Sunt curioasa ce reprezinta visul meu

crysstyan10
19.11.2010, 05:17
yo visez de obicei ce vad la televizor numai ca intru si eu in actiune

pisicutza_mo
19.11.2010, 07:07
eu am visat ca doctorul meu incerca sa ma omoare...imi facea o injectie...In alt vis cineva incerca sa-mi faca un avort...
In ultimul vis eram dezbracata,ningea afara si eu nu stiam ce s-a intamplat cu mn...:)

Ioana_N
19.11.2010, 07:15
m-ai intrebat ce am langa pat... nu am oglinda....am noptiera si exista si o oglinda aruncata printr-o cutie pe acolo. si cu picioarele dorm spre un perete(in acel perete este usa dar nu pot spune ca dorm cu picioarele spre usa), nu stiu cum sa-ti explic camera :)

Capsunica98
19.11.2010, 08:17
visez in fiecare an ca plec la mare,dar eu mama si fratele meu nu suntem in el si incercam sa-l prindem si la un momendat sar pana la nori,apoi ma trezesc un pic speriata.(oare ce-o insemna)

Capsunica98
19.11.2010, 08:26
1.sau visez un rau de ciocolata.

2.Am visat odata ca era ziua mea si mama a invitat niste magiceni celebri si ei s-au transformat in zombi....(nu l-am interpretat pe tot ca trebuie sa invat la geogravarza:(:(:()

TinutzaM
19.11.2010, 08:44
De cand vorbesc la televizor astia de un posibil cutremur visez mereu ca o sa fie un cutremur mare cu dezastre... Si ma trezesc mereu speriata... Sper sa nu fie asa... Si sa fie o alta frica de a mea! :) mersi pentru raspuns! :)

gip06
19.11.2010, 09:01
eu visez sa plec pe marte ...poate nu e po****************ta ....:D

amorediana
19.11.2010, 14:58
chiar stii sa descifrezi visele!!!!!FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nu am cuvinte!s-a intamplat exact cum mi-ai prezis!!!!!!

scarparici
19.11.2010, 18:13
eu sincer am niste vise ciudate. am visat acum 2 zile o ciocolata poiana cred ca imi era pofta in vis si in dimineata urmatoare pe hol pe masa era o ciocolata poiana da in momentu ala nu imi mai era pofta,mai visez ceva ciudat asta chiar vreau sa stiu ma sperie mereu aproape in fiecare noapte visez ca,cad de la o inaltime foartee mare si brusc dupa aia fix dinainte sa "pic" ma trezesc. sti cumva ce simbolizeaza asta?

ToxicPoison
19.11.2010, 19:30
foarte interesant. :D

Acum vre-o saptamana am avut un vis foarte ciudat incurcat rau de tot, ce mi-au ramas in minte au fost: tranvai care mergea foarte zdruncinat, un targ mare in care un ******************** cu palarie mare neagra vroia sa imi vinda o sonda mare transparenta pe fundul careea era o chestie ce parea a fi prenandez cu o insecta acolo cik insecta facea chestia aia, apoi eram intr-o camera asteptam o prietena ce era la un etaj mai jos si langa mine era un baietel pe la vre-o 13 ani care ma stresa sa-i arat ceva la calculator si dintr-o data s-a transformat in sobolan cu dinti ascutiti ma luptam cu el si avea sange, il prinsesem cu o paturica si m-a apucat de mana cu coltii dar nu m-a ranit apoi am vr sa il arunc de la balcon si l-am scapat pe jos...m-am trezit cu senzatia ca e langa mine in pat si am tipat:))) bogata imaginatie nu?

********************ca: (daca iti inspira sentimente negative) ca la ********************; (daca iti inspira sentimente pozitive) erotism, atractie periculoasa, mister, magnetism, ispita.Palarie – Daca e noua, te asteapta necazuri, daca e veche, inseamna saracie.Sonda de petrol – Semn bun, de bogatie.Sange – Daca vezi, semn rau, de doliu sau necaz; daca vezi curgand, vei avea o paguba; daca versi tu, inseamna moarte apropiata; daca iti curge din nas, vei afla o noutate; daca esti minjit cu sange, inseamna ca vei fi implicat intr-un proces(Visul tau e cam negativ...Te afecteaza criza?)

Eu tot timpul visez in culori sau cel putin asa am impresia.E ok?Ultima dat am visat un fel de piscina inconjurata de nisip.Apa era f frumoasa...albastru deschis,era soare si cald.Si cineva imi tot zicea sa intru in apa dar eu stiam ca nu am voie asa ca nu am intrat...Sunt curioasa ce reprezinta visul meu

Nu,ar fii mai rau daca le-ai visa alb-negru...Piscina – Daca e cu apa, inseamna afaceri bune, Nisip – Daca vezi, inseamna nefericire;Soare – daca este stralucitor, inseamna bucurie;...Visul tau e cam confuz... dar o sa ai ceva noroc cu banii.

yo visez de obicei ce vad la televizor numai ca intru si eu in actiune

Este doar imaginatia ta bogata care se deschide cand dormi, incearca sa desenezi sau sa canti la chitara ceva.

eu am visat ca doctorul meu incerca sa ma omoare...imi facea o injectie...In alt vis cineva incerca sa-mi faca un avort...
In ultimul vis eram dezbracata,ningea afara si eu nu stiam ce s-a intamplat cu mn...:)
Cati ani ai? Esti insarcina? Ai avut un contact sexual? Iti e frica de injectii?

m-ai intrebat ce am langa pat... nu am oglinda....am noptiera si exista si o oglinda aruncata printr-o cutie pe acolo. si cu picioarele dorm spre un perete(in acel perete este usa dar nu pot spune ca dorm cu picioarele spre usa), nu stiu cum sa-ti explic camera :)

Poti face 4 poze la fiecare perete al camerei? Aaa zi tavan.

visez in fiecare an ca plec la mare,dar eu mama si fratele meu nu suntem in el si incercam sa-l prindem si la un momendat sar pana la nori,apoi ma trezesc un pic speriata.(oare ce-o insemna)

In ce sa nu fii? In tren scuze este cam confuz:D

1.sau visez un rau de ciocolata.

2.Am visat odata ca era ziua mea si mama a invitat niste magiceni celebri si ei s-au transformat in zombi....(nu l-am interpretat pe tot ca trebuie sa invat la geogravarza:(:(:()
Rau(ajungi la rau, vezi raul) in curand vei cunoaste o normalizare in viata sentimentala, sansa unei noi relatii de durata;Ciocolata: perioada placuta, placeri, multumire; optimism, energie, vointa, curaj, actiune. (Visul tau e plin de noroc)...Celalat vis e doar firca.

eu sincer am niste vise ciudate. am visat acum 2 zile o ciocolata poiana cred ca imi era pofta in vis si in dimineata urmatoare pe hol pe masa era o ciocolata poiana da in momentu ala nu imi mai era pofta,mai visez ceva ciudat asta chiar vreau sa stiu ma sperie mereu aproape in fiecare noapte visez ca,cad de la o inaltime foartee mare si brusc dupa aia fix dinainte sa "pic" ma trezesc. sti cumva ce simbolizeaza asta?
Eu patesc des sa visez viiotrul..Scrie mai sus ce inseamna ciocolata...Cadere: scandal, umilire. In nori, tradare, dezbinare. Ai grija cu prietenul tau...Fosta mea prietena asta a visat si era sa dea masina peste ea noroc ca am tras.o inapoi..Spoi ne.am desp peste ctv zile:(

ToxicPoison
19.11.2010, 19:37
chiar stii sa descifrezi visele!!!!!FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nu am cuvinte!s-a intamplat exact cum mi-ai prezis!!!!!!

