PDA

View Full Version : Discutii despre Poarta Kronos

Black_Emperor
08.08.2012, 13:02
Salutare piloti,

Pentru orice probleme / lămuriri / discuţii în legătură cu noul Portal Galactic Kronos, avem rugămintea de a utiliza doar această temă.

Orice altă temă de acest tip va putea fi închisă sau ştearsă fără nici o explicaţie suplimentară.

//Aici (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=93672)//găsiţi anunţul oficial prin care a fost introdus noul portal.

//Aici (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=93689)// găsiţi cateva informatii despre acest portal.

* Ca la orice update,posibil sa existe problem de conectare in anumite momente.

Va mulțumim pentru înțelegere şi vă dorim mult succes!

cosmintrek
08.08.2012, 13:10
ce recompensa are si cum o construiesti careva cu mai multe detalii:D

Soul-Taker12
08.08.2012, 13:18
_Hermes_ (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/member.php?u=399009) a zis ca pe Pagina "Porţi galactice" (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/member.php?u=399009) aia fiind pe forum La Galaxy Gate sau pe pagina principala a jocului?

___KEVLAR___
08.08.2012, 13:44
"Elementele necesare pentru a construi această poartă se găsesc în porţile galaxiei deja cunoscute. Treceţi de toate porţile de la Alpha până la Lambda şi construiţi, bucată cu bucată, poarta Kronos"

Sa inteleg ca vom primi parti din kronos in momentul in care finalizam portile deja existente pana in prezent? Adica recompensa in momentul finalizarii unei porti sa contina si un msj ca acesta: "Ati primit un element din poarta kronos"?

Daca da, aceste elemente se primesc la fiecare poarta finalizata sau va exista o probabilitate de a primi? Banuiesc ca la alfa se primeste mai putin decat la gama, spre exemplu. Daca la alfa luam un element, la gama sa luam trei sau cum? Primim sigur sau este posibil sa nu luam nimic.

Si, cel mai important, ce recompense luam acolo, in afara de acel design? XP, hon etc.

ƮZłƮЦŁЦ†ΓØ™†ΓξV
08.08.2012, 13:49
20% HP !? ..neinteresant .

tyhe82
08.08.2012, 13:49
_Hermes_ (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/member.php?u=399009) a zis ca pe Pagina "Porţi galactice" aia fiind pe forum La Galaxy Gate sau pe pagina principala a jocului?

Buna ziua,

Trebuie sa intrati pe pagina principala a jocului la sectiunea Galaxy Gates.

victor(5)
08.08.2012, 13:54
deci , tre sa fac poarta alfa de 4 ori , beta de 3 ori ... si lambda de 5x ca sa pot genera aceasta poarta? sau tre sa primesc 4 buc. la poarta alfa ... 5 buc. la lamda ?

-.-AVATAR-.-
08.08.2012, 13:58
deci , tre sa fac poarta alfa de 4 ori , beta de 3 ori ... si lambda de 5x ca sa pot genera aceasta poarta? sau tre sa primesc 4 buc. la poarta alfa ... 5 buc. la lamda ?

Fiecare portal efectuat iti da cate 1 parte din KRONOS, deci ai nevoie sa faci 4 ALFA, 3 BETA... etc.

-WQ-
08.08.2012, 13:59
Poarta este compusa din 21 porti galactice adica trebuiesc terminate 4 alfa , 3 beta , 1 gamma , 4 elipson , 1 zeta , 5 lambda , 2 kappa , 1 delta :O mi se pare extrem de mult barim daca avem probabilitate de 100% la designul acela si sa aibe si abilitati speciale :D ! :eek::eek::eek::eek:

___KEVLAR___
08.08.2012, 14:00
Parerea mea e ca se merita..pana la urma faceam oricum aceste porti pt munitie, hercules etc. Insa delta nu ne mai interesa, bine ca trebuie facuta doar o singura data. Si lambda la fel, de 5 ori..si nu da nimic bun. Eu nu am facut-o deloc pana acum, o sa ma apuc sa o fac de 5 ori...bine macar ca se deschide usor, sunt doar 45 de bucati pana la urma. Insa depinde acum cat de greu se prinde designul respectiv, poate e nevoie de prea multe porti kronos pt el.. Bafta tuturor!!!

Cele 50 de valuri vor fi facute tot cu cele 3 vieti? Nu ar trebui sa avem mai multe, tinand cont ca sunt de 5 ori mai multe valuri decat normal?

Black_Emperor
08.08.2012, 14:10
Poarta este compusa din 21 porti galactice adica trebuiesc terminate 4 alfa , 3 beta , 1 gamma , 4 elipson , 1 zeta , 5 lambda , 2 kappa , 1 delta :O mi se pare extrem de mult barim daca avem probabilitate de 100% la designul acela si sa aibe si abilitati speciale :D ! :eek::eek::eek::eek:

Sincer eu nu as merge pentru Design,dar nu m-as supara sa cada si el in recompensa.
Din punctul meu de vedere este o implementare foarte buna, cine face oricum multe porti are acum sansa de a primi drept recompensa o poarta pentru care nu trebuie sa plateasca absolut nimic, cu o recompensa chiar foarte buna.

Cele 50 de valuri vor fi facute tot cu cele 3 vieti? Nu ar trebui sa avem mai multe, tinand cont ca sunt de 5 ori mai multe valuri decat normal?

50 de valuri in cateva runde,exact cum sunt si in celelalte porti,nu sunt necesare mai multe vieti ;),oricum ele se pot cumpara, tot este rentabil daca cumperi 1-2 vieti(pentru cei care intradevar au nevoie)

___KEVLAR___
08.08.2012, 14:14
Din punctul meu de vedere este o implementare foarte buna, cine face oricum multe porti are acum sansa de a primi drept recompensa o poarta pentru care nu trebuie sa plateasca absolut nimic, cu o recompensa chiar foarte buna.

Asa este, insa spre exemplu eu nu as mai face delta sau lambda. Lambda nu am facut-o niciodata, pentru ca recompensa este foarte mica.

Ne-ar fi ajutat foarte mult in cazul acestei noi implementari daca ar fi separat si alfa, beta si gama. Daca vreau sa fac gama, spre exemplu, pai sa trag numai pentru gama, nu sa imi dea alfa...

victor(5)
08.08.2012, 14:18
Recompensa oferita de acest portal:

25.000 Uridium
25.000 UCB 100
250 Energii Extra
500 UBR 100 Rachete
5000 RSB 75
15 Logfile
10 Booty Keys
12.000.000 Experienta
450.000 Onoare

deci vro 110k U din care ne lasa doar 25k U sa-i folosim unde vrem .... :|

╚►ΣŁΣKTЯŌ◄╝
08.08.2012, 14:18
Asa este, insa spre exemplu eu nu as mai face delta sau lambda. Lambda nu am facut-o niciodata, pentru ca recompensa este foarte mica.

Ne-ar fi ajutat foarte mult in cazul acestei noi implementari daca ar fi separat si alfa, beta si gama. Daca vreau sa fac gama, spre exemplu, pai sa trag numai pentru gama, nu sa imi dea alfa...

aici ai dreptate. si eo am facut toate portile inafara de kapa si lambda( pe asta am pierduto). daca sar separa ar fi foarte bine

*hell_hunter*
08.08.2012, 14:21
si alieni din poarta?oricum mis e pare o pporcarie,bagati hp inimaginabil pana in acest moment si iara o sal cadeti si pe asta ca cica is calculele gresite,si o recompena mai mare in uri ma refer era greu de dat,bine acu nu zic ca cele 250 gg-uri si 500 uber + rsb nu sunt bine venite..:))dar totus sa calculam la un citadel,cu registru facut cat are hp:600k+25%(boostere)+20%(hercules)+20%(design)=99 0k!!! HP,voi va dati seama cum mai crapam noi unu cu atata viata,cu scutu de 1 mil de la booster si hercules cudmg-ul scazut,nu mai zic ca am ajuns sa avem p-ul mai mare decat scutul maxim

victor(5)
08.08.2012, 14:26
si alieni din poarta?oricum mis e pare o pporcarie,bagati hp inimaginabil pana in acest moment si iara o sal cadeti si pe asta ca cica is calculele gresite,si o recompena mai mare in uri ma refer era greu de dat,bine acu nu zic ca cele 250 gg-uri si 500 uber + rsb nu sunt bine venite..:))dar totus sa calculam la un citadel,cu registru facut cat are hp:600k+25%(boostere)+20%(hercules)+20%(design)=99 0k!!! HP,voi va dati seama cum mai crapam noi unu cu atata viata,cu scutu de 1 mil de la booster si hercules cudmg-ul scazut,nu mai zic ca am ajuns sa avem p-ul mai mare decat scutul maxim

vezi ca mai e o formatie de drona care amplifica hp-u cu 20% parca :D

╚►ΣŁΣKTЯŌ◄╝
08.08.2012, 14:52
50 de valuri...

se stie ce contine fiecare val sau mai asteptam?

