Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Înapoi   Darkorbit > Darkorbit - Arhiva > Arhiva 2010 > Actualizări şi idei 2010
Ajutor Lista de membri Caută Mesajele zilei Marchează ca citite toate forumurile

Răspuns

Opţiunile temelor Vizualizare
Vechi 02.04.2010, 17:37   #1
divalalkono
Scriitor în devenire

Data înregistrării: 11.01.2010
Postări: 75
Standard rezolutie mai mare

eu zic ca ar fi necesara o rezolutie mai mare decat ultima rezolutie posibila in joc, cel putin mie si altor cateva perosane pe care le cunosc ni se vede doar 2/3(in jur de 2/3) din ecran la ultima rezolutie a jocului si asta este cel mai bun caz.

N-ar strica nici sa bagati niste rezolutii egale cu cele pe care le setam la calculator, deoarece exista programe care pot afisa dark orbit pe tot ecranul(nu va parea bara de winsows, sau alte acesorii doar spatiul de joc). Nu o sa dau exemplu ca sa nu fac reclama(daca cereti o sa revin cu exemplu)

Dupa cum ziceam nu-s singurul care se confrunta cu aceasta problema, am colegi care sunt nevoiti sa scimbe rezolutia de la monitor inainte sa inceapa sa se joace, eu nu pot face acest lucru deoarece monitorul meu de 22 de inch merge doar pe o rezolutie de 1920 cu 1080 urmatoarea pe care o pot alege fiind 1280 cu 1024 si care imi arata imaginea deformata in latime.

As ramane profund recunoscator daca vati face timp sa rezolvati aceste probleme.
divalalkono este offline   Răspunde cu citat
Vechi 03.04.2010, 01:21   #2
xiloo
Începător al forumului

Data înregistrării: 21.03.2010
Postări: 30
Standard

Citat:
deoarece exista programe care pot afisa dark orbit pe tot ecranul(nu va parea bara de winsows, sau alte acesorii doar spatiul de joc). Nu o sa dau exemplu ca sa nu fac reclama(daca cereti o sa revin cu exemplu)
nu stiu dspre ce programe vorbesti insa lucrurile sunt mult mai simple, si anume:

orice browser de net fie internet explorer , opera, firefox, chrome...etc lucreaza in full screen prin simpla apasare a tastei F11, deci nu e nevoie de programe ci doar de o apasare a taste F11.

se pasa din nou F11 pt revenire.
xiloo este offline   Răspunde cu citat
Vechi 04.04.2010, 11:06   #3
divalalkono
Scriitor în devenire

Data înregistrării: 11.01.2010
Postări: 75
Standard

xilo stiu si eu faza cu f11 dar nu ma ajuta, ideea este ca se mareste ecranul dar spatiul de joc este acelasi doar ca sunt mai mari marginile negre, cat depre faza cu zoom care mergea la cleintul vechi la cel nou iti apare o bara grii in jurul spatiului de joc in loc sa mareasca, daca vreti pun si un print cum mi se vede
divalalkono este offline   Răspunde cu citat
Răspuns

Opţiunile temelor
Vizualizare

Regulament de forum
Ţi se nu permite editarea de teme noi.
Ţi se nu permite răspunderea la postări.
Ţi se nu permite introducerea de ataşamente.
Ţi se nu permite modificarea mesajelor introduse.

Codul vB este On
emoticoane sunt On
Codul [IMG] este On
Codul HTML este Off
Mergi la...

Timpul este introdus în GMT +1. Ora este acum 20:54.