MERSI!:X...Ma bucur ca te.am putut ajuta:D

scarparici
19.11.2010, 19:43
ms mult pentru raspuns toxicpoison sper sa nu mai am asemenea vise :)

Capsunica98
19.11.2010, 20:01
ms.Ca pierdem trenul.

ToxicPoison
19.11.2010, 20:29
ms mult pentru raspuns toxicpoison sper sa nu mai am asemenea vise :)
Imi poti spune Toxic asa imi spun toti(mai am cateva porecle dar sunt mai speciale) dar prietenii imi spun Toxic/Tox..Cu placere

Capsunica98:--->
Tren: tine de energia omului, de ambitia sa de a reusi, sansa care i se ofera pentru a demonstra ce poate; depinde si de actiunea trenului in vis; face referire la viata ta, calatoria cu trenul este de fapt simbolul evolutiei tale in viata si depinde de ceea ce se intampla in tren sau pe langa tren; cum e viata ta – cum arata sau cum merge trenul din vis; spre ce merge – scopurile tale actuale; ce face trenul – scopurile tale actuale si modul in care poti ajunge la ele; (intra in gara sau se apropie de tine) se apropie o mare sansa pentru tine, viata ta se poate schimba in functie de evenimentul care urmeaza sa te surprinda; (pleaca din gara, trece de tine, se indeparteaza de tine, l-ai pierdut) ai ******************** o sansa buna, nu ai incredere ca viata ta se poate schimba in bine, pesimism, lipsa de orizont, teama de esec; (astepti trenul si vine) ai incredere in fortele tale si esti convins ca merita sa lupti pentru a-ti atinge scopul; poti reusi ce ti-ai propus; sansa ta va veni intr-o zi; te apropii de succes; (astepti trenul si nu vine) lupti, dar in zadar, pentru ca rezultatele scontate ale eforturilor tale nu vor fi cele asteptate; sperante desarte, vise marete, imposibile; iluzii sau vise mai mari decat poti implini; supra-estimarea fortelor proprii; speri prea departe; nu ai inca forta de a ajunge la scopul propus; trebuie sa mai ai rabdare; nu a sosit momentul tau; (astepti trenul dar apare alt vehicul in locul lui) chiar daca nu ajungi la ce ti-ai propus, se va ivi o alta ocazie pe parcurs; nu trebuie sa te incapatanezi asupra unui singur scop, ci sa accepti si alte ocazii care se pot ivi; fii deschis spre alte propuneri; poti sa ajungi la scopul propus si pe alta cai decat cele pe care mergi acum; (trenul intarzie) ti-ai facut iluzii cu privire la un eveniment, dar acesta se amana pentru alta data; ti-ai pierdut rabdarea pana la atingerea unui scop; nu a sosit inca momentul tau; (alergi dupa tren) trebuie sa recuperezi ce se mai poate, ai facut o greseala si incerci sa o repari; regreti ca ai ******************** o sansa si insisti sa o poti recastiga; trebuie sa depui niste eforturi pentru a ti se oferi a doua sansa; nu poti accepta ca ai esuat; (urci in tren in ultima clipa) prinzi o sansa pe neasteptate; ti se acorda o ultima sansa de a dovedi ce poti; profita imediat de ocazie, nu mai amana; (urci in tren sau esti in tren) te implici serios la evolutia unor lucruri in viata ta; esti constient de drumul pe care il parcurgi; esti actor principal intr-un eveniment in desfasurare; (cobori din tren) esti pasiv, nu te implici in evenimentele in desfasurare, ai obosit, ai nevoie de detasare; perioada linistita a vietii tale; odihna, comoditate, neimplicare; lasi pe altii sa se agite in locul tau; (tren deraiat sau care nu ajunge la destinatie) ai prins o sansa dar o ratezi pe parcurs, prin abandon sau prin greseli; iti pierzi interesul pentru scopurile initiale; renunti; (tren lung) pana ajungi la tinta propusa, ai un lung sir de etape de parcurs; succesul vine dupa mult timp; (tren mergand lent) timpul trece prea lent si nu ajungi deocamdata la ce ti-ai propus; (tren care se opreste) (tren mergand repede) esti intr-o perioada agitata a vietii, timpul trece prea repede, nu apuci sa faci tot ce ai inceput; esti supra-solicitat, ai scapat controlul asupra propriei tale vieti; esti depasit de evenimente; risc de imbolnavire; (trenul vine spre tine si te poate rani) esti implicat in planuri periculoase pentru viata ta, riscuri, ai grija in ce te bagi; nu-ti fa rau singur; viata ta poate scapa de sub control; (tren de jucarie) nu iei in serios sansa care ti s-a oferit, te distrezi prea mult pe seama propriei tale vieti; nu ai credibilitate in fata altora; nu inspiri seriozitate; poti rata sanse bune prin superficialitate; (tren stand sau oprit intre statii) oprelisti care nu te lasa sa ajungi la tinta propusa; esti intr-o perioada dificila a vietii, in care ti se pare ca esti blocat si nu poti face nimic; (tren asteapta in statie sau opreste in statie) esti intr-o perioada de tranzit a vietii tale, intre doua etape, intr-un punct de turnura, intr-o rascruce, gata sa pornesti pe o cale noua; este o perioada in care esti lasat sa-ti recapeti fortele inainte de un drum nou; perioada de respiro; (mergi cu trenul spre o destinatie clara, orasul x) ai vointa de a ajunge la o tinta precisa, stii ce vrei in viata: esti un om cu vointa si ambitie; nimeni nu te poate influenta; (mergi cu trenul dar nu stii unde) esti derutat, nu ti-ai gasit inca o cale a ta, te lasi in voia sortii; nu ti-ai ales un scop precis in viata sau l-ai ******************** pe cel pe care l-ai avut inainte; (pleci intr-o directie dar ajungi in alta parte) nu stii ce vrei de la viata, te multumesti cu orice, nu ai forta de a-ti decide viata; ti-a scapat de sub control propria existenta; (mergi prin tren cautand ceva) trebuie sa faci o analiza atenta a personalitatii tale si vietii tale pentru a descoperi un amanunt necesar pentru momentul actual; in tine se ascunde un detaliu important pentru viitorul unor evenimente; iti treci in revista viata pentru a descoperi ceva anume: (intalnesti pe cineva in tren) face referire la oamenii importanti din viata ta, in functie de actiunile lor in vis; (esti singur in tren) esti intr-o perioada in care simti ca nu apartii nimanui, lipseste ceva din viata ta, nu ai gasit oamenii care sa te accepte asa cum esti; (conduci pe cineva la tren) face referire la actiunile pe care le provoci tu in vietile altora; (astepti pe cineva la gara) doresti o schimbare in viata ta, pe care o alta persoana ti-o poate oferi, e vorba de asteptarile tale in legatura cu alte persoane cu care interactionezi.(scuze ca a durat atat dar era foarte mult de scris, si daca am gresit la scriere te rog sa ma scuzi)