©ØrrØsivΞ
08.08.2012, 15:04
ce recompensa are si cum o construiesti careva cu mai multe detalii:D

_Hermes_ (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/member.php?u=399009) a zis ca pe Pagina "Porţi galactice" aia fiind pe forum La Galaxy Gate sau pe pagina principala a jocului?

...Si, cel mai important, ce recompense luam acolo, in afara de acel design? XP, hon etc.

AICI (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?p=1280564#post1280564) găsiţi detalii în ceea ce priveşte poarta Kronos. Secţiunea din FAQ va fi completată pe măsură ce se vor afla noi detalii despre această poartă.

...Sa inteleg ca vom primi parti din kronos in momentul in care finalizam portile deja existente pana in prezent? Adica recompensa in momentul finalizarii unei porti sa contina si un msj ca acesta: "Ati primit un element din poarta kronos"?

Daca da, aceste elemente se primesc la fiecare poarta finalizata sau va exista o probabilitate de a primi? Banuiesc ca la alfa se primeste mai putin decat la gama, spre exemplu. Daca la alfa luam un element, la gama sa luam trei sau cum? Primim sigur sau este posibil sa nu luam nimic....

Întocmai, vei primi un mesaj prin care ţi se specifică cum că ai primit un element din poarta Kronos:

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0808/8e3b2a131f9a59e2752b8e9635ff57ec5022705e.jpg?proj= CMTool_FileUpload

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0808/cfb0129fa155cefd80a2b6b996c0b7c950227137.jpg?proj= CMTool_FileUpload

si alieni din poarta?...

se stie ce contine fiecare val sau mai asteptam?

Urmăriţi secţiunea F.A.Q. (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/forumdisplay.php?f=47) şi această temă. Pe măsură ce se vor completa cele 21 de portale galagtice necesare a construi poarta Kronos, cu siguranţă vor apare şi detaliile care vă interesează.

‹‹†ħع_Ŧαℓℓعη_дήgعζ»
08.08.2012, 15:23
Tareee, totusi sper ca asta sa fie ultima poarta din joc!

╚►ΣŁΣKTЯŌ◄╝
08.08.2012, 15:57

aceea este molia.

*hell_hunter*
08.08.2012, 16:22

a da ma scuzi am uitat,deci 990k+120k(20%)=1.110.000 HP:confused::eek:

aceea este molia.

sau formatia inima

_wrestlemania_
08.08.2012, 16:48
Ar fi minunat sa avem 5 vieti in portal. Dar ar fi si mai fain sa vedem ce npc's sunt in portalul Kronos. Indiciiii. Voi bombarda toate site-urile cu videoclipurii cautand noul portal.:):)

lord_neamt
08.08.2012, 16:51

din contra... eu as vrea sa fie grupate si celelalte porti.
sa fie doar 2 grupe:
alfa-beta-gama-delta si
epsilon-zeta-kappa-lambda:D

spor la joc!

_wrestlemania_
08.08.2012, 16:52
Tareee, totusi sper ca asta sa fie ultima poarta din joc!
Ce nici gand sa fie cat mai multe.

‹‹†ħع_Ŧαℓℓعη_дήgعζ»
08.08.2012, 17:16
Ce nici gand sa fie cat mai multe.

Mda, se vede ca ai prea multi bani! :))

Maffer93
08.08.2012, 17:30
mda se pare ca problemele au inceput...apropo de poarta ...daca se colecteaza 10500 paladium pe zi timp de 2 saptamani(trebuie vointa si pofta de clickuri..)dar sa nu se traga in porti gg- urile decat la urma va spun sigur ca deschideti toate portile ...unele chiar de 2 ori daca aveti noroc cu multiplicatoarele si normal ca trebuie sa stati inca o zi sa dati clickuri...dar sigur nu o sa aveti vreo probleba in porti de la atatea gg uri o sa aveti sute de mii de x2,x3 si sab ... in fine nu cred ca e bun ce am zis da e parerea mea. cat despre portal e o idee foarte buna ....

Q7GOLIATH
08.08.2012, 17:35
Si eu sunt de acord cu acest portal, oricum portiile enumarate le construiam/efectuam,mai putin delta.

attlantis85
08.08.2012, 18:03
Din cate inteleg nu pot face de ex. 21 de porti Alfa ca sa construiec poarta ci trebuie sa fac exact conform tabelului .
Corect ?

Maffer93
08.08.2012, 18:06
Din cate inteleg nu pot face de ex. 21 de porti Alfa ca sa construiec poarta ci trebuie sa fac exact conform tabelului .
Corect ?

trebuie sa faci exact cum spune acolo.dar daca reusesti fa faci 21 alfa si sa ti se aduage la kronos nu LA TABEL esti norocos dar nu cred ca e posibil.

vangard531
08.08.2012, 18:22
mai toti intrebati(unii aiureli) dar nici unul nu vad sa fi intrebat, cei care au facute aceste porti(chiar si de mai multe ori)trebuie sa le faca din nou?

paria
08.08.2012, 18:23
am putea să ştim ce se va întîmpla dacă, cu ajutorul concursului de împrejurări şi a mirificului mod de materializare a componentelor pentru porţile alfa, beta şi gamma vom fi obligaţi să terminăm vreo 5-6 alfa pînă deschidem gamma ? unde se vor duce componentele de poartă kronos obţinute în plus din poarta alfa ?

mai toti intrebati(unii aiureli) dar nici unul nu vad sa fi intrebat, cei care au facute aceste porti(chiar si de mai multe ori)trebuie sa le faca din nou?
da, fireşte că trebuie să o ia fiecare de la capăt !

-WQ-
08.08.2012, 18:28
Deja am putut obtine 6 parti ( 2 alfa , 1 beta o continuasem de la kloni , 1 zeta , 1 lambada ramasesem la ultimul val si 1 delta mai aveam 2 valuri ) Poate pana sambata o voi termina .

Stie careva cum arata designul ??

Maffer93
08.08.2012, 18:30

ACEST LUCRU E NORMAL DACA TE UITI LA POARTA APARE 0/3 SA ZICEM SI TU AI FACUT 6. FII MAI ATENT

-WQ-
08.08.2012, 18:32
dar totus sa calculam la un citadel,cu registru facut cat are hp:600k+25%(boostere)+20%(hercules)+20%(design)=99 0k!!! HP

Designul este pentru goliath nu pentru citadel deci mai scade . Va ajunge hp pe la 700k maxim

Maffer93
08.08.2012, 18:40
Designul este pentru goliath nu pentru citadel deci mai scade . Va ajunge hp pe la 700k maxim

si sper ca va fi de genul solace ,venom,dinminsher,spectum si santinel nu doar sa coloreze un goliat fara design. ma refer la o schimbare totala

¼▒ÁŤζÁÑŤЇŞ▒¼
08.08.2012, 18:46
50 de valuri??... cam mult pt o poarta galactica.
o sa-mi ia cam o zi doua ca sa o termin...

Maffer93
08.08.2012, 18:50
50 de valuri??... cam mult pt o poarta galactica.
o sa-mi ia cam o zi doua ca sa o termin...

dar merita si cred ca vor fi cel putin 4 vieti .in primul rand nu cred ca e facut pentru inepatori

¼▒ÁŤζÁÑŤЇŞ▒¼
08.08.2012, 18:55
hmm... macar sa fie ceva bun
de la o zeta scot in jur de 50k uri
oare cat o sa iau de la asta?

