Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Înapoi   Battlestar Galactica Online > Battlestar Galactica Online - Centrală > Anunţuri oficiale
Ajutor Lista de membri Caută Mesajele zilei Marchează ca citite toate forumurile

Temă încheiată

Opţiunile temelor Vizualizare
Vechi 06.09.2013, 14:06   #1
wizzie
Boardadmin BSGO

Imaginea de utilizator de la wizzie

Data înregistrării: 10.10.2011
Postări: 1,350
Send a message via Yahoo to wizzie
Standard Actualizare joc 19 – Come fly with me

Luni, 9 septembrie, vom lansa o actualizare pe toate serverele. Actualizarea va conţine noile comenzi de zbor pentru navele de luptă şi unele ajustări la nivelul armelor.

Piloţi,

Pregătiţi-vă să vedeţi una dintre cele mai mari schimbări din istoria BSGO. V-am pregătit o experienţă de joc nouă: o modalitate mai dinamică şi mai captivantă de a experimenta bătăliile la bordul unei nave de luptă.
Cu aceasta actualizare vă prezentăm: noile comenzi de zbor!

Deci, ia-ţi nava de coarne, ieşi din doc şi du-te să simţi pe pielea ta îmbunătăţirile care aduc un plus de dinamism.
Am implementat şi două sisteme noi pentru a schimba între „Comenzile clasice”şi „Noile comenzi avansate” – verifică în cală şi vei găsi Sistemul de manevrabilitate avionică de combat (SMAC) şi versiunea standard a acestuia (SSMA). Iată mai jos pictogramele aferente:

Aveţi mai multe informaţii pe blogul dezvoltatorilor: http://blog.bigpoint.net/?p=979 sau, dacă vă ajută mai mult imaginile în mişcare – am pus un clip pe YouTube cu o înregistrare din timpul jocului: http://www.youtube.com/watch?v=COu6XPI3Esk&hd=1
În plus, am făcut modificările necesare la noile arme implementate, disponibile ca recompense speciale la misiunile de interdicţie:
- Am corectat eroarea care făcea ca armele de rază medie să aibă perioada de latenţă aferentă armelor de rază scurtă
- S-a corectat o eroare din cauza căreia lansatorul de rachete uşoare nu avea valorile de rază medie
- S-au rotunjit valorile durabilităţii în sus/jos
- Pentru a face armele mai interesante la nivelele inferioare de upgrade, am ajustat progresia razelor optime pentru arme şi pentru lansatoarele de rachete, pentru a fi mai liniare, şi am ridicat puţin raza per total
- Am crescut puţin valorile pentru daunele minime şi maxime

Această actualizare va necesita o perioadă de mentenanţă de aproximativ 30 de minute per server. Vom începe închiderea serverelor la ora 8am CEST (UTC+2). Numărătoarea inversă va începe înainte cu aproximativ 15 minute pe fiecare server.
Actualizarea va fi implementată după cum urmează:
8.00 am CEST – EU Libran
8.30 am CEST – EU Virgon
9.00 am CEST – EU Canceron
9.30 am CEST – EU Tauron
10.00 am CEST – EU Picon
10.30 am CEST – EU Sagittaron
11.00 am CEST – US E Scorpia
11.30 pm CEST – US E Aquaria
12.00 pm CEST – US E Aerilon
12.30 pm CEST – US W Caprica
1.00 pm CEST – US W Gemenon

Noutăţi:
- Introducem noile comenzi de zbor
- Am făcut modificări la noile arme din tabelul cu recompense aferente misiunilor de interdicţie
- Am implementat opţiunea de a activa şi dezactiva marcatorul de ţintă pentru adversari şi aliaţi în meniul de opţiuni
- Am eliminat latenţa la părăsirea docului după repararea sau schimbarea navelor atunci când jucătorul este andocat altundeva decât în avanposturi
- Având la bază feedbackul comunității de jucători, am implementat o funcție de a filtra itemurile din hangarul vostru:

Corectări de buguri:
  • Am rezolvat o problemă care cauza transferarea cubiților câștigați în jocul Dradis în magazie și nu în cală
  • Am rezolvat o problemă care cauza incapacitatea folosirii unui booster Inspirație Divină în timpul unui eveniment Dublu XP

Echipa voastră Battlestar Galactica Online

Last edited by .Spoony. : 06.09.2013 at 16:40.
wizzie este offline  
Temă încheiată

Opţiunile temelor
Vizualizare

Regulament de forum
Ţi se nu permite editarea de teme noi.
Ţi se nu permite răspunderea la postări.
Ţi se nu permite introducerea de ataşamente.
Ţi se nu permite modificarea mesajelor introduse.

Codul vB este On
emoticoane sunt On
Codul [IMG] este On
Codul HTML este On
Mergi la...

Timpul este introdus în GMT +1. Ora este acum 18:25.