Lupe_Fiasco4
19.11.2010, 21:11
Multumesc ptr raspuns.Le-am pus cap la cap si e asa cum ai zis tu.Cine a zis ca banii nu aduc fericirea a avut dreptate.Merci si sper sa ne mai ajuti si pe viitor:p

ToxicPoison
19.11.2010, 21:18
Multumesc ptr raspuns.Le-am pus cap la cap si e asa cum ai zis tu.Cine a zis ca banii nu aduc fericirea a avut dreptate.Merci si sper sa ne mai ajuti si pe viitor:p

O sa va ajut...maine imi iau chitara:X si sunt foarte fericit...Ati vrea sa deschid un topic despre Spiritism?(Foarte multa experienta)..App votati topicul(cate stele vreti) si daca este posibil si va face placere:D linkul de jos...Va multmuesc pentru ca imi impartasiti visurile voastre, imi face o deosebita placere sa va ajut.

amorediana
20.11.2010, 04:47
sa stapanesti chitara sanatos!;)

iulian.1
20.11.2010, 07:55
Salutari.
Pentru Toxic : de unde zici ca ai capatat atata experienta in CITIREA VISELOR??:)
Eu nu cred mai nimic din ceea ce spui tu aici .Exista foarte putini oameni in aceasta lume are au aceste capacitati . E bun topicul tau insa nu e bine ca userii sa ia in serios ceea ce spui tu .
Daca spui ca intradevar sti despre ce este vorba te rog sa imi descifrezi un vis pe care l-am avut acum ceva timp in urma si care sa repetat de mai multe ori .
Visam in randuri repetate pachete de bani,bani pe care insa nu ii puteam vedea (in sensul ca vedeam decat cifre insa nu vedeam ce tip de bacnote sant euro lei dolari etc etc).Eu pana la urma am aflat ce reprezenta acel vis ,de aceea te-as ruga si pe tine sa imi spui varianta ta .Multumesc anticipat pentru raspuns:cool:

cipi80
20.11.2010, 08:47
sal toxic si ms pt raspunsul la visul meu. Chiar as vrea sa deschizi un topic despre spiritism , eu sunt foarte atras de lumea oculta si nu stiu d c. Visez noaptea de parca vad film nu vis, dar nu ti pot spune aici tot c visez ca este mult de scris. de multe ori c visez mi se intampla real.am vise oculte majoritatea.

Ioana_N
20.11.2010, 09:10
o sa fac poze cu camera mea si o sa-ti trimit. e ok?

FermieruBeat
20.11.2010, 11:20
Eu am avut un vis ciudant ca eram C.Ronaldo si mi-a luat mingea Banel si mi-era tare rusine

ToxicPoison
20.11.2010, 12:22
Salutari.
Pentru Toxic : de unde zici ca ai capatat atata experienta in CITIREA VISELOR??:)
Eu nu cred mai nimic din ceea ce spui tu aici .Exista foarte putini oameni in aceasta lume are au aceste capacitati . E bun topicul tau insa nu e bine ca userii sa ia in serios ceea ce spui tu .
Daca spui ca intradevar sti despre ce este vorba te rog sa imi descifrezi un vis pe care l-am avut acum ceva timp in urma si care sa repetat de mai multe ori .
Visam in randuri repetate pachete de bani,bani pe care insa nu ii puteam vedea (in sensul ca vedeam decat cifre insa nu vedeam ce tip de bacnote sant euro lei dolari etc etc).Eu pana la urma am aflat ce reprezenta acel vis ,de aceea te-as ruga si pe tine sa imi spui varianta ta .Multumesc anticipat pentru raspuns:cool:

Daca te intereseaza am inceput dintr.o prostie cand mi.a murit bunica si imi aparea mereu langa pat(Pana intr.o zii cand nu mai era ea...si de aici am inceput sa ma intereseze lumea spiritelor etc.) daca nu iti convine ce scriu eu nu mai citi Ok? Si sa stii ca un vist nu poate fii interpretata 100% eu am variantele mele poate cine ti.a spus tie ce ins avea cu totul alte idei... nu exista 2 picaturi de apa indentice asa ca nici eu nu am cum sa iti interpretez acel vis asa cum a facut.o cealalta persoana(nu poti sa stii daca vroia sa te sperie/ ajute)...Stii? Nu este deloc amuzant cand cineva te critica cand incerci sa ajuti alte persoane, eu am deschis topicul sa ajut persoane nu sa ,,ma dau mare" ca sunt ,,Boss" in asa ceva...Nu am obligat pe nimeni sa imi ceara sfatul si nu am obligat pe nimeni sa imi asculte sfaturile...Din cate imi dau eu seama tu ai gasit acei bani, asta inseamna noroc...asta e singurl semn pe care il gasesc in visul tau, plus ca este foarte confuz...Iar acele randuri, ins ca mai ai de facut ceva sa iti atingi un scop poate.

Eu am avut un vis ciudant ca eram C.Ronaldo si mi-a luat mingea Banel si mi-era tare rusine

E doar un vis..atat nu reprezinta nimic joci fotbal?

o sa fac poze cu camera mea si o sa-ti trimit. e ok?

Da...

geoo1985 Te rog sa incetezi nu e topic pentru intrebari...Cauta la Panoul de control si vezi si uh....

Adutzzza
20.11.2010, 12:26
foarte ciudat :)) ook....eu in 3-4 nopti consecutive am visat ba ca ma urmareste cineva, ba ca ma rapit cineva, ba ca am facut accident cu masina, ba ca fug de cineva...deci?

(vreau sa precizez ca simt ca si cum ar fi adevarat...ma trezesc speriata rau si agitata...)

¢ɸϸϊζΰ
20.11.2010, 12:29
Salutari.

Scuza-ma, dar remarca ta e foarte rautacioasa.Toxic a vrut doar sa ajute , asa ca, in limita bunului simt, iti cer ori sa apreciezi ajutorul lui, ori sa nu mai citesti aceste randuri...

@Toxic: Multa bafta, imi pare rau pentru bunica ta...:(Iti faci treaba foarte bine, ai putea chiar sa-ti faci o cariera din asta...Nu avem de unde stii daca interpretarile tale sunt 100% corecte...nu trebuie sa uitam ca,inainte de toate, "Dumnezeu e mare", "Dumnezeu le stie pe toate", "Dumnezeu e unicul"..Numai el stie ce noi nu stim, dar tu se pare ca ai un har, iti urez mult succes in ceea ce faci! Nota 10 din partea mea..:)

cipi80
20.11.2010, 14:17
toxic , eu visez de foarte multe ori ca ma ia in armata si stiu si in vis ca eu in realitate am facut odata armata si incerc sa le explic cadrelor ca eu am facut armata , si o fac de 2 ori?

ToxicPoison
20.11.2010, 21:38
toxic , eu visez de foarte multe ori ca ma ia in armata si stiu si in vis ca eu in realitate am facut odata armata si incerc sa le explic cadrelor ca eu am facut armata , si o fac de 2 ori?

Ai patit ceva acolo? Un moment care te.a marcat?

foarte ciudat :)) ook....eu in 3-4 nopti consecutive am visat ba ca ma urmareste cineva, ba ca ma rapit cineva, ba ca am facut accident cu masina, ba ca fug de cineva...deci?

(vreau sa precizez ca simt ca si cum ar fi adevarat...ma trezesc speriata rau si agitata...)