-WQ-
08.08.2012, 18:57
in primul rand nu cred ca e facut pentru inepatori

Este si pentru incepatori dar in primul rand trebuie sa poata termina gamma , delta si kappa cele mai grele porti , daca vor putea fi sigur ca vor termina si poata kronos , 50 de valuri :O vei obosi cu mana pe maus si pe tastatura va fi usoara cu pet ( kamikaze lv 3 ) , dmg cu x1 ( seprom 8 irisi + ) sa atinga 8 k minim desigur ca poate trage si cu x2 , x3 , x4 , molia , diamant sau crab si 16 bo2 .

¼▒ÁŤζÁÑŤЇŞ▒¼
08.08.2012, 19:04
as face-o pt munitie, dar sa o iau de la inceput cu alfa, beta, etc.. o sa-mi ia o luna

_alexmega_
08.08.2012, 19:32
Este si pentru incepatori dar in primul rand trebuie sa poata termina gamma , delta si kappa cele mai grele porti , daca vor putea fi sigur ca vor termina si poata kronos , 50 de valuri :O vei obosi cu mana pe maus si pe tastatura va fi usoara cu pet ( kamikaze lv 3 ) , dmg cu x1 ( seprom 8 irisi + ) sa atinga 8 k minim desigur ca poate trage si cu x2 , x3 , x4 , molia , diamant sau crab si 16 bo2 .

sa nu uitam si de bariera crek imi ia o luna pan sa o term ....

___KEVLAR___
08.08.2012, 19:51

ce treaba are citadelul? designul este pentru goliath, este specificat.

catalin727
08.08.2012, 20:01
am vazut pe youtube ca unu a reusit sa intre in ea dar era full si am murit la devolarium ala modificati jos cu poarta kronos

-WQ-
08.08.2012, 20:16
am vazut pe youtube ca unu a reusit sa intre in ea dar era full si am murit la devolarium ala modificati jos cu poarta kronos

Dami si mie linkul

-WQ-
08.08.2012, 21:07
Designul acesta ar putea fi Saturn , lam gasit pe forumul german .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

¤_»χPØŴΣя«_¤
08.08.2012, 21:16

Sall!
1: Nu exista nici un videoclip cu aceasta poarta!
2: Iti ia cel putin 2 luni doar ca sa o construiesti!
3: Nu stim cate valuri, ce NPC-uri, si care este recompensa din ea in caz ca ati uitat, este un univers "paralel"

Designul acesta ar putea fi Saturn , lam gasit pe forumul german .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxl Ar putea fi..este, cine stie!

aurel67
08.08.2012, 21:51
Am si eu o intrebare in legatura cu poarta Cronos:portile respective pe care trebuie sa le construim ,trebuie sa le construim in ordine?

linxlinx
08.08.2012, 22:03

asta trebuia sa faca de la inceput,separarea portilor alfa,beta si gama...pff sunt curios cat vor trage sa faca aceasta poarta :)

paria
08.08.2012, 22:12
Am si eu o intrebare in legatura cu poarta Cronos:portile respective pe care trebuie sa le construim ,trebuie sa le construim in ordine?
nu, aşa ceva ar fi imposibil de realizat în condiţiile oferite acum de materializatorul de piese pentru poartă.

©ØrrØsivΞ
08.08.2012, 22:27

nu, aşa ceva ar fi imposibil de realizat în condiţiile oferite acum de materializatorul de piese pentru poartă.
După cum a precizat şi paria, nu contează ordinea efectuării celorlalte portale, important fiind să se realizeze numărul lor.

-marius_93-
08.08.2012, 23:01
Cam dificila de realizat dar nu si imposibila.Mai tin cont ca la sfarsit nu mai bag si uri in ea ca sa o deschid, deci e ok...

™††•ĸõʼnťé•††™»řõ«™
08.08.2012, 23:26
Ceva mai bun nu sa putut face decat inca o poarta . Bv ..

samantul_alex10
09.08.2012, 00:10
http://int10.darkorbit.bigpoint.com/do_img/global/events/kronosGate.gif

Va sfatuiesc sa considerati poarta KRONOS ca find o poarta bonus. Adica: iti vezi de treaba, mai faci o poarta doua pentru x4 sau havoc etc si cand va veni timpul o faci si pe aia. Dar sa nu fie sansa ca si la Havoc in zeta sa primesti designu sau distinctia.

Distructicon
09.08.2012, 00:28
http://img651.imageshack.us/img651/3122/neuergoli.jpg
Acesta este designul Saturn

.3dWARd.
09.08.2012, 00:50
Va sfatuiesc sa considerati poarta KRONOS ca find o poarta bonus. Adica: iti vezi de treaba, mai faci o poarta doua pentru x4 sau havoc etc si cand va veni timpul o faci si pe aia. Dar sa nu fie sansa ca si la Havoc in zeta sa primesti designu sau distinctia.
Pentru tine este bonus.
Nu am ajuns sa fiu nebun sa fac pe epsiloane (cand sunt full LF4, si daca nu as fi as face doar KAPPA pentru ca am si LF-4 si HERCULES, si dupa as lua cheite ca as fi mai castigat)
Delta o fac o singura data sa iau cercul, si o am deja.
Lambda habar nu am cum arata si nici nu vreau sa aflu, si cica trebuie 5 de astea.

Asa ca, considera-le pentru tine bonus..

Ma mai gandesc daca o sa o fac, sa vad cum arata triunghiul, in rest pentru mine cel putin nu reprezinta nici un interes, mai degraba consum de resurse si timp.

Maffer93
09.08.2012, 05:14
e naspa ...ma asteptam la ceva mai tare...

Q7GOLIATH
09.08.2012, 05:24
Mi se pare mie sau nava asta are vedere de sus..(cred ca de la setari)de obicei navele se vad intr-o parte..

DΛRTHVΛDΣRS
09.08.2012, 06:18
Misto` design, parca`i desfacator de bere..
Oare ce sa fac in viitor.. trimit SMS pentru Uridium sau beau o bere?!

Poarta e moka, e binevenita.
Poarta necesita parti obtinute dupa finalizarea tuturor celorlalte porti, sanatate si virtute, eu prefer sa fiu stapan pe ce cheltuiesc Uridiumul.
Recompensa de UCB, RSB e nesemnificativa, din moment ce nu avem o idee ce tip-uri de NPC intalnim in poarta.
Ma intreb si eu, daca nu cumva apare un NPC Kronos cu 25 milioane HP, 50 mil. scut, etc. si pentru care trebuie sa cheltuiesc 25 mii de UCB-100 (x4).
O sa astept dupa pionierii DO-ului sau o informare mai clara din partea suportului.

[-Space_Ghost-]
09.08.2012, 06:19
e un ******************** designul , arata de zici ca e scos de la puscarie ! au copiat forma aia naspa de la designul amber si saphire care arata naspa rau de tot ! ceva mai special nu faceati si voi?! se vede ce echipa de designeri buni aveti , de lene ati copiat un design deja existent si l-ati colorat ca drq ... sincer , dar u nu o sa fac atatea porti doar ca sa imi dea un amarat de kronos , de unde mai aveti si tupeul sa spuneti ca avem "sansa" sa luom si saturn . pai eu mucersc atata pt. o sansa ?! la veng de ce nu ati facut un design din asta ?! este o gramada de ;ume care foloseste si vengul , era altceva daca faceati si la veng un design de culoarea aia bej ca atmosfera de amoniac a lui Saturn . si daca tot ai sansa sa fi fost de 100% sansa aia si sa iti pice design si de veng si de goliath , simultan , asa ati fi astras mai multi jucatori .

©ØrrØsivΞ
09.08.2012, 06:42
;1281135']....
Modifică-ţi semnătura! E cu mult prea mare faţă de cât îţi permite regulamentul!

■♫viruss41™♫■
09.08.2012, 09:27
ce npc o sa intalnim in noua poarta ?

