Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Înapoi   Battlestar Galactica Online > Battlestar Galactica Online - Centrală > Anunţuri oficiale
Ajutor Lista de membri Caută Mesajele zilei Marchează ca citite toate forumurile

Temă încheiată

Opţiunile temelor Vizualizare
Vechi 18.09.2013, 08:28   #1
wizzie
Boardadmin BSGO

Imaginea de utilizator de la wizzie

Data înregistrării: 10.10.2011
Postări: 1,350
Send a message via Yahoo to wizzie
Standard Actualizare joc 20 – Piloți la cârmă!

Miercuri, 18 septembrie vom lansa o actualizare pe toate serverele. Actualizarea va conţine anumite modificări la noile comenzi de zbor, alte noutăţi şi corecturi mai mici.

Piloţi,

Am mai făcut unele ajustări la noile comenzi de zbor pentru o experienţă mai interesantă şi mai competitivă, mai ales pentru aceia dintre voi care sunteţi încă indecişi şi v-aţi transmis sugestiile pe forumuri! Modificările au de-a face cu următoarele aspecte:
- Când se foloseşte modulul SMAC este posibil să acumulaţi anti-coliziune prin zbor lateral, pe baza vitezei laterale
- Când folosiţi modulul SMAC este posibil zborul lateral în timp ce se foloseşte glisada SCR
În urma sugestiilor şi observaţiilor jucătorilor care folosesc deja noile comenzi, am ajustat puţin şi interfaţa. Vezi imaginea de mai jos:

Această actualizare va avea nevoie de un timp de mentenanţă de aproximativ 120 de minute şi vom începe să închidem serverele la ora 9:30 CEST (UTC+2). Numărătoarea inversă va începe înainte cu aproximativ 15 minute pe fiecare server.
Actualizarea va fi implementată după cum urmează:

9.30 am CEST – EU Kobol
10.00 am CEST – Libran, Virgon, Canceron
10.30 am CEST – EU Tauron, Picon, Sagittaron
11.00 am CEST – US EAST
11.30 am CEST – US WEST

Noutăţi:
- SMAC: s-a adăugat anti-coliziune la zborul lateral
- SMAC: s-a adăugat posibilitatea de zbor lateral în timpul glisadei
- TGB: pentru îmbunătăţirea Turneelor Top Gun şi pentru a promova ideea de toţi împotriva tuturor, am restricţionat chatul în cadrul diviziei în Hades.
- Dradis Contact: am schimbat textul de pe buton din „DRADIS CONTACT” în „Dradis Contact”
- Dradis Contact: am schimbat descrierea jackpot-ului fragment de hartă
- Misiune de interdicţie: am adăugat un avertisment pentru a informa jucătorii că toate fragmentele de hartă se vor pierde dacă se abandonează misiunea.
- Misiunea de interdicţie: s-a adăugat „salvare/reparare de urgenţă” la numele navelor Raptor/Raider într-unul dintre valuri, pentru a face rolul său în acest val mai evident
- S-au adăugat pictograme de nave pentru Daru Mozu şi Hitei Kan în Alpha Ceti

Corecturi:
- S-a corectat o problemă care făcea să nu se închidă fereastra Top Gun după un turneu
- S-a corectat o problemă care făcea ca lista de divizie (standard: B) să nu poată fi asociată cu tastele Escape, Control, Shift şi Winndows.
- S-a corectat o problemă care făcea ca numărul de Maraudere doborâte să fie afişat cu numele de cod
- S-a corectat o problemă care făcea ca numerele aferente daunelor să se suprapună când se ţintea o rachetă
- S-a corectat o problemă care făcea ca vizualizarea în modul „orbit cam” să nu fie posibilă când se făcea clic în zona de sarcini a interfeţei (SMAC)
- S-a corectat o problemă cu o fereastră de dialog NPC când se încerca predarea unei cantităţi de 0 apă
- S-a corectat descrierea în indiciul textual al obiectului neidentificat
- S-a corectat o problemă de suprapunere/aliniere a textului

Echipa voastră Battlestar Galactica Online
wizzie este offline  
Temă încheiată

Opţiunile temelor
Vizualizare

Regulament de forum
Ţi se nu permite editarea de teme noi.
Ţi se nu permite răspunderea la postări.
Ţi se nu permite introducerea de ataşamente.
Ţi se nu permite modificarea mesajelor introduse.

Codul vB este On
emoticoane sunt On
Codul [IMG] este On
Codul HTML este On
Mergi la...

Timpul este introdus în GMT +1. Ora este acum 14:06.