Ai impresia ca ai dusmani? Dar nu stii cine sunt? Sau ca cineva te copiaza si ai concurenta? Accidentul de masina inseamna ca te asteapta mari eforturi, fuga e semn de eforturi mari in realizarea dorintelor...O sa treci printr.o incercare foarte grea(ai de dat bacul sau ceva de genul?)

Alyna.Ea
20.11.2010, 22:09
Chiar ieri am visat ca sunt plecata departe si era un loc cu multa apa si plaja! Si visez des o vedeta nu dau nume(dar apare intamplator):)) !
Adica nu ma culc seara cu el in gand sau ceva! Pur si simplu asa visez!:)

ToxicPoison
20.11.2010, 22:15
Chiar ieri am visat ca sunt plecata departe si era un loc cu multa apa si plaja! Si visez des o vedeta nu dau nume(dar apare intamplator):)) !
Adica nu ma culc seara cu el in gand sau ceva! Pur si simplu asa visez!:)

Cum este apa ,limpede/tulbure etc? Iti place acea vedeta(presupun ca e baiat cu parul, lung si numele lui incepe cu J)?

Alyna.Ea
20.11.2010, 22:44
Poi ce pot spune apa era limpede dar...era oarecum "agitata" ca sa zic asa!
Iar vedeta ehhh:) as minti daca as spune ca nu-mi place:) da nu are parul lung:)! Si seara nu ma culc cu el in gand!Si oarecum incepe cu J dar nu prenumele:)!:))

andromedada
20.11.2010, 22:51
Toxic, am visat ca eram pe o plaja cu nisip aproape alb...marea era lina si foarte albastra. Pe plaja erau aruncate pe nisip tot felul de bijuterii....din aur, pietre pretioase si perle. Le culegeam din nisip si radeam....de mama focului...( nu radeti de mine dar m-a bantuit visul asta cateva nopti). Multumesc!

Antonio9227
21.11.2010, 07:56
O data am visat ca zbor pe deaspra unei biserici aflata in constrctie care era amplasata langa un râu (Chiar exista in realitate nu am inventat eu biserica amplasata langa râu) si dintr-o data cad in râul acela (e destul de mare), dar in loc sa fie apa curata cum ar trebui sa fie ea este plina cu noroi si mizerii care o fac mai mult maro decat albastru(era foarte tulbura).

cipi80
21.11.2010, 09:17
sal toxic. nu am patit ceva anume in armata care sa ma marcheze. din contra am vrut sa raman in armata am facut sc de gradati .

alex_rooney_10
21.11.2010, 09:24
eu visez saw de o sapt toate 7 episoade am 11 ani si sunt singur la parinti cam straniu ca dorm singur dar nu ma afecteaza ma intind pe tot patul si ma gundesc ca sunt in saw 7 si gata:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

cipi80
21.11.2010, 09:32
toxic eu am visat azi noapte ca eram un fel de vrajitor cu puteri paranormale si mergeam eu cu o femeie la un copac mare care statea in aer cu radacinile scoase si nu il vedea nimeni doar noi si puneam mana pe radacinile lui si luam putere, si zburam.Dupa aceea am visat ca mergeam printr un rau mic frumos cu apa limpede cu o fata in brate .

Adutzzza
21.11.2010, 14:26
Ai impresia ca ai dusmani? Dar nu stii cine sunt? Sau ca cineva te copiaza si ai concurenta? Accidentul de masina inseamna ca te asteapta mari eforturi, fuga e semn de eforturi mari in realizarea dorintelor...O sa treci printr.o incercare foarte grea(ai de dat bacul sau ceva de genul?)

Ma speri :-s:-s Chiar dau bacu...:-s Din cate stiu eu n-am dusmani (dar naa...invidie e peste tot) Eforturi mari...poate doar ca ma stresez putin sa imi maresc mediile...sa iau note mari la bac sa pot intra la facultate la stat...:-? in majoritatea viselor de genu "urmaritorii" erau persoane necunoscute (in sensul ca nu le vedeam fata) iar persoanele cunoscute incercau sa ma ajunte dar pana la urma ma abandonau...Tin sa precizez ca nu prea cred in chestii de genu...dar acuma ma gandesc un pic la bac...sper sa fie totul ok :D:D :)) Oricum mersi pt interpretare si succes in continuare :)

octavyana
21.11.2010, 14:35
Buna......felicitari pt"harul"tau....asa nu esti nevoit sa stai diminetza sa te intrebi...oare ce inseaman visul meu?......insa mie din pacate mi se intampla sa visez si atunci cand vreau sa povestesc cuiva nu mai pot,pur si simplu mi se sterge visul din cap si nu-mi mai aduc aminte decat k am visat.......destul de rar mi se intampla sa nu uit cum de altfel mi sa intamplat cu ultimul vis destul de ciudat as spune eu........mergeam pe undeva pe la tara(pe unde de altfel nu am mai calcat de vreo 2 ani),si am gasit un lantisor de aur subtire,un medalion dar fff gros si agatatoarea de la medalion tot la fel de groasa,le-am luat si apoi am vazut k langa erau si o bratarara fff groasa si un lant dar a venit cineva si lea luat....ideee este ca eu in vise de cele mai multe ori nu pot sa vad fata decat trupul omului respectiv deci nu-ti pot spune cine le-a luat....si as vrea sa stiu ce semnifica aurul in vis....mi sa parut fff ciudat pt k in ziua respectiva nici nu ma gandisem nici nu vorbisem de aur....deci care este explicatia?????

DucuCent
21.11.2010, 15:07
Acele amintiri au un efect foarte puternic asupra subconstientului tau...Daca nu te superi spune.mi o amintire.

Deci,toxicpoison,visez cand am cazut in cap de pe scaun si m-am dus la spital....foarte bine ca nu am patit nimik:p

ToxicPoison
22.11.2010, 09:03
Am sa va raspund cat de curand pot...Am teza la chimie:D...In seara asta incerc sa va raspund:D...

Alyna.Ea
22.11.2010, 09:04
astept cu nerabdare raspunsurile tale...pana atunci iti doresc multa multa multa bafta la teza:-x! Sa faci tot ai inteles?:)(glumesc) oricum multa bafta,ai grija!:)

Baietelul2004
22.11.2010, 18:56
visez ca vine iarna

Dannybrandy1969
24.11.2010, 15:54

Si IUBITA mea crede la fel.DAr nu viseaza.Parerea mea este ca ar fi un gen de obsesie care are o legatura cu relatiile anterioare.

ToxicPoison
24.11.2010, 20:27
Am dat teza cred ca iau intre 9-10(Micul chimist:>:)...Fac baie si in 30 de min aveti raspunsurile(aproximativ):)

Poi ce pot spune apa era limpede dar...era oarecum "agitata" ca sa zic asa!
Iar vedeta ehhh:) as minti daca as spune ca nu-mi place:) da nu are parul lung:)! Si seara nu ma culc cu el in gand!Si oarecum incepe cu J dar nu prenumele:)!:))

Apa limpede este un semn bun(o sa cunosti o persoana deosebita)...Daca apa curgea repede inseamna ca dusmanii au ceva cu tine,te invidiaza...Si daca o mai visezi fa niste meditatii daca vrei sa scapi de ,,el"

Toxic, am visat ca eram pe o plaja cu nisip aproape alb...marea era lina si foarte albastra. Pe plaja erau aruncate pe nisip tot felul de bijuterii....din aur, pietre pretioase si perle. Le culegeam din nisip si radeam....de mama focului...( nu radeti de mine dar m-a bantuit visul asta cateva nopti). Multumesc!