[-Space_Ghost-]
09.08.2012, 09:44
ce npc o sa intalnim in noua poarta ?

probabil o sa fie ceva foarte greu , de genul un century falcon cu scut instant protejat de 10 kukurbium :P

-Alexul-1-
09.08.2012, 11:05
puteti posta o poza cu noul design

andreutzz
09.08.2012, 12:58
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LFNFddz3Cs4#!
asta e o parte din poarta rezolvata de un admin

ΤhΣ†ČŔΛZЎ†ΛŠŠΛŠŠIИ†
09.08.2012, 13:52
da ciudatat poarta dar nah , nu are vreun moderator o poza?

andreutzz
09.08.2012, 14:56
am pus video cu ce se afla in ea

axell41
09.08.2012, 16:02
Salut,
Ideea este foarte buna,majoritatea faceau poarta zeta pt designul de drone havoc,si sau epsilon si kappa.Intrebarea mea este daca trebuuie sa facem portile in ordine incepand de la alpha si terminand cu uiltima poarta sau , de acum incolo la orice poarta terminata ,se primeste si un element de poarta Kronos ?!

laurentyu50
09.08.2012, 16:16
Salut,
Ideea este foarte buna,majoritatea faceau poarta zeta pt designul de drone havoc,si sau epsilon si kappa.Intrebarea mea este daca trebuuie sa facem portile in ordine incepand de la alpha si terminand cu uiltima poarta sau , de acum incolo la orice poarta terminata ,se primeste si un element de poarta Kronos ?!

NU conteaza ordinea, trebuie sa faci 4 Alfa, 3 Beta etc. nu conteaza daca prima oara faci Epsilon sau alta poarta, important este sa le faci pe toate de cate ori trebuie pentru a lua toate elementele.

[-Space_Ghost-]
09.08.2012, 16:20
Salut,

nu e obligatoriu sa le faci in ordine , le faci cum vrei tu :)

victor(5)
09.08.2012, 16:34
loool ... genial valul 49 ... daca am am doar 1 flax ... cu 1 flax si cu mine ma bat doar ? :D

attilaracz93
09.08.2012, 17:17
Oameni buni este postat la inceput, in poarta sunt nave nu npc!!!

Ar fi misto ca acel design sa aibe o abilitate care sa iti faca irisii sa se invarta dezorganizat in jurul navei, sa mareasca dmg cu 3 la suta in timpul activarii, si ar putea cei de la bp sa ii dea si 10 la suta scut pe langa cei 20 la suta hp, si o forma mai frumoasa ca e prea urat :P

*hell_hunter*
09.08.2012, 18:15
am vazut ca black emperor a zis ca va fii si un evil noi,adica ala va face ce facem si noi?va schimba config cand facem noi,schimba munitia can schimbam noi,face orice ce facem noi?iar evil irisi ce vor faceeE?app ce ziceti de niste detalii despre scut,hp si daunele pe care le vor avea navele alea?

Q7GOLIATH
09.08.2012, 18:17
am vazut ca black emperor a zis ca va fii si un evil noi,adica ala va face ce facem si noi?va schimba config cand facem noi,schimba munitia can schimbam noi,face orice ce facem noi?iar evil irisi ce vor faceeE?app ce ziceti de niste detalii despre scut,hp si daunele pe care le vor avea navele alea?

Ai auzit de cuvantul rabdare?

¤_»χPØŴΣя«_¤
09.08.2012, 19:14
Salutare! @On toppic: Kronos Galaxy Gate (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?p=1280564#post1280564)
Ce e ala Evil Iris ? Acolo scrie cati vin si ca primesti si unul pentru tine!
Are mai multe sloturi ? Da damage 666 ? Faci 11 drone cu el ?

_Apophis_
09.08.2012, 19:37
Salutare! @On toppic: Kronos Galaxy Gate (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?p=1280564#post1280564)
Ce e ala Evil Iris ? Acolo scrie cati vin si ca primesti si unul pentru tine!
Are mai multe sloturi ? Da damage 666 ? Faci 11 drone cu el ?

Sunt 8 "Evil Iris" (NPC) care te ataca si un "Evil You" (NPC), care se refera la o nava exact ca a ta ce te ataca, nu primesti nici un iris. Spor la joc.

.3dWARd.
09.08.2012, 23:20
are cineva un print cum arata noua infatisare a cercuriilor ?

laurentyu50
10.08.2012, 02:44
are cineva un print cum arata noua infatisare a cercuriilor ?
http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?p=1280564#post1280564

Daca citesti FAQ vei observa o mica imagine cu o coroana deasupra rangului, in locul cercurilor

DΛRTHVΛDΣRS
10.08.2012, 05:56
Vitezele acestor nave din cadrul valurilor portii Kronos, cum sunt?

Au si acestea upgrade de Promerium sau au o viteza normala, ca sa stim daca nu le facem fata... sa fugim, sa ne reparam, etc.

Maffer93
10.08.2012, 05:58
si navele noi din portal cat si goliatii cu designuri de abilitate in afara de lasere si rachete ce mai au ei pe acolo...vor putea folosi abilitatile???

Maffer93
10.08.2012, 05:59
Vitezele acestor nave din cadrul valurilor portii Kronos, cum sunt?

Au si acestea upgrade de Promerium sau au o viteza normala, ca sa stim daca nu le facem fata... sa fugim, sa ne reparam, etc.

cum se face upgradeul de peomeriu?

¤_»χPØŴΣя«_¤
10.08.2012, 06:33
Mersi _Apophis_ (http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/member.php?u=396145) pentru raspuns! Si uite aici un video Kronos Gate de la cap la coada (http://www.youtube.com/watch?v=6mqzPL9_QLA)

victor(5)
10.08.2012, 09:40
are careva o imagine cu fundalul hartii Kronos?
nu conteaza , am gasit...

¤_»χPØŴΣя«_¤
10.08.2012, 14:31
are careva o imagine cu fundalul hartii Kronos?
nu conteaza , am gasit...

Uite aici fundalul portii Kronos: Kronos video mai bun ca primul:) (http://www.youtube.com/watch?v=Wvod0hlurDI)

[-=The_Hitman=-]
10.08.2012, 14:42
am gasit aceasta poza cu designul saturn

_wrestlemania_
10.08.2012, 15:01
Prieteni daca va ganditi mai bine acest portal se construeste gratuit nu consumati uridium.

Poftim.http://www.youtube.com/watch?v=LJJIjzdp3DM
in portal nu sant npc ci nave.

Era obligatoriu sa bagati goli si veng in acelasi val.
Si super tare faza cu irisi.:) :)
Recompensa ii
25.k x4
250 gg
500 ubr
5k rsb
15 lgf
13.000.000 exp
850.000 hon
25ku

-WQ-
10.08.2012, 17:28
Mai am un pic si o termin si eu am pana acuma 13 piese :X .
Dar riscul este mare , multa munitie consumata acuma am 1,2 mil x4 va voi anunta pe duminica daca o fac pana atunci cata munitie voi consuma doar cu x4 si sab .
Mie mi se pare destul de usoara mai putin ultimele valuri cu goliathuri si vengev :( . Daca are cineva o lista cu dmg-ul provocat de acestia ?
Pot sa o filmez tinand cont ca am 2g ram si 512 video ??? si cu ce program daca stiti pentru ca as vrea sa-l pun pe yt , as putea face rost de pcul lui tata daca acesta nu poate are 8 gb ram si 2 gb video dar sa vad daca ma lasa astept raspunsuri !

***oldeagle***
10.08.2012, 21:42
Dap o poarta noua care se construieste in timp indelungat , bine ca se construieste singura , dupa ce faci 21 de porti !!! Recompensa mult prea mica pentru munca depusa . O poarta pe care se pare ca este greu si pentru admini sa o termine (a se vedea pozele postate de admini) , dar pentru cei care se chinuie zi de zi pe acest joc . Nu am inteles ideea BP pentru poarta asta dar poate lipsa de jucatori din ultimul timp ... In fine o poarta care nu merita facuta . Spor la treaba celor care se incumeta

_wrestlemania_
10.08.2012, 22:03
Mai am un pic si o termin si eu am pana acuma 13 piese :X .
Dar riscul este mare , multa munitie consumata acuma am 1,2 mil x4 va voi anunta pe duminica daca o fac pana atunci cata munitie voi consuma doar cu x4 si sab .
Mie mi se pare destul de usoara mai putin ultimele valuri cu goliathuri si vengev :( . Daca are cineva o lista cu dmg-ul provocat de acestia ?
Pot sa o filmez tinand cont ca am 2g ram si 512 video ??? si cu ce program daca stiti pentru ca as vrea sa-l pun pe yt , as putea face rost de pcul lui tata daca acesta nu poate are 8 gb ram si 2 gb video dar sa vad daca ma lasa astept raspunsuri !

