Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Înapoi   Darkorbit > Darkorbit - Jocul > Întrebări generale
Ajutor Lista de membri Caută Mesajele zilei Marchează ca citite toate forumurile

Temă încheiată

Opţiunile temelor Vizualizare
Vechi 11.02.2013, 11:47   #1
radiangabriel
Novice al forumului

Data înregistrării: 29.01.2013
Postări: 40
Standard Poarta Alfa!

Bună ziua, am tot căutat pe forum și nu am gasit ceea ce am căutat.....aș dori să știu și eu care sunt toate valurile din poarta alfa....ce am găsit a fost asta http://ro.board.bigpoint.com/darkorb...ad.php?t=14064 dar nu prea am înțeles mare lucru. Spuneți-mi dacă am dreptate iar dacă am dreptate rog pe urmă un moderator să închidă tema și îmi cer scuze pentru deschiderea ei. Din ce am citit acestea ar fi valurile din poarta alfa.
In total sunt 10 runde in fiecare portal, fiecare runda avand 4 valuri.
De la prima runda la ultima:
40 streuner x 4
40 lordakia x 4
40 mordon x 4
80 saimoniti x 4
20 devolarium x 4
80 kristallini x 4
20 sibeloni x 4
80 sibeloniti x 4
16 kristalloni x 4
30 protegiti x 4
Aceștia au puterea și viața normală urmând ca în celelalte porți ce urmează în ordine cronologică sunt aceleași valuri numai că aceste valuri au viață + putere de foc dublă sau chiar triplă după cum urmează?

Încă odată îmi cer scuze pentru deschiderea temei dar nu cunosc pe nimeni care să îmi confirme cele înțelese de mine din link-ul de mai sus.

Vă mulțumesc pentru răbdarea avută cu noii jucători și pentru înțelegere
radiangabriel este offline  
Vechi 11.02.2013, 12:08   #2
©ØrrØsivΞ
Boardadmin DarkOrbit

Imaginea de utilizator de la ©ØrrØsivΞ

Data înregistrării: 02.09.2010
Postări: 5,405
Standard

Citat:
Citat de radiangabriel Arată postare
.... toate valurile din poarta alfa....ce am găsit a fost asta http://ro.board.bigpoint.com/darkorb...ad.php?t=14064 ...
Ceea ce ai găsit este foarte corect!

Nr. de NPC-uri specificat în tema dedicată Portalului Galactic Alfa este cel specificat acolo, nimic în plus.

În total sunt 10 runde a câte 4 valuri fiecare. Pentru a trece de la o rundă la alta trebuie să distrugi NPC-urile din toate cele 4 valuri (de ex. runda I: 4 x 10 streuneri).

În poarta Alfa NPC-urile au aceleaşi proprietăţi (daune, scut, viaţă, recompensă) ca şi cele de pe hărţile de joc. În poarta Beta acestea (daune, scut, viaţă, recompensă) se dublează iar în Gamma se triplează.
©ØrrØsivΞ este offline  
Vechi 11.02.2013, 12:15   #3
radiangabriel
Novice al forumului

Data înregistrării: 29.01.2013
Postări: 40
Standard

Citat:
Citat de ©ØrrØsivΞ Arată postare

Nr. de NPC-uri specificat în tema dedicată Portalului Galactic Alfa este cel specificat acolo, nimic în plus.

În total sunt 10 runde a câte 4 valuri fiecare. Pentru a trece de la o rundă la alta trebuie să distrugi NPC-urile din toate cele 4 valuri (de ex. runda I: 4 x 10 streuneri).