Nisipul alb(foarte greu de explicat) nispul inseamna nefercire, dar albul ins. bucurie,casatorie. Marea ->Semn bun, de cistig,albastru->vei avea parte de un cistig important, de liniste, de bucurii cu prietenii,aurul este un semn bun de fericire si noroc iar perlele ins tot noroc MARE...Dar uite ca rasul asta nu e prea bun, o sa fii un pic bolnav(nu ceva grav, o raceala minora)...O sa ai mare noroc cu banii poate si cu iubirea dar ai grija inca mai este ,,nisipul".(Nu o sa rada nimeni de tine)

O data am visat ca zbor pe deaspra unei biserici aflata in constrctie care era amplasata langa un râu (Chiar exista in realitate nu am inventat eu biserica amplasata langa râu) si dintr-o data cad in râul acela (e destul de mare), dar in loc sa fie apa curata cum ar trebui sa fie ea este plina cu noroi si mizerii care o fac mai mult maro decat albastru(era foarte tulbura).

Zborul ins libertate, dorinta de a evada de a depasii orice limida,curaj(practici vreun sport?) Biserace este semn bun, caci cineva te ocroteste si iti ve face mult bine...apa este tulbure e semn foarte rau, te ameninta pe tine sau pe cineva dintre apropiati o boala grava sau moartea(Ar fii bine sa ai grija la vreme si nu face ceva nechibzuit, inca mai e biserica care te apara)

sal toxic. nu am patit ceva anume in armata care sa ma marcheze. din contra am vrut sa raman in armata am facut sc de gradati .

Atunci este doar o stare de dor care si.a facut aparitia in vis, nimic grav.

eu visez saw de o sapt toate 7 episoade am 11 ani si sunt singur la parinti cam straniu ca dorm singur dar nu ma afecteaza ma intind pe tot patul si ma gundesc ca sunt in saw 7 si gata:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Acel film a fost interzis in unele state, ce am patit eu la varsta de 6 ani nu se compara :P...oricum ai face bine sa nu te lasi captivat de acel film, sincer nu ai vrea...Stiu mai bine:|

toxic eu am visat azi noapte ca eram un fel de vrajitor cu puteri paranormale si mergeam eu cu o femeie la un copac mare care statea in aer cu radacinile scoase si nu il vedea nimeni doar noi si puneam mana pe radacinile lui si luam putere, si zburam.Dupa aceea am visat ca mergeam printr un rau mic frumos cu apa limpede cu o fata in brate .

Tot visul tau se refera la iubire, probabil o sa cunosti pe cineva sau esti indragostit de o fata.

Ma speri :-s:-s Chiar dau bacu...:-s Din cate stiu eu n-am dusmani (dar naa...invidie e peste tot) Eforturi mari...poate doar ca ma stresez putin sa imi maresc mediile...sa iau note mari la bac sa pot intra la facultate la stat...:-? in majoritatea viselor de genu "urmaritorii" erau persoane necunoscute (in sensul ca nu le vedeam fata) iar persoanele cunoscute incercau sa ma ajunte dar pana la urma ma abandonau...Tin sa precizez ca nu prea cred in chestii de genu...dar acuma ma gandesc un pic la bac...sper sa fie totul ok :D:D :)) Oricum mersi pt interpretare si succes in continuare :)

Mersii mult! SUcces si tie!

Buna......felicitari pt"harul"tau....asa nu esti nevoit sa stai diminetza sa te intrebi...oare ce inseaman visul meu?......insa mie din pacate mi se intampla sa visez si atunci cand vreau sa povestesc cuiva nu mai pot,pur si simplu mi se sterge visul din cap si nu-mi mai aduc aminte decat k am visat.......destul de rar mi se intampla sa nu uit cum de altfel mi sa intamplat cu ultimul vis destul de ciudat as spune eu........mergeam pe undeva pe la tara(pe unde de altfel nu am mai calcat de vreo 2 ani),si am gasit un lantisor de aur subtire,un medalion dar fff gros si agatatoarea de la medalion tot la fel de groasa,le-am luat si apoi am vazut k langa erau si o bratarara fff groasa si un lant dar a venit cineva si lea luat....ideee este ca eu in vise de cele mai multe ori nu pot sa vad fata decat trupul omului respectiv deci nu-ti pot spune cine le-a luat....si as vrea sa stiu ce semnifica aurul in vis....mi sa parut fff ciudat pt k in ziua respectiva nici nu ma gandisem nici nu vorbisem de aur....deci care este explicatia?????

Daca ai probleme iti pot sugera 2 metode ca sa meditezi inainte de somn(nu e cv complicat)...Ai girja cu acel aur, cineva o sa incerce sa te insele sau sa iti fure ceva...Purtai acel lantic ?daca porti aur ca podoaba, e bine, caci e semn de noroc.(Nici eu nu stiu toate semnele dar le invat:d mai ma folosesc si de cateva carti:D )

Deci,toxicpoison,visez cand am cazut in cap de pe scaun si m-am dus la spital....foarte bine ca nu am patit nimik:p

Asa cum spuneam e cv care il retii si iti aduci aminte cum s.a intamplat(Un lucru rau este memorat mai repede decat un lucru bun)

astept cu nerabdare raspunsurile tale...pana atunci iti doresc multa multa multa bafta la teza:-x! Sa faci tot ai inteles?:)(glumesc) oricum multa bafta,ai grija!:)

Se pare ca mi.ai purtat noroc:X...Am facut app tot mai putin o problema(nu ins prea mult:D )

visez ca vine iarna

am loc la vecini

Asta mai visez si eu, corpul nostru era obisnuit ca pe timpul asta sa simta racoarea:D(eu stau in tricou afara)...Oricum iarna ins ca e tipul sa faci o pauza,liniste dar si de cearta...

Si IUBITA mea crede la fel.DAr nu viseaza.Parerea mea este ca ar fi un gen de obsesie care are o legatura cu relatiile anterioare.

Mda sau cineva si.a bagat coada in relatia voastra(asa am patit eu)...oricum ai grija ce faci si mult noroc cu ea!(Doar eu sunt singur:( Se ofera vreo fata? )

amorediana
25.11.2010, 00:06
am visat multi iepurasi...!oare ce inseamna?:confused:

Anak76
25.11.2010, 07:13
Buna

La scurt timp dupa ce a plecat tata dintre noi, am avut un vis foarte frumos.
El era pe o alee inconjurat de copaci superbi cu frunze verzi, statea cu spatele in pulovarul si camasa lui preferata, arata cu 15 ani mai tanar, eu cand m-am apropiat s-a intors usor, mi-a zambit a intins bratele si ma strans la piept, nu a zis nimic dar imbratisarea era atat de reala. Ma trezisem plangand dar totodata simteam o liniste si fericire. Inseamna ca a plecat impacat sau asa vreau eu sa cred?

solange20101990
25.11.2010, 13:43
eu m-am visat mireasa impreuna cu alte 3,toate imbracate in rochie de mireasa!si mai visez si zapada!oare ce o fi?:confused::confused::confused:

ToxicPoison
25.11.2010, 19:53
am visat multi iepurasi...!oare ce inseamna?:confused:

Necesitatea de a actiona rapid, fara ezitare intr-o situatie ce nu sufera amanare, incercarea de a te eschiva din fata unor probleme, teama, fertilitate, prosperitate, imaginatie bogata, creativitate.