Ai grija la aegis,citadel.spearhead. Teas sfatui Ca sa dai de la phoneix la nostromo cu x3 si kami obligatoriu la toti.
Sa ai vreo 5 roboti reparatii de la tech factory.

-WQ-
10.08.2012, 22:33
Am modulul la pet care repara lv3 , am upgrade cu seprom cam 200 k da mai se face pana duminica am tot skil lv 20 si seprom 18 , cu alba dau peste 100kdmg cu seprom deci mai bine dau doar cu kami la primele valuri .

.3dWARd.
10.08.2012, 22:37
http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?p=1280564#post1280564

Daca citesti FAQ vei observa o mica imagine cu o coroana deasupra rangului, in locul cercurilor
daca ar fi un thanks button ti-as da pe el, ca sa nu mai postez pentru un "ms" :)

Diamond1
11.08.2012, 10:09
de unde dai u ma peste 100k cu albe doar cu seprom? cu seprom daca esti full lf4 upgrade tot la 16 ajungi pe la 80k dar u de unde scoati atat nush
asa ca nu te mai lauda ca dai peste 100k cu albe

___KEVLAR___
11.08.2012, 11:53
La FAQ este o eroare minuscula, dar sa nu incurce pe cei neatenti. In loc de 'valul 46" este scris "valul 49".

O intrebare pentru moderatori. Spectrumurile si Aegisurile isi dau si abilitatile in poarta? Sau la Venom, putem primi abilitatile?

MΣDΣΣA
11.08.2012, 11:56
La FAQ este o eroare minuscula, dar sa nu incurce pe cei neatenti. In loc de 'valul 46" este scris "valul 49".

O intrebare pentru moderatori. Spectrumurile si Aegisurile isi dau si abilitatile in poarta? Sau la Venom, putem primi abilitatile?
Am corectat, multumim. Nu, navele din poarta nu folosesc abilitatile.

-WQ-
11.08.2012, 14:24
de unde dai u ma peste 100k cu albe doar cu seprom? cu seprom daca esti full lf4 upgrade tot la 16 ajungi pe la 80k dar u de unde scoati atat nush
asa ca nu te mai lauda ca dai peste 100k cu albe
Se vede ca sti dark orbit :))

100 K :@ daca nu crezi asta am 48 pct cercetare full la lasere si rachete + 45 lf4 lv 16 toate + 10 drone lv 16 toate , full havoc + formatiune de drone +3% dmg , + design diminisher +5% dmg + 10% boster deci calculeaza ca pot da dmg 90k - 100k cel mai des am dat 186k mixat cu x6 , intra pe serverul germania 6 si vei vedea .

.Scorpion11.
11.08.2012, 15:27

100 K :@ daca nu crezi asta am 48 pct cercetare full la lasere si rachete + 45 lf4 lv 16 toate + 10 drone lv 16 toate , full havoc + formatiune de drone +3% dmg , + design diminisher +5% dmg + 10% boster deci calculeaza ca pot da dmg 90k - 100k cel mai mult am dat 186k mixat cu x6 , intra pe serverul germania 6 si vei vedea .

Spune-mi si mie te rog unde pui 45 de lasere si sa mai ai loc pt generatoare de scut?!! Eu am o problema mare in a gasi un echilibru intre lasere si scut, in configuratii! Legat de poarta, mi se pare destul de ok ca si dificultate dar recompensa slaba pentru munca depusa plus ca ai sansa sa nu iei design-ul ceea ce este o porcarie! Ar trebui sa-l dea obligat la toti cei care termina poarta, impreuna cu acea coroana ca semn distinctiv!

___KEVLAR___
11.08.2012, 15:48

100 K :@ daca nu crezi asta am 48 pct cercetare full la lasere si rachete + 45 lf4 lv 16 toate + 10 drone lv 16 toate , full havoc + formatiune de drone +3% dmg , + design diminisher +5% dmg + 10% boster deci calculeaza ca pot da dmg 90k - 100k cel mai mult am dat 186k mixat cu x6 , intra pe serverul germania 6 si vei vedea .

Vorbesti din amintiri. Inainte de a scadea dmg-ul, acesta era de MAXIM 95-100k cu x4. Tu vrei sa zici k dai 100k cu x4 si 86k cu rsb? hahaha

u ai cum, pt k dmg la rsb este mai mare decat x4. In conditiile in care tu dai cu 100k x4, rsb trebuie sa fie undeva la 130k-140 singur, deci in mixaj sa fie damage-ul maxim undeva la 130-240k, deci nu are nicio logica ceea ce spui tu. Mai scade din el

lord_neamt
11.08.2012, 16:55
sper ca vorbiti si despre porti aici :))
e incredibil am deschis o delta cu 90 000 uri si n=am putut deschide o amarata de lambda cu 79 000 avand rabat si premium...
Pierd milioane de uridium cu nesuferitul ala de HP :mad:
gata! m-am racorit :))

spor la joc!

-WQ-
11.08.2012, 17:08
Spune-mi si mie te rog unde pui 45 de lasere si sa mai ai loc pt generatoare de scut?!!
35 lasere nava + 10 pet + 15 bo2 nava
Mam referit ca Dmg-ul mixat este in jur de 186 k

deci in mixaj sa fie damage-ul maxim undeva la 130-240k, deci nu are nicio logica ceea ce spui tu
Si eu ce am zis ???? 186 k

.Scorpion11.
11.08.2012, 18:35
Esti praff :)) 35 lasere nava si 10 pet , pff :)) + 15 bo2 nava
Mam referit ca Dmg-ul mixat este in jur de 186 k :@ :@ :@

In primul rand, xxxx esti tu cu stilul asta superior de a vorbi!:mad: Te-am intrebat frumos ceva ,nu aveam nevoie de aere de mare razboinic pe net.:p Tot nu mi-ai raspuns la intrebare, pui 35 de lasere in nava+ drone( daca le ai pe toate 10, mai pui 10 in PET si 15 BO2 pe nava, bun si generatoare de viteza nu folosesti???!:p

-WQ-
11.08.2012, 19:56
Scuze pentru limbaj dar mi se restarteaza netul si am nervi mari pe el :@ si configuratia aceasta 15 bo2 si 45 lf4 este pentru vanatoare : Ex : Ma duc la vanatoare in 4-4 , nu trebuie sa fac nimic doar stau langa portal si ii bubui repede , desigur am si o configuratie de viteza : 15 generatoare nava + 8 bo2 drone , restu tunuri .

.Scorpion11.
11.08.2012, 20:27
Scuze pentru limbaj dar mi se restarteaza netul si am nervi mari pe el :@ si configuratia aceasta 15 bo2 si 45 lf4 este pentru vanatoare : Ex : Ma duc la vanatoare in 4-4 , nu trebuie sa fac nimic doar stau langa portal si ii bubui repede , desigur am si o configuratie de viteza : 15 generatoare nava + 8 bo2 drone , restu tunuri .

Mersi pt. informatie! Vanatoare placuta!;)

C-R-A-Z-Y
12.08.2012, 07:07
;1287119']...
Te rog sa iti modifici dimensiunile semnaturii conform regulilor.Semnătura
Prin semnătura ta poţi oferi un profil individual postărilor tale. Pentru a se păstra totuşi o anumită structură, trebuie luate în considerare anumite reguli:
- în semnatură se permite cel mult un (1) banner;
- pe lângă imagine se mai permit cel mult 4 rânduri pentru text şi două rânduri libere. Important: Un scris mai mare reduce numărul rândurilor permise!
Dimensiunile maxime nu ar trebui să depăşească - 500 (lăţime) x 200 (înălţime) pixeli – această mărime a fost indicată de VDZ (Clubul editurilor de reviste germane). Daca publiciştii reuşesc să îşi transmită mesajele într-un asemenea format, atunci ar trebui ca şi pentru tine acest amănunt să nu reprezinte o problemă. Dacă nu îţi este suficient spaţiul, poţi renunţa la anumite grafice.

cosmintrek
12.08.2012, 11:35
intradevar design-ul arata oribil,ma asteptam sa fie ceva gen VENOM etc...nu doar sa vopseasca nava:),oricum poate fi perceput ca un bonus doar daca sansa de al obtine este 100%.Ca de nu...