În poarta Alfa NPC-urile au aceleaşi proprietăţi (daune, scut, viaţă, recompensă) ca şi cele de pe hărţile de joc. În poarta Beta acestea (daune, scut, viaţă, recompensă) se dublează iar în Gamma se triplează.
Mulțumesc mult Corrosive, ai întărit ceea ce înțelesesem și eu numai că nu eram sigur....nu am avut pe cine întreba de aceea m-am adresat pe forum....îți mulțumesc pentru răspunsul prompt...te rog să închizi tu tema.
Aș mai avea o întrebare dacă îmi poți răspunde tu dacă nu asta e rămâne să aflu singur când va sosi vremea...îmi poți spune recompensele pentru fiecare poartă sau îmi poți lăsa un link cu acestea din urmă?

O zi cât mai plăcută

Last edited by radiangabriel : 11.02.2013 at 12:17. Reason: Am uitat să specific ceva!
radiangabriel este offline  
Vechi 11.02.2013, 13:57   #4
©ØrrØsivΞ
Boardadmin DarkOrbit

Imaginea de utilizator de la ©ØrrØsivΞ

Data înregistrării: 02.09.2010
Postări: 5,405
Standard

Citat:
...ai întărit ceea ce înțelesesem și eu numai că nu eram sigur....
Ceea ce ai înţeles tu, prin expunerea pe care ai făcut-o mai sus, este puţin eronat, în sensul că ai considerat:

Citat:
Citat de radiangabriel
...

40 streuner x 4
40 lordakia x 4

etc...
...ceea ce este greşit. Am exemplificat mai sus: 4 valuri x 10 streuneri per val, în total 40 streuneri per rundă.

Citat:
..îmi poți spune recompensele pentru fiecare poartă sau îmi poți lăsa un link cu acestea din urmă?...

Recompensele le vei găsi în acelaşi loc unde ai găsit informaţiile despre respectivele porţi, respectiv AICI!

Aceste recompense sunt:

Poarta Alpha

• 20,000 munitie x4
  • 20,000 uridium
  • 4,000,000 PE
  • 100,000 onoare
  • 1 Inel de Aur

Poarta Beta

• 40,000 munitie x4
  • 40,000 uridium
  • 8,000,000 exp.
  • 200,000 onoare
  • 1 Inel de Aur

Poarta Gamma

• 60,000 munitie x4
  • 60,000 uridium
  • 12,000,000 exp
  • 300,000 onoare
  • 1 Inel de Aur
©ØrrØsivΞ este offline  
Vechi 11.02.2013, 15:39   #5
Irinotza
Începător al forumului

Data înregistrării: 19.09.2011
Postări: 22
Standard

Citat:
Citat de ©ØrrØsivΞ Arată postare

Trebuie specificat faptul ca repartizarea de daune la NPC-uri in Portale este diferita decat cea de pe Harti.
Irinotza este offline  
Vechi 11.02.2013, 16:17   #6
adelinus
Scriitor în devenire

Data înregistrării: 26.06.2012
Postări: 97
Standard

Si mai precis,ea este 50/50 ,adica jumatate din damage-ul produs npc-ului in cauza merge in scut,si jumatate in hp.
adelinus este offline  
Vechi 11.02.2013, 16:53   #7
Irinotza
Începător al forumului

Data înregistrării: 19.09.2011
Postări: 22
Standard

Citat:
Citat de adelinus Arată postare
Si mai precis,ea este 50/50 ,adica jumatate din damage-ul produs npc-ului in cauza merge in scut,si jumatate in hp.
Corect ceea ce pe Harti nu se intampla. Pe harti este mai mult in scut si mai putin in viata cam 80 in scut si 20 in viata.
Irinotza este offline  
Temă încheiată

Opţiunile temelor
Vizualizare

Regulament de forum
Ţi se nu permite editarea de teme noi.
Ţi se nu permite răspunderea la postări.
Ţi se nu permite introducerea de ataşamente.
Ţi se nu permite modificarea mesajelor introduse.

Codul vB este On
emoticoane sunt On
Codul [IMG] este On
Codul HTML este Off
Mergi la...

Timpul este introdus în GMT +1. Ora este acum 18:19.