Buna

La scurt timp dupa ce a plecat tata dintre noi, am avut un vis foarte frumos.
El era pe o alee inconjurat de copaci superbi cu frunze verzi, statea cu spatele in pulovarul si camasa lui preferata, arata cu 15 ani mai tanar, eu cand m-am apropiat s-a intors usor, mi-a zambit a intins bratele si ma strans la piept, nu a zis nimic dar imbratisarea era atat de reala. Ma trezisem plangand dar totodata simteam o liniste si fericire. Inseamna ca a plecat impacat sau asa vreau eu sa cred?

Nu multa lume viseaza persoanele care ne-au parasit...Visul tau se poate sa fie chiar real, tatal tau sa fii luat legatura cu tine si sa iti arate ca e bine acolo unde e si sa nu iti faci probleme...Acest lucru se intampla doar intre persoanele care au avut o legatura foarte stransa(eu si bunica mea)...culorile vii sunt un semn bun...Nu iti face griji...Imi pareu rau, stiu cum te simti...daca ai vrea sa stii cv mai mult despre spirite/spiritism doar intreaba-ma.

eu m-am visat mireasa impreuna cu alte 3,toate imbracate in rochie de mireasa!si mai visez si zapada!oare ce o fi?:confused::confused::confused:

Semn bun, de impacare sufleteasca, liniste in casa(Mireasa) si zapada e semn ca trebuie sa iei o pauza si poate te ,,paste" vreo raceala minora...MIRESELE NU ADUC GHINION, doar fetele imbracate in alb nu in rochie de nunta...

capytzo1
25.11.2010, 20:13
Am avut de cand ma stiu vise foarte interesante, dar unul dintre ele mi se pare foarte important de vreme ce il visez de fiecare data cand e luna plina, la 4 jumatate :cool:.Stau intins intre 2 sine de tren, trenul vine spre mine , nu pot sa ma misc , simt ca nu sunt vinovat de ce se intampla, ma loveste (simt socul) si dupa imi vad mana stanga si rotile trenului invartindu`se ...si dupa ma trezesc cu o durere de cap .

PS:Am mai avut o multime de vise care s`au indeplint.O sa revin cu toate visele care trebuie mentinate

andromedada
25.11.2010, 21:31
Multumesc mult Toxic pentru raspuns.Sper ca ne zici si nota la teza, nu?:rolleyes: Numai bine!

Apropos de spiritism...deschide topic, eu sunt pro!

Yahel20
25.11.2010, 21:39
eu ma visez ce vreau :)) deci imi fac visele.

ToxicPoison
25.11.2010, 21:41
Am avut de cand ma stiu vise foarte interesante, dar unul dintre ele mi se pare foarte important de vreme ce il visez de fiecare data cand e luna plina, la 4 jumatate :cool:.Stau intins intre 2 sine de tren, trenul vine spre mine , nu pot sa ma misc , simt ca nu sunt vinovat de ce se intampla, ma loveste (simt socul) si dupa imi vad mana stanga si rotile trenului invartindu`se ...si dupa ma trezesc cu o durere de cap .

PS:Am mai avut o multime de vise care s`au indeplint.O sa revin cu toate visele care trebuie mentinate

Trenul ins evolutie ta, parcurgerea drumului care te ajuta sa cresti...dar daca da peste tine ins ca esti implicat in planuri periculoase pentru viata ta, riscuri, ai grija in ce te bagi; nu-ti fa rau singur; viata ta poate scapa de sub control.

Multumesc mult Toxic pentru raspuns.Sper ca ne zici si nota la teza, nu?:rolleyes: Numai bine!

Apropos de spiritism...deschide topic, eu sunt pro!

Mersi mult:X...Prevad ca iei un 9 cam asa :-?? ...am deschis unul dar a fost sters sambata am sa.l deschid iar cu mai multe inf pregatite si poze:D

Alyna.Ea
25.11.2010, 21:45
Iti multumesc de raspuns daca voi mai visa ceva voi fi prima sa te anunt pentru ca am observat ca sunt de calitate toate raspunsurile tale si apropo te felicit astept sa-mi spui ce nota ai luat:-w!(Apropo eu ti-am tinut noroc zici tu acum ar trebui sa-mi ti si tu pentru ca dau si eu maine teza la romana:-s)
Inc-o data multumesc!:)
Multa bafta tuturor!:)

ToxicPoison
25.11.2010, 21:50
Iti multumesc de raspuns daca voi mai visa ceva voi fi prima sa te anunt pentru ca am observat ca sunt de calitate toate raspunsurile tale si apropo te felicit astept sa-mi spui ce nota ai luat:-w!(Apropo eu ti-am tinut noroc zici tu acum ar trebui sa-mi ti si tu pentru ca dau si eu maine teza la romana:-s)
Inc-o data multumesc!:)
Multa bafta tuturor!:)

Am sa iti spun...succes ai face bine sa dormi, nu mai sta pe Farmerama(in seara asta)...ce cls esti?

eu ma visez ce vreau :)) deci imi fac visele.

Ins ca ai o minte foarte puternic dezvoltata...nu multe pers pot asta...incearca sa nu o pierzi

Alyna.Ea
26.11.2010, 07:55
Citat de: ToxicPoison:
Am sa iti spun...succes ai face bine sa dormi, nu mai sta pe Farmerama(in seara asta)...ce cls esti?

Sunt in clasa 10 :-s:)! Si acum arunc o ultima privire pe farmerama sa-mi tin ferma sub control! Multumesc sper sa am succes!:) (haide ma ca ma duc ca am ore de la 11) !Inc-o data mersi!:)

luccaheart
26.11.2010, 09:35
Eu visez ca moare cate cineva apropiat...

solange20101990
26.11.2010, 09:43
merci toxic pentru raspuns,ai mare dreptate exact asta mi se intampla!:eek::eek::eek: esti tare,ce sa mai!!!!!:D

Anak76
26.11.2010, 11:17
Multumesc Toxic.

Da am avut o legatura foarte stransa cu tata, era bolnav stiam ca se duce stia si el , si-a luat ramas bun si mai in gluma cu lacrimi in ochi il rugasem sa aiba grija de noi unde se duce si daca poate sa dea un semn :)
Imi pare rau si mie pentru bunica ta, dar cei dragi care nu mai sunt printre noi vor trai vesnic in sufletele noastre.
Mereu am fost interesata de spiritism, de vise ca intradevar transmit ceva, dar inca nu am avut cu cine sa dezvolt acest subiect, sunt multi care nu cred, nu accepta sau au alte orientari.
Te felicit pe aceasta cale de curajul tau de a vorbi deschis despre inclinatiile pe care le ai, eu nu am avut pana acum suficient curaj desi mereu respectam in ce cred altii, eu daca incercam sa deschid acest subiect se uita lumea la mine ca la o ciudata, asa ca in timp (pana acum) nu am mai vorbit despre ce inclinatii am si eu.
Sunt pro pentru un topic legat de spiritism, sunt sigura ca mai sunt si altii interesati de acest subiect.

amorediana
26.11.2010, 13:40
buna toxic poison!ce mai faci?ti-ai cumparat chitara?;)uite eu mereu o visez pe bunica mea,care nu mai e printre noi si pe care am iubit-o f.mult.problema e ca o visez mereu suparata....si asta ma intristeaza foarte tare.ieri am visat ca nu putea merge,era obosita si se sprijinea de mine,apoi era intinsa intr-un pat si acoperita cu o patura...in vis mai aparea o persoana varstnica,dar nu-mi aduc bine aminte,s-ar putea sa fie o matusa de a mea care traieste,dar e f.batrana.............:confused:

Vladutzzzz2000
27.11.2010, 16:08
Eu aseara am avut un cosmar cum ca va veni Sfarsitul Lumii!:eek:Dar nu va panicati,nu vine!!
Am mai visat ca is intr-o lume cu zombi si soldati mancati de zombi si o lume bantuita...o fost tare aiurea!