ZAUR-78
12.08.2012, 13:04
a terminat cineva pe aici(forum) poarta?si daca da,cat timp va luat sa o construiti (jucator normal nu admin :) )?

off topic : Vorbesti din amintiri. Inainte de a scadea dmg-ul, acesta era de MAXIM 95-100k cu x4. Tu vrei sa zici k dai 100k cu x4 si 86k cu rsb? hahaha

u ai cum, pt k dmg la rsb este mai mare decat x4. In conditiile in care tu dai cu 100k x4, rsb trebuie sa fie undeva la 130k-140 singur, deci in mixaj sa fie damage-ul maxim undeva la 130-240k, deci nu are nicio logica ceea ce spui tu. Mai scade din el

e clar ca nu prea ai idee de jocu asta.Mixajul de munitie provoaca daune cu mult mai mari decat munitia separat.nu a dat omu 100k cu x4 si 86k cu rsb.186k a reiesit din mixaj si daune suprapuse.

■♫viruss41™♫■
13.08.2012, 18:29
a reusit cineva pana in momentul de fata sa i-a designul sau sa termine poarta?

lord_neamt
13.08.2012, 19:28
a reusit cineva pana in momentul de fata sa i-a designul sau sa termine poarta?

da:D:Dam reusit

Psy4DeLaRima
14.08.2012, 06:56
da:D:Dam reusit

Putem vedea si noi sau am terminat toti portalul ?:confused:

andreutzz
14.08.2012, 08:39
postez cam tarziu dar
pentru a filma iti recomand : hypercam2 hypercam3 sau fraps vezi cu care nu ai lag

Maffer93
14.08.2012, 10:45
si navele distruse in poarta se adauga la nave distruse la hall of fame sau nu?

_Hermes_
14.08.2012, 10:56
si navele distruse in poarta se adauga la nave distruse la hall of fame sau nu?
Sunt considerate NPC-uri, nu au cum sa fie trecute la nave.

_alexmega_
14.08.2012, 18:00
2 intrebari in legatura cu ultimul val (50) daca am de exemplu un goliath cu venom acel "Evil You" va fi si el tot goliath cu venom corect? si 2 daca folosesc sistemul warp sa ma schimp in veng acel "Evil You" se va schimba si el???

lord_neamt
14.08.2012, 18:27
2 intrebari in legatura cu ultimul val (50) daca am de exemplu un goliath cu venom acel "Evil You" va fi si el tot goliath cu venom corect? si 2 daca folosesc sistemul warp sa ma schimp in veng acel "Evil You" se va schimba si el???

cine a avut timp sa faca aceste probe :))
dar da, e imaginea navei cu care intri. aaa... si dronele pe care le ai :D

un singur amendament am... nava echipata cu desing ul Saturn pierde adaosul de HP la fiecare salt prin portal! Sa scriu la suport?

_alexmega_
15.08.2012, 10:49
cine a avut timp sa faca aceste probe :))
dar da, e imaginea navei cu care intri. aaa... si dronele pe care le ai :D

un singur amendament am... nava echipata cu desing ul Saturn pierde adaosul de HP la fiecare salt prin portal! Sa scriu la suport?

Permitemi sa te contrazic nava ta si doar 8 evil iris nu am vazut pana acum vreun evil apis sau evil zeus

©ØrrØsivΞ
16.08.2012, 08:46
...
Persistă problema?

După ce pierde adaosul de HP, începe robotul să refacă HP-ul lipsă?

Mulţumesc anticipat de precizări!

©ØrrØsivΞ
16.08.2012, 14:41
Putem vedea si noi ....

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0816/6f123d557d0d910886a6edf877a734eb502cf7d8.jpg?proj= CMTool_FileUpload

OBIONE23
16.08.2012, 15:01
Asta e design de camuflaj:rolleyes:? Am vazut ceva asemenator in Irac, doar ca arata a tanc si mult mai bine:)

Maffer93
16.08.2012, 15:22
Asta e design de camuflaj:rolleyes:? Am vazut ceva asemenator in Irac, doar ca arata a tanc si mult mai bine:)

imi place semnatura:)
apropo nu se va schimba acel design ? e oribil

lord_neamt
16.08.2012, 15:56
Persistă problema?

După ce pierde adaosul de HP, începe robotul să refacă HP-ul lipsă?

Mulţumesc anticipat de precizări!

Da, problema persista.
dupa salt robotul incepe imediat reparatiile.
cu placere.

Observ ca pierde din HP la salt prin portal doar daca dronele sunt aranjate: Diamant, Chevron, Inima si Molie.

тίηкσđε
16.08.2012, 18:40
ce companie sunt adversarii din poarta kronos oare se deschise si compania Saturn :confused:

Maffer93
16.08.2012, 19:01
ce companie sunt adversarii din poarta kronos oare se deschise si compania Saturn :confused:

ACEASTA COMPANIE NU EXISTA ...exista doar in clona DO-ului.. in acea clona a jocului exista aceasta companie. nu o sa se adauge aceasta companie. voi nu ganditi? ce sanse ar fi sa ne ajunga ? poate doar ca s-ar transfera jucatori oricum sansele de a se adauga aceasta companie = 0.

___KEVLAR___
16.08.2012, 19:08
a terminat cineva pe aici(forum) poarta?si daca da,cat timp va luat sa o construiti (jucator normal nu admin :) )?

off topic :

e clar ca nu prea ai idee de jocu asta.Mixajul de munitie provoaca daune cu mult mai mari decat munitia separat.nu a dat omu 100k cu x4 si 86k cu rsb.186k a reiesit din mixaj si daune suprapuse.

pai si eu ce zic domnule? joc de 3 ani, asa ca am destul habar. Citeste postarea mea cu atentie. Omul a zis ca da 100k cu x4 si ca damage-ul maxim este de 186k in mixaj. Eu am spus ca nu are cum daca da 186k in mixaj sa dea 100k cu x4, pt ca dmg la rsb e mai mare. nu are cum sa dea 100k cu x4 si 86k cu rsb, amandoua adunate, in mixaj, cumulate, cum vrei tu sa ii mai spun...este imposibil sa dea 100k cu x4, in conditiile in care a zis ca damage-ul sau maxim in mixaj, este 186 k.

poarta au facut-o multi si, din cate am observat toti au primit designul, din cei de pana acum.

©ØrrØsivΞ
17.08.2012, 05:55
Da, problema persista.
dupa salt robotul incepe imediat reparatiile.
cu placere.

Observ ca pierde din HP la salt prin portal doar daca dronele sunt aranjate: Diamant, Chevron, Inima si Molie.
Am transmis precizările tale către suportul tehnic.

Mulţumesc!

victor(5)
17.08.2012, 09:54
ACEASTA COMPANIE NU EXISTA ...exista doar in clona DO-ului.. in acea clona a jocului exista aceasta companie. nu o sa se adauge aceasta companie. voi nu ganditi? ce sanse ar fi sa ne ajunga ? poate doar ca s-ar transfera jucatori oricum sansele de a se adauga aceasta companie = 0.

poate aceasta companie va fi formata numai din npc-uri ( de la -=[Saturn Pheonix]=- pana la -=[Saturn Sapphire]=- )... :P

P.S. : la FAQ despre poarta Kronos zice ca primim de la aceste npc-uri doar ce am primi in mod normal de la o nava , dar in toate filmuletele de pe youtube vad ca primesc si Uridium si Credite ...

тίηкσđε
17.08.2012, 12:43
m-am uitat si pe forumul german si aoclo este o tema deschisa despre aceasta companie "Saturn"

-___andrei___-
17.08.2012, 15:25
ce ciudata asemanare cu ce e aici http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=57394

ionut.98
18.08.2012, 15:36
ce ciudata asemanare cu ce e aici http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=57394

nu vad nici o asemanare :eek::eek::eek: nu stiu ce vezi tu

-___andrei___-
20.08.2012, 01:05
nu vad nici o asemanare :eek::eek::eek: nu stiu ce vezi tu

cum este şi în poveste este o companie nouă mai avansată ca celelalte companii ( toate navele sunt ful lf3) o companie nulă care atacă toate celelalte companii

_alexmega_
26.08.2012, 18:15
Salutari,
as avea si eu o intrebare in legatura cu portalul Kronos valul 49 -50 : daca folosesc sistemul warp acel "Evil You" se va schimba si el in tipul de nava pe care il selectez?
P.S. daca nu a incercat nimeni rog un admin/moderator sau chiar un player sa incerce

©ØrrØsivΞ
27.08.2012, 07:36
Salutari,
as avea si eu o intrebare in legatura cu portalul Kronos valul 49 -50 : daca folosesc sistemul warp acel "Evil You" se va schimba si el in tipul de nava pe care il selectez?
P.S. daca nu a incercat nimeni rog un admin/moderator sau chiar un player sa incerce
Ai ajuns cumva la acel val?

DΛRTHVΛDΣRS
27.08.2012, 16:40
Pana la urma Saturn e un design pe care-l putem obtine pe baza unei sanse.
Ce inseamna asta? Exista probablitatea sa facem poarta Kronos si sa nu-l primim?

Oricum 20% HP e mai mult decat 10% oferit de Centaur.. parerea mea.

adri071975
27.08.2012, 17:49
Am terminat de doua ori poarta kronos si nimic......

Uluquiora*dEy
28.08.2012, 07:02
Ce inseamna asta? Exista probablitatea sa facem poarta Kronos si sa nu-l primim?

Oricum 20% HP e mai mult decat 10% oferit de Centaur.. parerea mea.

ai sanse sa nu iei saturn

©ØrrØsivΞ
28.08.2012, 07:09
Ce inseamna asta? Exista probablitatea sa facem poarta Kronos si sa nu-l primim?...

Unde vorbim de şansă, se presupune că există şi neşansă. ;)

_wrestlemania_
28.08.2012, 09:30
Mie tot imi place faza aceea cu irisii havoc chiar mam ras cand am vazut. Daca imi poate spune cineva cata munitiie consumi in portal.

Maffer93
28.08.2012, 12:45
Mie tot imi place faza aceea cu irisii havoc chiar mam ras cand am vazut. Daca imi poate spune cineva cata munitiie consumi in portal.

depinde de ce vrei sa folosesti...si gandeste te ca au acelasi hp ca si navele din joc de exemplu daca fol x4 primele 3 valuri le faci cu 2-3 k x4 ,la un citadel consumi 2 sau mai mult,depinde de dmg si munitie daca dai cu x1 stai 3 ani sa il termini va aparea alt client intre timp:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolle yes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolle yes:

тίηкσđε
01.09.2012, 16:27
Nava Goliath
10 drone lvl 16 (full havoc)
full lf4 nici un lvl la lf4
cu enforce
full lasere in nava si in drone
cu x4
seprom
duble dmg
kamicaze lvl 3
x4 peste 63k dmg
cam in cat timp terin kronos ca imi mia trebe 2 kappa si 1 lambda si deschid si eu kronos :D
(peste 500k x4 . peste 1 mil sab)

victor(5)
07.09.2012, 13:48
P.S. : la FAQ despre poarta Kronos zice ca primim de la aceste npc-uri doar ce am primi in mod normal de la o nava , dar in toate filmuletele de pe youtube vad ca primesc si Uridium si Credite ...

de exemplu : -Saturn Pheonix ( 100 PE, 5 U, 400 C, 1 HO)
-Saturn Yamato ( 200 PE, 7 U, 800 C, 2 HO)
-Saturn Liberator ( 1600 PE, 12 U, 3200 C, 16 HO)
-Saturn Defcom ( 800 PE, 9 U, 1600 C, 8 HO)
-Saturn Nostromo ( 6400 PE, 18 U, 6400 C, 64 HO)
-Saturn Piranha ( 3200 PE, 15 U, 6400 C, 64 HO)
-Saturn Bigboy ( 25600 PE, 56 U, 12800 C, 256 HO)
-Saturn Leonov ( 12800 PE, 25 U, 25600 C, 65 HO)
-Saturn Vengeance ( 12600 PE, 28 U, 25600 C, 128 HO)
-Saturn Goliath ( 51200 PE, 100 U, 45000 C, 512 HO)
-Saturn Citadel ( 120.000 PE, 175 U, 80.000 C, 1200 HO)
-Saturn Aegis ( 25.000 PE, 56 U, 50.000 C, 250 HO)
-Saturn Spearhead ( 7500 PE, 20 U, 20.000 C, 75 HO)
la npc-urile cu design primesti la fel ca si cand acestea n-ar avea design ...
Cand te distrugi pe tn ( 250.000 PE, 500 U, 150.000 C, 2.000 HO)
iar Evil Irisii ( 6400 PE, 16 U, 12800 C, 32 HO)

-Adrian[RO]-
14.09.2012, 12:32
Poate am noroc cand o so fac acum de curand si iau din prima :D Acum mai greu mai usor trebe sa tinem pasul :))
Ciuz!

___KEVLAR___
26.09.2012, 19:20
Din clan, din cati au facut poarta, decat un singur coleg a luat design...Eu ma numar printre cei nenorocosi:(

~Dark*Star~
27.09.2012, 07:56
npc din poarta se pun la nave distruse sau nu sau ne ajuta cu ceva la rank ?

___KEVLAR___
27.09.2012, 08:19

Ca nave nu se pun, asta stiu sigur. Se iau ca npc-uri, insa il lista de npc-uri de la rang nu exista. Posibil sa te ajute la rang doar cu exp si hon luata, nu sunt sigur. Dar ca nave distruse nu se pun. Si eu sunt curios, sa steptam raspunsul unui moderator. Nava in sine ne da un numar fix de puncte de rang, (in afara de xp si hon, care ne ofera si acestea rang)?

-=DECIMUS=-
28.09.2012, 15:25

Nu se pun ca nave distruse pentru ca dupa cum ai spus sunt npc-uri sub forma navelor si desingurilor aflate la momentul actual in joc si da te ajuta la rang pentru ca se pun ca npc-uri distruse plus ca fiecare ofera un anumit numar de puncte experienta si onoare

©ØrrØsivΞ
04.10.2012, 11:18
Nu, NPC-urile tip nave distruse în cadrul portalului Kronos nu sunt contorizate ca nave ci ca nr. total de NPC-uri distuse!

Atenţie, ca nr. total de NPC-uri distruse, adică ceea ce îţi este afişat la secţiunea Întrega Hall of Fame / Statistica proprie.

Cu timpul, probabil se vor afişa şi în cadrul Întrega Hall of Fame / Rangul tău de astăzi.

Da, NPC-urile tip nave distruse în cadrul portalului Kronos te ajută la creşterea punctajului de rang întrucât prin distrugerea lor primeşti onoare şi experienţă, ambele contribuind la calculul punctajului de rang.

paria
12.10.2012, 22:15
Noi nu putem sa verificam creditarea acelei parti, o sa va rog sa contactati suportul.

asta este o problemă de interes general şi nu ţine de competenţa suportului, este o problemă cu care se poate confrunta orice jucător care înainte de a finaliza completarea unui portal kronos termină încă o poartă alfa (cazul meu) peste numărul de portale alfa necesare pentru construcţia portalului kronos.
v-aş ruga să citiţi cu atenţie postarea mea şi trimiterea anterioară făcută cu referire la acest subiect şi să oferiţi un răspuns tuturor membrilor comunităţii.

mulţumesc.

kOS....
12.10.2012, 22:16
poate nu a inteles ce ai vrut sa zici, nici eu nu mai primesc parti, am la kappa de exemplu 2 / 2 .. eu tot fac kappa dar nu imi creste de exemplu 4 / 2 si tot asa

este un bug , nu de trimis la suport

sunt curios in cat timp il rezolva

_Apophis_
13.10.2012, 02:08
Vom trimite mai departe catre departamentul tehnic desi este posibil ca asa sa fie gandita poarta Kronos, totusi, este o poarta diferita de celelalte...

lanceru68
13.10.2012, 12:24
pai omaeni buni d-aia cere piese de la porti ca sa faci nr ala de porti de ex , nu primesti din 3 zeta doar 1 bucata , prima in rest nu se poate primii doar de 1 zeta ai nev pt kronos

paria
13.10.2012, 15:07
pai omaeni buni d-aia cere piese de la porti ca sa faci nr ala de porti de ex , nu primesti din 3 zeta doar 1 bucata , prima in rest nu se poate primii doar de 1 zeta ai nev pt kronos

şi pentru următoarele porţi kronos pe care vrei să le faci primeşti piesele de pomană, nu-i aşa lăncierule !? :rolleyes:

тίηкσđε
21.10.2012, 11:01
Salut eu acum 3 zile am facut kronos si ieri am facut 4/4 alpha 1/3 betta si 1/1 gamma azi am facut 1 alpha si 1 betta iar la alpha uitati:
Alpha Gate completed.
You received 20000 UCB-100 laser ammo.
You received 2 repair vouchers.
You received 2 log-disks.
Part received for the Kronos Gate.
You received 4,620,000 EP.
You received 20,000 Uridium.
You received 127050 honor points.
O sa am urmatoarea data 1/4 alpha adica dupa ce deschid kronos ?