ToxicPoison
27.11.2010, 19:40
Eu visez ca moare cate cineva apropiat...

Este semn de noroc...

buna toxic poison!ce mai faci?ti-ai cumparat chitara?;)uite eu mereu o visez pe bunica mea,care nu mai e printre noi si pe care am iubit-o f.mult.problema e ca o visez mereu suparata....si asta ma intristeaza foarte tare.ieri am visat ca nu putea merge,era obosita si se sprijinea de mine,apoi era intinsa intr-un pat si acoperita cu o patura...in vis mai aparea o persoana varstnica,dar nu-mi aduc bine aminte,s-ar putea sa fie o matusa de a mea care traieste,dar e f.batrana.............:confused:

(am sa va arat ctv poze cu ea si cu mn, am inv happy birthday la ea si inca vreo 2 mel rock dar mai am un pic)...du-te la mormantul ei, si aprinde.i o lumanare si stai cv timp acolo 5-10 min si gandeste-te la ea...

Eu aseara am avut un cosmar cum ca va veni Sfarsitul Lumii!:eek:Dar nu va panicati,nu vine!!
Am mai visat ca is intr-o lume cu zombi si soldati mancati de zombi si o lume bantuita...o fost tare aiurea!

Te pasioneaza lumea SF? Sau cred ca te.ai uitat la prea multe filme:D..

Am o veste proasta pentru voi...acuntsa nu ma lasa sa deschid un topic despre Spiritism, spune ca este ,,greu de digerat"...ma ajutati?...am sa fac un sondaj...VOTATI AICI! ---> http://ro.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=26498

cipi80
28.11.2010, 08:18
sal toxic! ce mai faci?Am avut un vis ciudat , am visat data mortii mele anul il mai stiu dar data am uitat o cand m am trezit. am visat ca sa sfarsit lumea si eu mergeam in rai , stateam la coada cu alti oameni la o usa si era o femeie, cand am ajuns la rand ma intrebat : DATA?eu i am zis ce data? ea mi a raspuns :aaaaaaaaaaaa nu sti. sa uitat intr un caiet si mi am vazut data mortii mele iar ea cand a vazut ca eu am vazut a schimbat cifrele in unele pe care nu le intelegeam cifre pe care nu le am mai vazut niciodata (antice) iar dupa aia am stat la alta coada si femeia de acolo ne dadea un cearsaf mare mare albnoi intindeam mainile si ea ne punea cearsaful pe maini. mie cand mi la pus eu tineam de un capat iar ea il desfacea mergand cu spatele zburand deasupra pamantului cam la 10cm pana nu am mai vazut o.
. ma intrebam c inseamna acest vis.

alexandru_2001
28.11.2010, 08:47
nu-mi amintesc bine visul meu dar eram in desenul animat avatar (nu filmul). Poate din cauza ca inainte de culcare am privit 5 epizoade?:confused:

CRISTINIKA_CRISSU
28.11.2010, 09:00
eu am visat intr-o noapte ca ma despart de prietenul meu....dar cu cateva zile in urma m-am visat in rochie de mireasa...faceam nunta...ce inseamna..???

amorediana
28.11.2010, 14:28
am visat ca urc scari,care totusi erau cam dificil de urcat si apoi am visat ca spargeam bibelouri,castroane si alte cele de acest tip!:confused:ce inseamna oare?:confused::confused::confused:

amorediana
28.11.2010, 23:33
heiiiiiii!!!!toxic,astept rasp.tau!!!!nu baga in seama ce zic altii,daca nu le convine,sa joace fazan!!!!;);););)nici eu nu inteleg de ce nu isi vad anumite pers.de treaba lor!in definitiv si eu am vazut alte subiecte sau jocuri pe care eu le-am considerat slabe rauuuuuuuuu,dar nu m-am apucat sa comentez,din respect pt.alti jucatori....caci in final,GUSTURILE SI PREFERINTELE;NU SE DISCUTA!e loc in acest forum pt.toata lumea si pt.toate gusturile!NU?

-TabulaRasa-
29.11.2010, 04:37
Salut!
De cateva zile am un vis ciudat si nu stiu ce reprezinta sau ce vrea sa imi zica...visul e cam asa: La inceput vad o batranica "calare" pe un vultur cu penele in culorile curcubeului ce zboara in zig-zag...dupa ce zboara ceva vreme aterizeaza pe varful unui ghetar la poalele caruia eu stau si mananc shaorma si beau ceai de menta cu tei , iar in plan indepartat 2 pisoiasi negri se joaca cu o mingiuta verde cu puncte albastre.
Desi visul e cat de cat calm, zic eu, ma trezesc nelinistit si adesea cu pumnii stransi si cu picioarele incrucisate.
Personal cred ca nu din intmplare tot am visul acesta...cu siguranta imi zice ceva dar nu am idee ce ar trebui sa inteleg din el .
Voi ce ziceti?

ToxicPoison
29.11.2010, 08:38
Raspunsurile le primiti pe la ora 20....am teza azi la bio:D

amorediana
29.11.2010, 13:31
sa ai bafta la teza!iti tin pumnii!:p:p:p

DucuCent
29.11.2010, 18:44
bafta.......visul meu:seara,pe la ora 9,era seara,am iesit de la biserica cu un baiat mai mare intr-o padure din apropiere.langa padure era un drum,unde trecea un cuplu.noi doi am vrut sa-i speriem.dar ei nu stiau ca asta e o gluma,si alergau dupa noi.eu am fugit pe campuri,iar celalalt baiat a fost prins,si nu mai stiu ce sa intamplat cu el.eu am scapat si am plecat acasa

FaBu21
29.11.2010, 18:51
Un vis(este al unchiului meu,si este important pentru mine)
Deci a visat-o pe matusa mea insarcinata.Ea isi doreste foarte mult sa ramana insarcinata dar nu este pregatita.Imi poti spune ce inseamna?

ToxicPoison
29.11.2010, 19:24
sal toxic! ce mai faci?Am avut un vis ciudat , am visat data mortii mele anul il mai stiu dar data am uitat o cand m am trezit. am visat ca sa sfarsit lumea si eu mergeam in rai , stateam la coada cu alti oameni la o usa si era o femeie, cand am ajuns la rand ma intrebat : DATA?eu i am zis ce data? ea mi a raspuns :aaaaaaaaaaaa nu sti. sa uitat intr un caiet si mi am vazut data mortii mele iar ea cand a vazut ca eu am vazut a schimbat cifrele in unele pe care nu le intelegeam cifre pe care nu le am mai vazut niciodata (antice) iar dupa aia am stat la alta coada si femeia de acolo ne dadea un cearsaf mare mare albnoi intindeam mainile si ea ne punea cearsaful pe maini. mie cand mi la pus eu tineam de un capat iar ea il desfacea mergand cu spatele zburand deasupra pamantului cam la 10cm pana nu am mai vazut o.
. ma intrebam c inseamna acest vis.