DΛRTHVΛDΣRS
21.10.2012, 11:45
Cred ca s-a mai pus problema, chiar in cadrul temei de discutii despre poarta Kronos. N-am incercat/testat, ce doar i-am auzit pe cei din clan discutand ca nu se contorizeaza partile extra pentru o anumita poarta (spre exemplu Alpha), decat dupa ce ai asezat Kronos in harta.

©ØrrØsivΞ
21.10.2012, 20:25
...O sa am urmatoarea data 1/4 alpha adica dupa ce deschid kronos ?
Nu, în acest moment nu există această posibilitate!

supradoza933
16.11.2012, 07:04
chiar asa doar 20% mai mult hp? nu este un design cu prea multe avantaje. Daca ar fi fost fost unul cu 600.000 hp fara registru, 20 sloturi de lasere, 20 sloturi gen scut/vitezza, 2 sloturi de lansatoare de rachete, cargo de 5000 fara amplificator si registru,100.000 munitie,5000 pentru rachete si viteza de 400 mai mergea dar cu doar 20% hp mai mult nu prea este convenabil pt noi jucatorii care bagam bani in acest jok de ceva timp.Ar trbui reanalizata acest design.
STIMA!!!!

MΣDΣΣA
16.11.2012, 07:38
chiar asa doar 20% mai mult hp? nu este un design cu prea multe avantaje. Daca ar fi fost fost unul cu 600.000 hp fara registru, 20 sloturi de lasere, 20 sloturi gen scut/vitezza, 2 sloturi de lansatoare de rachete, cargo de 5000 fara amplificator si registru,100.000 munitie,5000 pentru rachete si viteza de 400 mai mergea dar cu doar 20% hp mai mult nu prea este convenabil pt noi jucatorii care bagam bani in acest jok de ceva timp.Ar trbui reanalizata acest design.
STIMA!!!!

Cred ca as găsi destul de multe argumente împotriva a ce ai spus tu, insa o sa îți spun doar ca sunt foarte multi jucatori care folosesc acest design si ii ajuta. O combinate de designuri Hercules pe toate dronele, design Saturn si formație de drone molie este letala in cele mai multe cazuri. Ceea ce îți doresti tu e frumos insa părerea mea e ca va rămâne doar o fantezie! :)

nec_jazz
16.11.2012, 10:22
Cred ca as găsi destul de multe argumente împotriva a ce ai spus tu, insa o sa îți spun doar ca sunt foarte multi jucatori care folosesc acest design si ii ajuta. O combinate de designuri Hercules pe toate dronele, design Saturn si formație de drone molie este letala in cele mai multe cazuri. Ceea ce îți doresti tu e frumos insa părerea mea e ca va rămâne doar o fantezie! :)

unde e letala combinatia asta?
n-am vazut nici un jucator experimentat sa foloseasca asa ceva, si-ti dau si citeva argumente:
ai pus hercules, inseamna ca ai renuntat la havoc, puterea de foc scade.
deasemenea daca folosesti hercules inseamna ca in dronele respective ai scut, din nou puterea de foc scade.
design saturn in loc de venom, iar puterea de foc scazuta.
formatie molie cu scut existent pe nava, scutul scade cu 1% / sec.

in aceste conditii esti victima sigura impotriva unuia care nu se sfieste sa foloseasca SAB si are dmg max ( venom, havoc - combinatie destul de prezenta pe harti)

parerea mea e ca designul e mai mult de fitze, prefer sa fac primele 3 porti de zeci de ori decit sa completez restul.
sigur, pentru cei care dorm cu capul pe palladium, nu se pune problema in acest fel.

kOS....
16.11.2012, 10:22
s-a fixat acel bug cu contorizarea ? daca eu fac doar zeta sa mearga peste 2

10/2 de exemplu

pentru ca, cand termin poarta tot imi zice ca primesc o parte kronos, dar nu imi apare niciunde

_Hermes_
16.11.2012, 14:38
s-a fixat acel bug cu contorizarea ? daca eu fac doar zeta sa mearga peste 2

10/2 de exemplu

pentru ca, cand termin poarta tot imi zice ca primesc o parte kronos, dar nu imi apare niciunde
Momentan nu exista aceasta posibilitate.

тίηкσđε
17.11.2012, 09:32
Eu aseara am facut a doua poarta Kronos si tot nu am primit Saturn :(

★мд$Ťєя4Łĺ₣є».RO.«★
19.11.2012, 20:08
Apropo, oare cand mai vor astia sa bage evenimentul acela cu X2 parti la GG Kronos? :confused: Am ceva porti pe harta si astept ocazia aceasta cred ca si de 3 saptamani daca nu mai bine...

©ØrrØsivΞ
20.11.2012, 09:24
Apropo, oare cand mai vor astia sa bage evenimentul acela cu X2 parti la GG Kronos? :confused: Am ceva porti pe harta si astept ocazia aceasta cred ca si de 3 saptamani daca nu mai bine...
Evenimentul este unul aleator, ramânând la decizia dezvoltatorului să aleagă când anume va fi introdus în joc.

Momentul apariţiei evenimentului poate fi intuit dar nimeni nu îţi poate spune cu certitudine când va fi.

PAYNGUYNUL
25.11.2012, 00:40
eu va intreb cate porti kronos tra sa faci sa primasti desingu, ca eu am facut 2 si nic nam primit!!!!!!

sunt incepator in forum medeea te rog ajutama cum sa schimb numele pe forum si sa pun si eu o poza ceva

C-R-A-Z-Y
25.11.2012, 05:22
sunt incepator in forum medeea te rog ajutama cum sa schimb numele pe forum si sa pun si eu o poza ceva

Numele pe forum nu poate fi modificat , pentru a-ti modifica imaginea de profil te duci in "Panoul de control" si selectezi "Modifica avatar" .

PAYNGUYNUL
25.11.2012, 14:43
multumesc crazi macar avatarul am schimbat bine mai tare am vrut sa chimb numele nus de ce nu se poate

mai am o intrebare daca nu va deranjez varog domni admini sami spuneti daca se primeste recompensa de la invazie daca iesi pe locul 1 sau 5 sau cate locuri sunt premiati.

_Hermes_
25.11.2012, 20:31
mai am o intrebare daca nu va deranjez varog domni admini sami spuneti daca se primeste recompensa de la invazie daca iesi pe locul 1 sau 5 sau cate locuri sunt premiati.
In invazie recompensa este onoarea, experienta si urii pe care-i primesti.

OBIONE23
24.12.2012, 11:06
Am finalizat astazi kronos si bineinteles ca nu mi-a dat designul.
O poarta intradevar grea dar mi-a placut sa o termin..

тίηкσđε
24.12.2012, 11:43
Am finalizat astazi kronos si bineinteles ca nu mi-a dat designul.
O poarta intradevar grea dar mi-a placut sa o termin..

Eu am fost al treilea de pe srv care am terminat kronos nu am primit desing vreo luna am bagat uri numai in alpha betta si gamma si acum iar am facut kronos si tot nu mia dat desing :(

Q7GOLIATH
24.12.2012, 11:46
Eu am fost al treilea de pe srv care am terminat kronos nu am primit desing vreo luna am bagat uri numai in alpha betta si gamma si acum iar am facut kronos si tot nu mia dat desing :(
Mai ai rabdare s-o faci iar?:rolleyes:

Un Kronos am , dar fara design.