Daca te visezi mor e un semn bun, vei traii mult:D..Raiul reprezinta vestile bune, acea coada la care statea, nu te grabii sa faci un lucru stai un pic si gandeste-te(evoluezi lent:D)

nu-mi amintesc bine visul meu dar eram in desenul animat avatar (nu filmul). Poate din cauza ca inainte de culcare am privit 5 epizoade?:confused:

Nu vreau sa fac o reclama proasta dar ,,Avatar" are multe chestii sataniste in el si care intriga la ideea ca*Dumnezeu nu exista*...sfatul meu este sa nu te mai uiti:D, poate ca nu percepi msj din el dar incetul cu incetul o sa iti dai seama...

eu am visat intr-o noapte ca ma despart de prietenul meu....dar cu cateva zile in urma m-am visat in rochie de mireasa...faceam nunta...ce inseamna..???

Despartirea aceea este doar un gand care iese la iveala seara. Am fost la psiholog si mi-a spus o chestie care nu stiam:D si va rog sa ma scuzati pt ca v-am spus acest lucru gresit. Constientul nostru creeaza vise nu subconstienul:D...Daca te visezi in rochie de mireasa e un semn bun :D impacare sufleteasca:D...

am visat ca urc scari,care totusi erau cam dificil de urcat si apoi am visat ca spargeam bibelouri,castroane si alte cele de acest tip!:confused:ce inseamna oare?:confused::confused::confused:

Scarile sunt norocoase:P...Bibeloul ins preacautie/fragilitate dar ai zis ca l-ai spart, ai mare grija ce faci:D

Salut!
De cateva zile am un vis ciudat si nu stiu ce reprezinta sau ce vrea sa imi zica...visul e cam asa: La inceput vad o batranica "calare" pe un vultur cu penele in culorile curcubeului ce zboara in zig-zag...dupa ce zboara ceva vreme aterizeaza pe varful unui ghetar la poalele caruia eu stau si mananc shaorma si beau ceai de menta cu tei , iar in plan indepartat 2 pisoiasi negri se joaca cu o mingiuta verde cu puncte albastre.
Desi visul e cat de cat calm, zic eu, ma trezesc nelinistit si adesea cu pumnii stransi si cu picioarele incrucisate.
Personal cred ca nu din intmplare tot am visul acesta...cu siguranta imi zice ceva dar nu am idee ce ar trebui sa inteleg din el .
Voi ce ziceti?

Visul tau e cam happy:))...dar batranica e semn de paguba:d, acel ghetar e un pericol ai de infruntat un obstacol, ceaiul reprezinta niste reguli pe care o se le urmezi.Iar cele 2 pisici= de 2 ori rau...Ce vis frumos dar care aduce atat de mult ghinion:d

bafta.......visul meu:seara,pe la ora 9,era seara,am iesit de la biserica cu un baiat mai mare intr-o padure din apropiere.langa padure era un drum,unde trecea un cuplu.noi doi am vrut sa-i speriem.dar ei nu stiau ca asta e o gluma,si alergau dupa noi.eu am fugit pe campuri,iar celalalt baiat a fost prins,si nu mai stiu ce sa intamplat cu el.eu am scapat si am plecat acasa

Nu ai mai avut un vis tot in genul aceluia?:confused::confused::confused:

Un vis(este al unchiului meu,si este important pentru mine)
Deci a visat-o pe matusa mea insarcinata.Ea isi doreste foarte mult sa ramana insarcinata dar nu este pregatita.Imi poti spune ce inseamna?
Unchiul tau o sa intampine cv greutati, ii tin pumnii poate reuseste:)

Eu am visat chitara pe care o am, ins ca o sa am o per melancolica plin de iubire:d

Capsunica98
30.11.2010, 09:45
am visat demoni care vin din mormant

si alte colege au avut cosmaruri

ToxicPoison
30.11.2010, 09:55
am visat demoni care vin din mormant

si alte colege au avut cosmaruri

Ati facut ceva care sa supere morţii?

DucuCent
30.11.2010, 13:59
Nu ai mai avut un vis tot in genul aceluia?

Nu..........

ToxicPoison
01.12.2010, 12:04

Biserica e semn bun:D,ocrotire de la D-zeu...presupun ca padurea era inverzita asta ins bogatie si gua inseamna ca trebuie sa lupti ca sa iti indeplinesti dorintele:D

Ghibortz
01.12.2010, 12:58
Nu contestam intentiile bune ale initiatorului acestui topic. Insa foarte multe sfaturi care sunt date pot influenta in mod negativ persoanele credule sau exagerat de superstitioase. Aceste persoane pot lua decizii gresite in viitor, decizii la baza carora nu se vor afla rationamente logice ci interpretari ale viselor. Nu dorim ca numele jocului Farmerama sa fie asociat cu aceste lucruri regretabile sau cu parerile proprii ale initiatorului topicului. Continuarea existentei acestui topic ar insemna sprijinul tacit al moderatorilor acestui forum, ori acest lucru nu este real.
Acest topic, pe de alta parte, nu are nicio legatura cu subiectul jocului, iar cei interesati pot continua aceste discutii pe chaturi, bloguri sau in privat.

Mai jos am sa ofer si cateva citate pe care eu le consider edificatoare. Afirmatiile facute pot avea efecte imprevizibile asupra comportamentului unor useri:

"Mda sau cineva si.a bagat coada in relatia voastra(asa am patit eu)"

"Apa limpede este un semn bun(o sa cunosti o persoana deosebita)...Daca apa curgea repede inseamna ca dusmanii au ceva cu tine,te invidiaza...Si daca o mai visezi fa niste meditatii daca vrei sa scapi de ,,el" "

"Nu vreau sa fac o reclama proasta dar ,,Avatar" are multe chestii sataniste in el si care intriga la ideea ca*Dumnezeu nu exista*...sfatul meu este sa nu te mai uiti, poate ca nu percepi msj din el dar incetul cu incetul o sa iti dai seama..."

"Am sa iti spun...succes ai face bine sa dormi, nu mai sta pe Farmerama(in seara asta)...ce cls esti?"

"du-te la mormantul ei, si aprinde.i o lumanare si stai cv timp acolo 5-10 min si gandeste-te la ea..."

"Am o veste proasta pentru voi...acuntsa nu ma lasa sa deschid un topic despre Spiritism, spune ca este ,,greu de digerat"...ma ajutati?...am sa fac un sondaj...VOTATI AICI! ---> "

Iar intr-o alta postare initiatorul a sustinut ca are vise in care "vede viitorul", afirmatie care daca este crezuta de alti useri, va duce la modificarea comportamentului acestora in viitor pe baza unor presupuse puteri parapsihologice.

Prin urmare in acest topic, initiatorul isi depaseste calitatea de simplu user al forumului si se erijeaza intr-un fel de guru sau indrumator spiritual. Concluzie :

Topic inchis!